کمک ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومانی برای چه کسانی واریز می شود؟

کدخبر: 379943
اولین مرحله از دور جدید کمک های حمایتی در دوران کرونا امشب برای خانوارهای هدف واریز خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری آنا، حدود یک ماه پیش قرار بر این شد که در راستای حمایت از معیشت اقشار کم‌درآمد که در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا کسب درآمد آن‌ها مختل شده است، کمکی نقدی در چهار مرحله پرداخت شود و رئیس‌جمهور اعلام کرد برای جمعیت ۳۰ میلیون نفری هر نفر ۱۰۰ هزار تومان واریز خواهد شود.

بر این اساس اولین مرحله ساعت ۲۴ پنج‌شنبه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان متغیر است؛ به‌طوری‌که پرداختی به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه ١٢٠ هزار تومان و برای سایر گروه‌ها ۱۰۰ هزار تومان است.

افرادی که هیچ‌یک از اعضای خانواده آن‌ها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند، افرادی که هیچ‌یک از اعضای خانواده آن‌ها بیمه پرداز نباشند، افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار نباشند و همچنین افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند مشمول دریافت مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر هستند.

این اولین بسته حمایت نقدی در جریان کرونا نیست و اواخر سال گذشته و با آسیب‌های ناشی از این بیماری، مقرر شد که دولت بسته حمایتی با مبلغ بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در چهار ماه پیش‌بینی کند که از اسفندماه برای حدود سه میلیون نفر از خانوارهای بدون درآمد پرداخت شد که درمجموع با یک مرحله برای ماه رمضان به پنج مرحله رسید.

نحوه پرداخت کمک ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان متناسب با اعضای خانوار بود؛ این مبلغ در خانوار تک نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید