اطلاعاتی جدید درباره سرفه‌های انتقال دهنده کرونا

کدخبر: 371520
اقتصادنیوز:‌نتایج یک مطالعه جدید که توسط پژوهشگران سنگاپوری انجام شده است، می‌گوید سرفه‌های ناشی از ابتلا به کرونا می‌توانند تا فاصله بیش از ۶ پا گسترش یابند. بر اساس این مقله که در نشریه هلث منتشر شده است، برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید فاصله اجتماعی را بیش از پیش رعایت کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، رعایت فاصله عمومی اجتماعی بسیار مهمتر از حد تصور ما است. بسیاری از افراد برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از ماسک استفاده می‌کنند، با این وجود در ماه‌های اخیر، برخی تحقیقات نشان داده اند که ممکن است ماسک زدن به تنهایی کافی نباشد.

یک مطالعه جدید نشان داد که قطرات عفونی تولید شده در اثر سرفه ممکن است از شش پایی نیز دورتر حرکت کنند. دانشمندان در سنگاپور مطالعه کردند که چگونه قطرات تولید شده توسط سرفه ممکن است به شخصی که ۱ متر (۳.۲ فوت) و ۲ متر (۶.۵ فوت) فاصله دارد برسد.

محققان دریافتند که شخصی که در فاصله ۳.۲ فوت بیمار قرار دارد، تقریباً ۶۵ ٪ قطرات تولید شده را دریافت می‌کند که گرچه قطرات بزرگ به زمین می‌ریزند، اما بخش‌هایی از این قطرات که حاوی ویروسند نیز به افراد می‌رسد. دانشمندان خاطر نشان کردند قرار گرفتن پایی در معرض سرفه‌های مکرر می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما