منحنی بازدهی اوراق دولتی 14 دی ۱۳۹۹ منتشر شد + نمودار

رشد 87 درصدی معاملات اوراق

کدخبر: 383503
اقتصادنیوز: امروز 14 دی ماه 99 مجددا حجم معاملات اوراق بدهی دولت افزایش یافت. بر خلاف هفته‌های اخیر این برای دومین روز است که حجم معاملات روند صعودی خود را ادامه می‌دهد.

 

به گزارش اقتصادنیوز امروز حجم معاملات در بازار اوراق بدهی دولتی نسبت به روز گذشته 87 درصد افزایش یافت و به 293 میلیارد تومان رسید.

 


تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید


نرخ های بازده اوراق با سررسید یکسال با 4 دهم درصد افزایش به 18.98 درصد رسید و نرخ اوراق با سررسید دو سال با 2 دهم درصد کاهش به 20.14 درصد رسید. نرخ اوراق با سررسید سه سال نیز با 1.5 درصد کاهش به 20.59 درصد رسید.

 

در همین زمینه 

منحنی بازدهی اوراق بدهی دولتی چیست؟

امروز منحنی بازده اوراق آتی نسبت به دیروز  روندیمتفاوتی داشت، این منحنی از سررسید 400 روز  به بالا روی یک خط مماس افقی قرار گرفته است. بازدهی اوراق در همه سررسیدها حدود 21.5 درصد است.

نرخ بازده نقدی و آتی

در بازار اوراق بدهی دولتی، نرخ‌های بازده اوراق در سررسیدهای زمانی مختلف از طریق عرضه و تقاضا کشف می‌شود. نرخ کشف‌شده بر اساس این سازوکار متوسط بازده نقدی نگهداری اوراق تا سررسید را نشان می‌دهد. همچنین از تفاوت نرخ‌های بازده نقدی در سررسیدهای مختلف، می‌توان برای استخراج بازده آتی مورد انتظار سرمایه‌گذاران استفاده کرد.

N

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما