کدخبر: ۳۶۷۶۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جنگ خوراکی ها با سرماخوردگی و آنفولانزا

سرماخوردگی و آنفولانزا می‌توانند احساس سلامتی را در فرد ازبین ببرند. ولی رژیم‌های غذایی هستند که می‌توانند به شما در بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کنند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ گلو درد، گرفتگی بینی، بدن درد و لرز و عفونت. همگی از علائم سرماخوردگی و آنفولانزا هستند که با شروع فصل سرما همه‌ی ما گرفتار خود می‌سازند. سرماخوردگی و آنفولانزا می‌توانند احساس سلامتی را در فرد ازبین ببرند، اما خوشبختانه با رعایت یک دستور خوراکی ساده به زودی بهبود می‌یابید.

باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی عنوان کرده رژیم‌های غذایی هستند که می‌توانند به شما در بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کنند، اما نکته مهم در این است که شما این مواد غذایی را در طول سال مصرف کنید.

انجام این کار در وهله اول مانع از بیماری شدن شما می‌شود و در وهله دوم در صورت ابتلا سریعا بهبود می‌یابید. غذا‌هایی که سرشار از ویتامین و مواد معدنی خاص هستند بهترین عملکرد را برای کمک به بدن در مقابله با انفولانزا و سرماخوردگی دارند.

این ویتامین‌ها جمله ویتامین A - C - D و E هستنددر واقع ویتامین‌ها به بهبود عملکرد بدن و مقابله با بیماری‌ها کمک می‌کنند. براساس این گزارش بهترین غذا‌های ضد سرماخوردگی و آنفولانزا شامل (لوبیا، سوپ مرغ، میوه‌های خانواده مرکبات، تخم مرغ، انبه،  آجیل، فلفل قرمز، گوجه فرنگی، ماست یا کفیر) می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند