استاندار آذربایجان شرقی در آیین امضای تفاهم نامه احداث و نوسازی مدارس در ورزقان خبر داد:

سونگون در مسیر توسعه

کدخبر: 379736
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های توسعه‌ای در مجتمع مس سونگون گفت: خوشبختانه غفلت‌های سالیان گذشته در توسعه صنعت مس در آذربایجان شرقی جبران شده و بسیاری از مشکلات زیربنایی این منطقه نیز مرتفع شده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی افزود: خوشحالیم که کار انتخاب پیمانکار و مراحل مناقصه پروژه ذوب سونگون در مراحل پایانی خود قرار دارد و امیدواریم تا پایان سال، شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه ذوب سونگون  و فاز ۳ تغلیظ باشیم.

وی در ادامه گفت: شرکت صنایع مس، مجتمع مس سونگون و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان امضا شد از اقدامات و فعالیت های شرکت مس در زمان مدیرین سعدمحمدی در توجه به مدرسه‌سازی، توسعه فعالیت‌های ورزشی و مشارکت اجتماعی در بخش‌های مختلف قدردانی کرد و افزود: از این پس نیز انتظار داریم این حمایتها بیشتر از گذشته ادامه یابد.

به گفته استاندار آذربایجان شرقی شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی در دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام داده است که احداث بزرگراه خواجه ورزقان و کمک به توسعه مراکز آموزشی و درمانی و کمک به مقابله با کرونا از مهمترین آنهاست.

 وی با بیان اینکه خوشبختانه پروژه‌های این مجتمع به صورت جدی در حال اجراست، گفت: در حال حاضر همدلی و همراهی بسیار خوبی در بین تمامی مدیران استانی وجود دارد و در سایه این اتفاق مبارک، روند توسعه‌ای استان متوقف نشده و روز به روز با سرعت بیشتری به حرکت خود ادامه می‌دهد.

 وی ادامه داد: تلاش کردیم در تمامی برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای استان، نظرات کارشناسی و تخصصی، نقش اصلی در تصمیمگیری را ایفا می‌کند.

  وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از اساسی ترین ایدئولوژی های ماست ابراز کرد: توجه، حمایت و سرمایه گذاری ویژه از این بخش، مشکلات نسل آینده را کاهش داده و روزهای بهتری را برای فرزندان ایران اسلامی به دنبال خواهد داشت.

 

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید