جزییات محدودیت های کرونایی از نیمه آذر/ زمان بازگشایی بازار تهران اعلام شد

کدخبر: 377066
اقتصادنیوز : استاندار تهران درباره وضعیت محدودیت‌های کرونایی گفت: فعالیت مشاغل گروه‌های ۱ و ۲ در شهر‌های وضعیت نارنجی از جمله تهران مجاز است.

به گزارش اقتصادنیوز، از سوی دیگر براساس جزییات محدودیت های کرونایی دورکاری کارمندان از فردا 50 درصد خواهد شد.

مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجرا است و تبصره‌ای برای استثناء شدن صنف خاصی ندارد؛ از اینرو زمانی که شهر تهران به وضعیت نارنجی تغییر کرده به معنای مجاز بودن فعالیت گروه 1 و 2 است. طبق مصوبه فعالیت پاساژ‌ها و مجتمع‌ها با توجه به اینکه در گروه مشاغل 2 قرار دارند امکان پذیر است، اما همان‌طور که در این دو هفته همکاری کرده اند باید از این پس نیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به گونه‌ای فعالیت کنند که دوباره به وضعیت قرمز بازنگردیم و شاهد توقف فعالیت آن‌ها نباشیم.

 به گفته انوشیروان بندپی، شاخص ستاد ملی مدیریت کرونا دربرگیرنده 4 بستری به ازای هر 100 هزار نفر در شهر زرد، 6 بستری برای شهر‌های نارنجی و 10 بستری برای شهر قرمز است که خوشبختانه با همکاری و مشارکت مردم، کلانشهر تهران و استان تهران به جز پیشوا از وضعیت قرمز خارج شده است.

 وی افزود: بر اساس وضعیت کلی استان فعالیت گروه‌های 3 و4 در این وضعیت ممنوع و گروه 1 و 2 امکان پذیر است و فعالیت ادارات نیز به صورت 50 درصدی خواهد بود؛ به علاوه وضعیت شهر‌ها به صورت هفتگی بررسی و نتایج آن در حالت‌های زرد، نارنجی و قرمز مشخص خواهد شد.

محسنی بند پی گفت: محدودیت تردد شبانه مختص شهر‌های قرمز بود که مقرر است در جلسه روز شنبه ستاد ملی موضوع بررسی شود و احتمال اینکه این ممنوعیت برای شهر‌های نارنجی هم اجرایی شود، زیاد است.

مشاغل گروه 2 عبارت اند از:

▪ مراکز خرید، پاساژ ها، فروشگاه‌های فرش، مواد غیر غذایی، مراکز شماره گذاری اتومبیل

▪ مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری،

▪ مراکز متبرکه و زیارتگاهها، مساجد و مصلی ها،

▪ مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی،

▪ مراکز فروش لوازم خانگی، قنادی و شیرینی فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها،

▪ آرایشگاه مردانه،

▪ بازار فروش خودرو، فرش و موکت فروشی ها، خدمات چاپ دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمان،

▪ کادویی فروشی ها، اسباب بازی فروشی ها، عمده فروشی ها، خرده فروشی پوشاک، پارچه فروشی ها، پرده سراها،

▪ مراکز فروش مبلمان، کیف و کفش

▪ مراکز فروش لوازم تحریر، خیاطی و خرازی، آتلیه و عکاسی ها،

▪ مشاوران املاک، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و مراکز فروش و عرضه خشکبار آجیل

وضعیت دورکاری کارمندان دستگاه های اجرایی  

 از سوی دیگر معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به وضعیت نارنجی در اکثر نقاط استان تهران از دورکاری 50 درصدی کارمندان دستگاه های اجرایی از شنبه 15 آذرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، غلامرضا عباس پاشا با اشاره به وضعیت دورکاری کارمندان در استان تهران اظهار داشت: با توجه به همکاری مطلوب مردم و اقدامات انجام شده اکثر نقاط استان تهران در وضعیت نارنجی قرار دارد و تنها پیشوا در وضعیت قرمز است.

 وی ادامه داد: با توجه به این موضوع بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی مربوط به وضعیت نارنجی در استان تهران اعمال می شود و از روز شنبه 15 آذرماه به مدت یک هفته یعنی تا 21 آذرماه این شرایط حاکم خواهد بود و در ادامه وضعیت شهرها به صورت هفتگی بررسی و نحوه فعالیت ادارات اطلاع رسانی می شود.

 معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران عنوان کرد: در وضعیت نارنجی ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول(در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا یک سوم کارکنان خود اقدام کنند و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور 50 درصدی کارکنان انجام خواهد شد.

 عباس پاشا افزود: در مورد شهرهای قرمز نیز ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول(در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا پنجاه کارکنان خود اقدام کنند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام خواهد شد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما