کدخبر: ۳۴۱۲۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دوره های آموزش تصویری و آنلاین موسیقی با بهترین کیفیت را در خنیاگر مشاهده کنید

در این مطلب می توانید اطلاعات کافی از آموزش تصویری تار، آموزش تصویری سنتور و آموزش تصویری گیتار پیدا کنید.

جهان بی انتهای موسیقی فرصتی فراهم می کند تا افراد بتوانند با نغمه ها همنشین شوند و کلام و فراتر از آن احساسات عمیق قلبی را به نمایش بگذارند. در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی در آموزش موسیقی نیز که اغلب به شکل حضور هنرجو در جوار استاد و آموختن تجربیات از نزدیک بود، تحول عظیمی ایجاد شده است.

امروزه آموزش آنلاین و تصویری موسیقی بیشتر بر بستر اینترنت و به شکل آنلاین تداوم دارد تا بتوان به راحتی نوازندگانی متخصص در تمامی ساز های با اصالت ایرانی تربیت کرد.

همانطوری که گفته شد نغمه های دل نواز موسیقی می توانند بهترین شاهکار آوایی را به تصویر بکشند تا به راحتی تمامی درد ها و غم ها را از دل شست و از ذهن بیرون کرد.

زندگی در قرن حاضر با استرس ها و تنش های همیشگی همچون اندوه مرگ نوازی می تواند درخت شادی را در دل بخشکاند اگر به تغذیه روح بی توجه بود. به عقیده بسیاری از هنر دوستان، زندگی بدون هنر و موسیقی به هیچ نمی ارزد.

علاقه عمیق به هنر و موسیقی در ایران محدود به امروز و دیروز نیست، قرن هاست که این مردمان با فرهنگ از نواختن ساز های دلنشین برای به تصویر کشیدن غم و شادی و حتی هیجانات درونی بهره می برند.

خوشبختانه حتی وسط این شلوغی ها و روزمرگی ها نیز می توان نواختن ساز های متنوع را ساده و راحت آموخت، کافیست از پیله تردید ها، اما و اگر ها خود را رها کنید.

آکادمی موسیقی خنیاگر فرصتی منحصر به فرد فراهم کرده است تا تمامی هنردوستان بتوانند تجربه ای ناب و دلچسب از آموزش آنلاین داشته باشند و با تکرار محتواهای آموزشی روز به روز تبحر و مهارت خویش را به ارتقا بخشند.

آکادمی حرفه ای خنیاگر آموزش تصویری سازهای موسیقی، این جادوی شگفت انگیز را با کیفیت خارق العاده تنها با یک لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی و یا حتی، امکان پذیر کرده است.

در دنیای بدون حد و مرز موسیقی نیز می توان بدون توجه به محدودیت های زمان و مکان آموخت و حرفه ای نواخت.

موسیقی و فواید شگفت انگیز آن

موسیقی تنها از صدا، ریتم و ملودی ساخته نشده بلکه تصویر گر بدیعی از هیجانات، افکار و هر آنچه که از دل می گذرد و نمی توان آن را با کلام به تصویر کشید، است.

موسیقی آنچنان در زندگی امروزی جایگاه بالایی پیدا کرده است که حتی به عنوان یکی از راه های ساده و کم هزینه برای درمان استرس های کاری و حتی فشار های زندگی مطرح است.

البته که فواید آموزش موسیقی تنها محدود به همین ها نیست، تقویت حافظه، بهبود روحیه و افزایش کارکرد مغز از دیگر دلایلی است که توانسته بسیاری را مجاب کند از حداقل فرصت های زندگی برای یادگیری آن استقبال کنند.

نباید فراموش کرد که قرار نیست که تمامی هنرجویان مهارت خیره کننده ای را به نمایش بگذارند حتی اگر بتوانند احساسات، آلام و درد های درونی را از طریق نواختن ساز التیام بخشند، استفاده از این مسکن برای کاهش مشغله های روزمره به شدت توصیه می شود.

موسیقی ایران نوازندگان و آهنگ سازان برجسته کم تربیت نکرده است شاید آن را بتوان با علاقه وافری که به آموزش و یادگیری این هنر فاخر داشتند مرتبط دانست.

در جای جای تاریخ می توان شاهد دستگاه ها و نوا های بینظیری بود که تاییدگر درخشش و استعداد ذاتی هنرمندان ایرانی است.

علاقه وافر ایرانیان به موسیقی

هنر به ویژه موسیقی با زندگی ایرانیان فرهیخته به شکل غریبی عجین شده است بی جهت نیست که روز به روز بر تعداد آموزشگاه هایی که نه تنها از حضور اساتید شایسته محروم هستند بلکه با هزینه ای گزاف اقدام به جذب هنرجو می کنند افزوده می شود اما زمانی می توان در یادگیری موسیقی این زبان مشترک تمامی فرهنگ ها موفق بود که از شیوه درست و آموزشات اساتید حرفه ای بهره برد‌‌ تا بتوان این توانمندی و ذوق درونی را از پستوی ذهن بیرون کشیده و به نمایش گذاشت.

آموزش حرفه ای موسیقی

یادگیری موسیقی در حال حاضر بسیار راحتر از گذشته شده است به شرطی که بتوان از آموزش های حرفه ای که در آن اساتید با تجربه به تدریس می پردازند بهره برد.

آموزش آنلاین به عنوان یک راهکار ساده و جذاب با نتایج خارق العاده در بین بسیاری از مردم محبوبیت بالایی پیدا کرده است البته که موسیقی را نیز در صورت رعایت اصول حرفه ای می توان به شکل مجازی آموخت.

در کلاس های حضوری موسیقی بسیاری از افراد به ویژه ساکنین شهر های کوچک و روستا ها نمی توانند از آموزشات اساتید حرفه ای بهره ببرند علاوه بر آن که در شهر های بزرگ نیز معضلی به نام ترافیک می تواند در دسترسی به کلاس ها حس و حال فرد را پس از مدتی بگیرد به طوری که پس از چندین جلسه علی رغم علاقه قلبی منصرف شود.

اما پیشرفت تکنولوژی و استفاده از کلاس های آموزشی آنلاین بهترین فرصت را فراهم می کند تا در هر مکان بتوان آموخت و با اساتید معتبر ارتباط برقرار کرد.

چالش های آموزش موسیقی

متاسفانه سبک زندگی ماشینی به عنوان یکی از چالش های عظیم در راه آموزش موسیقی قرار گرفته اند. بسیاری علی رغم علاقه و حتی استعداد به علت محدودیت ها همواره یادگیری را پشت گوش می اندازند اما آموزش آنلاین موسیقی فرصتی فراهم کرده است تا به راحتی بتوان فارغ از هر گونه بهانه جویی حتی در منزل نیز موسیقی را آموخت.

آموزش آنلاین تجربه خوشایند و بینظیر در نواختن ساز ها فراهم می کند تا علاقمندان بتوانند متناسب با برنامه و شرایط زندگی خود از این انعطاف بهترین نتیجه را شاهد باشند.

کم نیستند عاشقان موسیقی علی رغم استعداد اما به دلایل مختلف از دوری مسیر تا مشغله کاری نمی توانند از آموزشات برترین استادان ایران بهره ببرند اما خنیاگر، این آموزشگاه مجازی حرفه ای با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و برترین امکانات، فضایی شگرف برای آموزش فراهم کرده است.

استفاده از متد آموزشی آنلاین موسیقی اگرچه در ایران سابقه چندانی ندارد اما مدت هاست که در خارج طرفداران زیادی پیدا کرده است در ادامه بیشتر به مزایا این روش اشاره می شود:

مقایسه مزایا آموزش آنلاین و حضوری موسیقی

موسیقی این هنر ناب می تواند در تغییر ذهنیت و کاشت باور های مثبت نیز تاثیر بگذارد، البته که زمینه ساز آشنایی با افراد فرهنگی و هنردوست را نیز هموار می کند.

برخی تصور می کنند که آموزش حرفه ای موسیقی تنها با حضور در آموزشگاه و به شکل فیزیکی امکان پذیر است اما دوره های آموزشی تصویری و مجازی به ویژه در آکادمی خنیاگر می تواند بهترین فرصت را فراهم کند تا در کنار اساتید به نام و شناخته شده ایران ذوق هنری را به نمایش گذاشت و لذت فراوانی از این جلوه بدیع توانمندی احساس کرد.

در ادامه به برخی مزایای آموزش با دوره های مجازی آنلاین اشاره می شود:

فرصت یادگیری برابر برای تمامی افراد علاقه مند

برای این که بتوان از کلاس های آموزشی مجازی بهره برد نیاز به امکانات خاصی نیست حتی یک گوشی هوشمند نیز می تواند به یادگیری شایسته و راحت بیانجامد.

آموزش در هر زمان و هر مکان

کم نیستند افراد هنر دوستی که در شهر های مختلف و حتی روستاهای دوردست ساکن هستند اما به علت عدم دسترسی به اساتید حاذق نتوانسته اند استعداد خود را به نمایش بگذارند اما در کلاس های آنلاین تمامی افراد در هر زمان و مکان می توانند از این آموزشات بهره ببرند.

بهترین فرصت برای یادگیری افراد پر مشغله

در دنیای پر هیاهوی امروز، مشغله های شغلی و فکری فرصت این که بتوان در کلاس های حضوری آموزش حرفه ای دید را نمی دهد اما حتی این افراد نیز با کلاس های آموزشی آنلاین می توانند بدون دردسر قدم به قدم یاد بگیرند و حرفه ای بنوازند.

استفاده از آموزش های حرفه ای موسیقی

آموزشات تمامی جلسات به صورت جزیی و کارآمد ضبط می شوند تا روال یادگیری به شدت آسان شود و افراد بتوانند در صورتی که مایل باشند در طول دوره بار ها پیش نیاز های قبلی را مرور کنند تا مهارت بیشتری نیز شاهد باشند.

اما در کلاس های حضوری با توجه به برگزاری آن ها در ساعت مقرر، گاه نمی توان با آموزشات هماهنگ شد و پیش رفت. 

استفاده از محضر بهترین اساتید ایران

استفاده از دانش موسیقیایی و تجربه بهترین اساتید، آرزوی بسیاری از هنر جویان است اما با توجه به مشغله متعددی که این اساتید نیز دارند شاید فرصت اینکه تمامی علاقه مندان بتوانند در کلاس های حضوری آن ها باشند، دست ندهد.

یادگیری آسان سبک های مختلف

در کلاس های حضوری شاید فرصت این که بتوان سبک های متنوعی را آموخت فراهم نباشد اما در آموزشات آنلاین افراد می توانند به راحتی از آموزشات بینظیر اساتید بنام این مرز و بوم بهره ببرند.

در حقیقت به جای آن که شما ساعت ها وقت خود را به دنبال بهترین اساتید شهر و حتی کشور باشید با تهیه محتواهای آموشی استاندارد، آموزشگاه را به منزل خود می برید علاوه بر آن که کارایی بهتری را نیز مشاهده می کنید.

انتخاب اساتید و آزادی عمل

یکی دیگر از مزایای استفاده از شیوه آموزش آنلاین این است که می توان ساز مورد علاقه خود را سریعتر پیدا کرد.

بسیاری از افراد اگرچه علاقه زیادی به موسیقی دارند اما گاه در انتخاب ساز مناسب خود دچار اشتباه می شوند در صورتی که از آموزش آنلاین استفاده شود هنرجو انعطاف بالاتری را احساس می کند تا استاد و ساز مناسب خود را پیدا کند.

آیا همه می توانند یاد بگیرند و حرفه ای بنوازند؟

یکی از سوالات پر تکرار در زمینه آموزش موسیقی این است که آیا همه می توانند یاد بگیرند و حرفه ای بنوازند؟ باید بدانید که آموزش موسیقی فقط اختصاص به گروه خاصی ندارد، در صورتی که بتوان از روش های آموزشی استاندارد و از محضر اساتید با تجربه بهره برد، آموزش موسیقی حتی می تواند همچون نوشتن و خواندن نیز ساده شود اما نباید فراموش کرد که افرادی که مایلند نوازنده ای چیره دست شوند باید علاوه بر علاقه، پشتکار و تمرین را در برنامه روزانه خود بگنجانند.

آیا در روش یادگیری آنلاین امکان پیشرفت وجود دارد؟

علاوه بر وجود استعداد و علاقه که بر درک بهتر مفاهیم موسیقی و انجام درست تمارین تاثیر بسیاری دارند، در صورتی که فرصت فراهم باشد تا بتوان با کمک آموزشات اساتید حرفه ای بار ها و بار ها به تکرار تمارین و مشاهده ویدئو پرداخت مسلما حتی افرادی که فکر می کنند چندان استعدادی ندارند نیز شاهد پیشرفت چشمگیری خواهند بود.

آکادمی خنیاگر را بهتر بشناسید

آکادمی خنیاگر، آموزشگاه مجازی موسیقی است که فرصتی فراهم کرده است تا تمامی افراد بتوانند از آموزش آنلاین موسیقی به شکل دل چسبی بهره ببرند و استعداد درونی و نبوغ خارق العاده خود را به نمایش بگذارند.

آموزش استاندارد

از مهمترین ویژگی های دوره های آموزش آنلاین این مجموعه موفق، رعایت چارچوب های استاندارد روز دنیا است تا عاشقان موسیقی به شکل موثری شاهد بیشترین بازدهی از نظر آموزشی باشند.

حضور برترین اساتید موسیقی ایران

یکی از شاخص ترین ویژگی هایی که در ویدئوهای آموزشی این مجموعه موفق وجود دارد، حضور اساتید شاخص و توانمندی است که آوازه هنر آن ها نه تنها ایران بلکه جهان را نیز پیموده است که سابقه تدریس هنرجویان بسیاری را نیز در کارنامه دارند بی جهت نیست افراد به راحتی می توانند با استفاده از این آموزشات گام به گام، توانمندی خویش را افزایش دهند.

اساتید خنیاگر

در این صفحه شما می توانید لیستی از اساتید مجموعه خنیاگر را مشاهده نمائید.

 • استاد مسعود حبیبی در زمینه آموزش ساز دف

 • استاد سعید ثابت در زمینه آموزش ساز سنتور

 • استاد نادر مشایخی جهت  آموزش هارمونی

 • استاد علی پژوهشگر در آموزش ساز عود (بربت)

 • استاد علی (همایون) رحیمیان برای آموزش ساز ویولن

 • استاد سام اصفهانی در زمینه آموزش ساز پیانو

 • دکتر امیرحسین رمضانی جهت آموزش تئوری موسیقی

 • استاد کیوان میرهادی در زمینه آموزش ساز گیتار

 • استاد محمدمهدی بابایی جهت آموزش متد میوزماسل

 • استاد آزاد میرزاپور برای آموزش ساز تار

 • استاد طینوش بهرامی برای آموزش ساز سه‌تار

 • استاد شاهو عندلیبی برای آموزش ساز نی

 • استاد منصور پاک‌نژاد برای آموزش ساز هارمونیکا (سازدهنی)

گروه فیلم برداری شاخص

جلسات ویدئویی متناسب با نیاز تمامی هنرجویان به شکل تخصصی ارائه شده است تا هر فرد بتواند متناسب با استعداد خود، نمایش خارق العاده ای را به اجرا بگذارد.

تمامی مراحل ضبط و ساخت جلسات ویدئویی به وسیله تیمی بسیار حرفه ای از فیلم سازان حاذق و باتجربه صورت گرفته که سابقه توانمندی آن ها به گوش همگان رسیده است.

 خوشبختانه به شکل بسیار حرفه ای نیز توانسته اند در انعکاس مفاهیم و آموزشات اساتید نیز موفق ظاهر شوند. بی جهت نیست که هر فرد با هر مقدار استعداد و توانمندی می تواند شاهد نتایج شگرفی از این آموزشات باشد.

دوره های آموزشی شاخص موسیقی

تهیه محتوای آموزشی این مجموعه موفق فرصت طلایی را فراهم می کند تا با بهترین کیفیت شاهد آموزشات حرفه ای بود.

استقبال بینظیر از آموزش های تصویری تهیه شده علاوه بر حضور اساتید به نام موسیقی مرهون توانمندی بالای تیم فیلم سازی است که توانسته اند به خوبی علاوه بر نمایش تمامی جزئیات در نور پردازی، صدا برداری و تدوین نیز به شکل هنرمندانه ای اصول را رعایت کنند.

نشانگر متحرک در زمانی که استاد مشغول اجرای نت هاست به شکل جزیی و مرحله به مرحله نمایش داده می شود تا ارتباط با استاد قطع نشده و بتوان به خوبی از کوچکترین جزئیات آموزشی نیز مطلع شد.

در بسته های آموزشی آکادمی خنیاگر می توان شاهد ترکیب خلاقانه هنر، دانش علمی و کار تیمی شاخص بود.

تماشا راحت و بدون دردسر

هنرجو می تواند محتواهای آموزشی را به شکل آنلاین ببیند و یا این که آن را دانلود کند تا هر زمان که مایل است پس از یادگیری به تمرین بپردازد البته که برای رفاه حال عزیزان اینترنت به شکل نیم بها محاسبه می شود.

پاسخ به سوالات

از دیگر ویژگی های شاخص این آکادمی معتبر این است که هنرجو در صورت داشتن ابهام و یا چالش می تواند تمامی سوالات خود را به صورت پیام در سیستم ارسال تیکت مطرح کند تا تیم پشتیبانی سایت خنیاگر و یا حتی استاد به آن پاسخ دهند.

آموزش تار

اگر دنبال آموزش تصویری تار هستید، پیشنهاد می کنیم آموزش تصویری مقدماتی تار استاد آزاد میرزاپور از نوازندگان چیره دست گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری و خوانندگی همایون شجریان را مشاهده نمائید.

آموزش تصویری تار آموزش تار

علاقه وافر آزاد میرزاپور به تدریس و ساز تار باعث شده ویرایشی در ساختار آموزش این ساز داشته باشد تا بشکلی ساده تر و گویا تر بتوانید از آموزش این ساز بهره مند شوید. شیوه تدریس آزاد میرزاپور اصلاح شده کتاب تا و سه تار هنرستان موسیقی هست که در کنار این آموزش ها، می توانید از تمرینات تکمیلی و قطعات خارج از کتاب نیز بهرمند شوید. به جرات می توان گفت از این مجموعه آموزشی کامل تر به زبان فارسی بصورت ویدئویی وجود ندارد.

از پیش نیازهای آموزش تصویری تار، دوره های تئوری موسیقی و دوره تمرینات میوزماسل هست که اکیدا توصیه می شود این دوره ها گذرانده تا با اطلاعات بیشتری وارد این دوره شوید.

سرفصل آموزش تصویری تار در خنیاگر

 • جلسه اول: در این جلسه به معرفی ساز تار و ساختار و اجزای تشکیل دهنده آن پرداخته خواهد شد. همچنین چند تمرین برای گرم کردن دست قبل از شروع نوازندگی ارائه می‌شود. طریقه بدست گرفتن مضراب و ضربه زدن صحیح روی سیم‌ها آموزش داده می‌شود.

 • جلسه دوم: آموزش مباحث تئوری در مورد زمان‌بندی نت‌ها. تمرینات با نت‌ها گرد و سفید و سیاه و چنگ و آموزش مضراب راست و چپ

 • جلسه سوم: آموزش ریتم‌های ساده 2/4 و 4/4 و ارائه تمرین برای درک این ریتم‌ها

 • جلسه چهارم: تمرین برای مضراب زدن صحیح از مچ و آموزش کوک کردن ساز، آموزش نت‌ها، پرده‌ها و فواصل جدید و ارائه تمرینات لازم

 • جلسه پنجم: آموزش نت‌ها و پرده‌های جدید روی ساز و ارائه تمرینات. همچنین تمرینی برای بهتر شدن انگشت‌گذاری روی ساز ارائه خواهد شد.

 • جلسه ششم: تمرینات و قطعه جدید برای تقویت انگشت‌گذاری با انگشت دوم

 • جلسه هفتم: شروع آموزش انگشت‌گذاری با انگشت سوم و آموزش پوزیسیون‌ها

 • جلسه هشتم: ادامه یادگیری و تمرینات پوزیسیون‌های دوم، سوم و چهارم، ادامه یادگیری و تمرینات پوزیسیون‌های دوم، سوم و چهارم

 • جلسه نهم: تمرینات بیشتر در پوزیسیون چهارم و شروع پوزیسیون پنجم

 • جلسه دهم: آموزش پوزیسیون ششم و ارائه تمرینات برای یادگیری این دستان

 • جلسه یازدهم: آموزش میزان ترکیبی و به طور خاص میزان 6/8

 • جلسه دوازدهم: آموزش فرم‌های مختلف ریتمیک میزان 6/8

 • جلسه سیزدهم: شروع نیمه دوم فرآیند آموزش. تمرینات و قطعات مختلف در ریتم‌های ساده و ترکیبی

 • جلسه چهاردهم: آموزش پیش‌درآمد و رنگ ماهور

 • جلسه پانزدهم: آموزش آفتاکت و همچنین شیوه‌های جدید مضراب‌نوازی

 • جلسه شانزدهم: آموزش پیش‌درآمد دشتی

 • جلسه هفدهم: دو قطعه در ریتم‌های ساده و ترکیبی

 • جلسه هجدهم: آموزش دو قطعه جدید

 • جلسه نوزدهم: آموزش تکمیلی یک قطعه از جلسه قبل و یک قطعه جدید

 • جلسه بیستم: آموزش دو قطعه جدید با فرم‌های ریتمیک جدید

سوالات مرتبط با دوره تصویری آنلاین تار

این دوره از روی چه کتابی تدریس شده؟

کتاب مرجع برای دوره، کتاب تار و سه‌تار هنرستان است به کلی توسط استاد ویرایش شده است. این ویرایش‌ها شامل حذف برخی درس‌ها، تغییر ترتیب تمرینات و اضافه کردن تمرینات و قطعات تکمیلی خارج از کتاب است.

پیش نیاز این دوره چیست؟

بهتر است کمی از تئوری موسیقی اطلاع داشته باشید، اما موارد پایه‌ای و مورد نیاز در طول دروس نیز گفته می‌شود.

یادگیری این دوره چقدر زمان می‌برد؟

بسته به میزان تمرینات شما، تسلط بر این دوره حدود ۵ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد.

آموزش سنتور

سنتور از سازهای بسیار ویژه در موسیقی ایرانی هست، صدای دلنشین این ساز در بین سازهای دیگر ترکیب گوش نوازی را ایجاد می کند. در مجموعه آموزش تصویری سنتور استاد "سعید ثابت" تمام نکات، دستورات، تمارین کتاب دستور سنتور تدریس می شود.

آموزش تصویری سنتور آموزش سنتور

استاد ثابت با تسلط به ظرافت های آموزش و سنتور، هیچ ابهام و سوالی را برای هنرآموزش گرامی باقی نمی گذارد. برای یادگیری بهتر این ساز پیشنهاد می کنیم اول از همه دوره تصویری آموزش تئوری موسیقی و دوره آموزش تمرینات میوزماسل را مشاهده نمائید.

سرفصل های آموزش تصویری سنتور

در این قسمت می توانید سرفصل های آموزش سنتور توسط استاد ثابت را مشاهده نمائید.

 • جلسه اول: نحوه‌ی نشستن، به دست گرفتن صحیح مضراب و تمرین مضراب روی میز. همزمان با این جلسه حتما باید تئوری موسیقی را فرا بگیرید

 • جلسه دوم: یادآوری تمرینات جلسه اول با دقت و جزییات بیشتر توسط خود استاد

 • جلسه سوم: شناسایی نت‌ها روی سنتور و تمامی نکات مربوطه، توضیح نت‌های مشترک و تمرینات بیشتر جهت فراگیری جای نت‌ها روی سنتور

 • جلسه چهارم: تمرینات ۱ تا ۴ به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه پنجم: تمرینات ۵ تا ۷ به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه ششم: ترانه‌ی محلی «جونی جونی» و تمرین شماره ۹ به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه هفتم: تمرینات ۱۰ تا ۱۳ و اجرای قطعه «نصیرخوانی» به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه هشتم: تمرینات ۱۴ و ۱۵، تصنیف «هزارآفرین» و توضیحات دوبل نت و نحوه‌ی اجرای آن

 • جلسه نهم: نت‌های چنگ، اجرای تمرینات ۱۶ تا ۱۸ به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه دهم: نت‌های دولاچنگ و سه‌لا چنگ، اجرای تمرینات ۱۹ و ۲۰ و تمرین اول از آخر کتاب به همراه ترانه «گل گندم» و نکات مربوط به آنها

 • جلسه یازدهم: تمرینات ۲۲ و ۲۳ و تمرین دوم از آخر کتاب به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه دوازدهم: تمرینات ۲۴ و ۲۵ به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه سیزدهم: توضیح چهارمضراب و اجرای تمرینات ۲۶ و ۲۷ و تمرینات ۳ و ۴ آخر کتاب به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه چهاردهم: تمرینات ۲۸ و ۲۹ و تمرینات ۵ و ۶ آخر کتاب به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه پانزدهم: تمرینات ۳۰ و ۳۱ و دو تمرین از آخر کتاب به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه شانزدهم: تمرینات ۳۲ و ۳۳ و سه تمرین از آخر کتاب به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه هفدهم: تمرینات ۳۴ و ۳۵ و سه تمرین از آخر کتاب به همراه نکات مربوط به آنها

 • جلسه هجدهم: تمرینات ۳۶ و ۳۷ و سه تمرین از آخر کتاب و نکات نهایی این مجموعه

سوالات مرتبط با دوره تصویری آموزش سنتور

این دوره از روی چه کتابی تدریس شده است؟

در این مجموعه کتاب «دستور سنتور» استاد فرامرز پایور به طور کامل تدریس شده است.

پیشنیاز این دوره چیست؟

برای شروع این دوره می‌بایست مباحث ابتدایی تئوری موسیقی را بدانید.

یادگیری این دوره چه مدت زمان می‌برد؟

برای تسلط کامل بر این دوره، بسته به میزان و کیفیت تمرین شما حدود ۴ تا ۶ ماه زمان نیاز است.

آموزش گیتار

ساز زهی گیتار که با انگشت یا پیک نواخته می شود، از جهت اینکه با ارتعاش سیم ها، صدا تولید می شود در دسته بندی سازهای کوردوفون یا زه صدا قرار میگیرند. گیتار با قدمت چند صدساله خود توانسته تحول عظیمی در موسیقی غرب ایجاد کند.

آموزش تصویری گیتار آموزش گیتار

مجموعه خنیاگر بصورت مرحله ای و مقدماتی به زبان ساده آموزش تصویری گیتار به استادی کیوان میرهادی را ضبط نموده است. این دوره آموزش از ابتدایی ترین آموزش ها شروع کرده تا در نهایت به قطعه آستوریاس که قطعه ای شناخته شده و معروف نزد نوازندگان گیتار هست می رسند.

سرفصل های آموزش تصویری گیتار

 • جلسه اول: در این جلسه طرز صحیح نشستن و به دست گرفتن ساز، دست راست، دست چپ و تمرینات ساده‌ی دست راست و چپ آموزش داده می‌شود

 • جلسه‌ دوم: شناسایی نت‌ها روی گیتار و نحوه‌ی محاسبه‌ی پرده‌ها و نیم‌پرده‌ها و تمرینات مربوط به آنها

 • جلسه سوم: آموزش دو قطعه در حالت ساده، نمایش نت‌ها و شیوه‌ی صحیح انگشت‌گذاری آنها. سپس شیوه‌ی واقعی نواختن قطعات اجرا می‌شود

 • جلسه چهارم: معرفی و اجرای تمرینات اولیه برای آموزش آرپژ و همچنین گرفتن باره کامل و نیم‌باره. در جلسات بعد مجددا این مباحث مطرح و کامل می‌شود

 • جلسه پنجم: ارائه و اجرای اتودهایی برای تمرینات همزمان دست راست و چپ با درگیر کردن تمامی انگشتان

 • جلسه ششم: ارائه و اجرای اتودهای دیگر برای تمرینات دو دست، این بار با حضور آکوردها و آرپژهای بیشتر و همچنین آموزش اجرای یک نوع آرپژ جدید

 • جلسه هفتم: در این جلسه چندین تمرین متفاوت و تکنیک‌های جدید آموزش داده می‌شود تا مهارت و تکنیک هنرجو به سطحی از آمادگی برای اجرای قطعات مشکل‌تر برسد

 • جلسه هشتم: معرفی و آموزش گام دو ماژور و مفهوم پرده و دانگ در گام‌ها و همچنین شیوه و روش تمرین گام‌نوازی

 • جلسه نهم: اجرای یک اتود با نکات بسیار زیاد که به نحوی جمع‌بندی تمام مطالب خواهد بود. همچنین مجددا و کامل‌تر نحوه‌ی اجرای باره توضیح داده می‌شود

 • جلسه دهم: آموزش اجرای بخش اول قطعه‌ی آستوریاس

سوالات متداول آموزش گیتار

این مجموعه چه مباحثی را شامل می‌شود؟

در این مجموعه مطالب پایه‌ای، از صحیح نشستن و صحیح گرفتن ساز، تا مطالب تئوریک مورد نیاز و قطعات ساده آموزش داده می‌شود. تکنیک‌ها در این مجموعه به نحوی آموزش داده می‌شوند که فرد در پایان این دوره به راحتی می‌تواند بخش اول قطعه‌ی آستوریاس را اجرا کند

پیشنیاز این دوره چیست؟

برای یادگیری بهتر این دوره پیشنهاد می‌شود تئوری موسیقی را بدانید

این دوره برای چه کسانی مفید است؟

این دوره برای تمامی افرادی که به هر سبکی از گیتار علاقمندند و تاکنون آموزشی ندیده‌اند بسیار مفید است. مباحث از ابتدایی‌ترین مطالب شروع می‌شود و تمامی نیازهای یک هنرجو برای یادگیری هر سبکی از گیتار را برطرف می‌کند

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند