چگونه از ابتلا به آلزایمر پیشگیری کنیم؟

کدخبر: 377708
اقتصادنیوز: ​رایج‌ترین شکل زوال عقل را می‌توان آلزایمر دانست، این بیماری امروزه حدود پنج میلیون آمریکایی را درگیر می‌کند. این تعداد در ۳۰ سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ به به ۱۶ میلیون آمریکایی برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، در حال حاضر برخی تحقیقات امیدوار کننده در حال انجام است که نشان می‌دهد شما می‌توانید از طریق اصلاحات ساده در سبک زندگی، خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را کاهش دهید:

موسسه بهداشت هاروارد گزارش می‌دهد که خواب آرام ممکن است از مغز شما در برابر بیماری آلزایمر محافظت کند. مطالعات نشان داده است که ارتباطی بین خواب کم و خطر تجمع پلاک پروتئین بتا آمیلوئید وجود دارد و پروتئین‌های آمیلوئید روزانه در مغز شما تجمع می‌یابند. هنگامی که شما خواب کافی ندارید مغز شما پروتئین‌های اضافی آمیلوئید را از بین نمی‌برد.

 

طبق مطالعات بنیاد تحقیق و پیشگیری از آلزایمر، ورزش منظم می‌تواند خطر را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. مطالعات نشان می‌دهد که زنان از ۴۰ تا ۶۰ سال که به طور منظم ورزش می‌کنند، کاهش عمیقی در سطح شناخت و حافظه را تجربه می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهد که ورزش منظم می‌تواند، روند زوال بیشتری را کاهش دهد. تصور می‌شود که ورزش با تحریک توانایی مغز در حفظ اتصالات قدیمی و ایجاد اتصالات جدید، در برابر آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل محافظت می‌کند.

پیشگیری از بیماری‌ها با انتخاب مواد غذایی شروع می‌شود. آنچه می‌خورید برای سلامت مطلوب مغز بسیار مهم است و با داشتن رژیم غذایی مناسب آلزایمر می‌توانید بر سلامت ژن‌های خود تأثیر بگذارید. مطالعات انجام شده روی افرادی که رژیم غربی داشتند در مقابل افرادی که رژیم مدیترانه‌ای داشتند، قابل توجه است. اسکن‌های مغزی که در ابتدای یک مطالعه گرفته شده نشان می‌دهد کسانی که از رژیم‌های غربی استفاده می‌کنند از قبل دارای پروتئین آمیلوئید بیشتری نسبت به افرادی هستند که رژیم مدیترانه‌ای را رعایت می‌کنند.انسان‌ها بسیار اجتماعی هستند. ما در انزوا خوب عمل نمی‌کنیم و همانطور که مشخص است، مغز ما نیز چنین است. مطالعات نشان می‌دهد که حفظ ارتباط اجتماعی می‌تواند از آلزایمر و سایر مشکلات مرتبط با زوال عقل محافظت کند. توسعه و پرورش یک شبکه اجتماعی قوی از اولویت سلامت روان و مغز است. ارتباط رو در رو با افرادی که به شما اهمیت می‌دهند و کسانی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید مهم است.

 

تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید