بارش برف ۳۰ سانتی متری در آذربایجان شرقی

کدخبر: 379983
اقتصادنیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود بارش برف ۳۰ سانتی متری، همه راه های اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آنها انجام می شود

به گزارش اقتصادنیوز اروجعلی علیزاده جمعه شب در گفت وگو با خبرنگاران افزود: امروز در سایه تلاش پرسنل راهداری، توقفی در جاده‌های آذربایجان شرقی وجود نداشته است.

وی اظهار کرد: هر نوع بارش بخصوص برف، در هر صورت راه های روستایی و تردد در آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، ولی امروز این تاثیر زیاد توقف کننده و مشکل ساز نبوده است.

علیزاده اضافه کرد: احتمالا در ارتفاعات هشترود و اهر در مسیرهای خاکی تعدادی از روستاها مشکلی در تردد وجود داشته باشد که در مجموع بیشتر از ۲۰ یا ۲۵ روستا نخواهد بود.

علیزاده پیش بینی کرد که تا فردا تمام این راه ها نیز بلز شود و تردد در آنها به حالت عادی باز گردد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در شهرستان های اهر و کلیبر شاهد بارش برف به ارتفاع ۳۰ سانتی متر بودیم و ارتفاع در سراب به ۲۰ سانتی متر و در بستان آباد و هشترود به ۱۵ سانتی رسید.

وی با اشاره به ادامه دار بودن بارش ها و برودت هوا و لغزنده و یخبندان بدن جاده ها، از شهروندان خواست حتی الامکان از سفرهای جاده ای خودداری کنند.

وی در عین حال راهکار سفرهای ضروری را نیز به همراه داشتن و مجهز بوده به تجهیزات سفرهای زمستانی دانست و تاکید کرد: هموطنان حتما در سفرهای بین شهری، زنجیر چرخ و سایر تجهیزات لازم را همراه داشته باشند و از مجهز بودن وسایل نقلیه خود مطمئن و سپس اقدام به سفر کنند.

علیزاده تلفن گویایی ۱۴۱ را نیز به مسافران و رانندگان جاده های پیشنهاد کرد تا هر گونه توقف و حوادث جاده ای را به راهداری اعلام کنند تا در کمترین زمان نسبت به بازگشایی و رفع موانع از سوی همکاران اقدام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی یادآوری کرد: هموطنان قبل از سفر نیز می توانند وضعیت جاده ها را نیز از طریق این تلفن گویا جویا شوند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید