زمان کاهش آلاینده ها در تهران

کدخبر: 384471
آلودگی هوای تهران تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرکل هواشناسی استان تهران به کاهش کیفیت هوا در مناطق شهری و پرتردد تا اول هفته آینده اشاره کرد و گفت: از یکشنبه با کاهش نسبی پایداری جوی، کاهش موقت آلاینده‌ها مورد انتظار است.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره پیش بینی وضعیت جدید شرایط جوی اظهار کرد: از یکشنبه با کاهش نسبی پایداری جوی، کاهش موقت آلاینده ها مورد انتظار است.

وی در ادامه گفت: طی ۳روز آینده آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم و در مناطق شهری و پرتردد غبار آلود همراه با کاهش کیفیت هوا پیش بینی و از یکشنبه با کاهش نسبی پایداری جوی، کاهش موقت آلاینده ها مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره روند آلودگی هوا بیان کرد: پتانسیل افزایش غلظت آلاینده ها به شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی و در مناطق پرتردد و اطراف صنایع آلاینده درون شهری، افزایش غلظت آلاینده‌ها تا شرایط بسیار ناسالم و تا پایان شنبه ۲۰دی ماه ادامه دارد.

جلالی ضمن هشدار به شهروندان توصیه کرد: به منظور کاهش، تردد خودروها مدیریت و فعالیت واحدهای صنعتی و کاهش آلاینده‌ها کنترل همچنین تاکید به عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز می‌شود.

وی درباره میزان دما در سطح استان خاطرنشان کرد: دمای استان طی روزهای آینده ثابت بوده دربخری نقاط بین یک تا ۳ درجه متغیر بوده و کمینه دمای  تهران برای امشب به ۰ ، آبعلی ۸- ، دماوند ۶- ، شمیرانات ۲- ، شهریار ۱- ، فیروزکوه ۱۳- ، ورامین ۳- و لواسان ۳- خواهد رسید.

 

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید