کدخبر: ۳۶۱۰۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آنچه تست شخصیتی مایرز بریگز می‌تواند به شما بگوید

طبق تست مایرز بریگز، ۱۶ نوع شخصیت مختلف وجود دارد.

تست شخصیت‌شناسی مایرز بریگز (Myers Briggs)  یا به اختصار تست MBTI یک ارزیابی است که ترجیحات روان‌شناختی را در درک و تصمیم‌گیری می‌سنجد. این آزمون شامل سؤال‌های چند گزینه‌ای است و پاسخ‌های شما مشخص می‌کند که چه نوع شخصیتی دارید و با توجه به آن، فرضیات کلی را برای موفقیت از نظر شغلی، ارتباطی و غیره  ارائه می‌دهد.

این آزمون معمولا در بسیاری از تنظیمات کسب‌وکارمحور استفاده می‌شود، مانند:

  • گسترش رهبری؛

  • تیم‌سازی؛

  • غربال‌گری و مصاحبه با کارمندان؛

  • انتخاب شغل؛

  • توسعه شخصی.

ده‌ها سال است که تست شخصیت‌شناسی مایرز بریگز مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما معمولا به‌عنوان ابزاری «نرم» مورد انتقاد قرار می‌گیرد و نتایجی را تولید می‌کند که همیشه به اندازه کافی مناسب نیستند تا به‌طور کامل در محیط‌های شغلی و حرفه‌ای مورد استفاده قرار گیرند.

اما با وجود انتقادات، تست مایرز بریگز، برای صاحبان مشاغل کوچک و دورکارانی که می‌خواهند درباره خودشان بیشتر بدانند و فرصت‌های بالقوه برای موفقیت بیشتر را کسب کنند، ارزش بسیار زیادی دارد؛ به شرط آن که خطاها و اشتباهات احتمالی این تست را نیز بپذیرید.

کاربوم1

بهترین تست های خودشناسی با پاسخ در وبسایت کاربوم و تست هوش ریون در آدرس زیر:

(https://karboom.io/assessments/raven)

شما به کمک این تست خواهید فهمید...

۱. دلیل بعضی از رفتارهای خاصمان چیست؟

برخی از انواع شخصیت‌ها، برای بعضی از شرایط مناسب‌تر هستند و دانستن موقعیت‌هایی که رفتارهای خاصی را بروز می‌دهید، می‌تواند درک شخصیت و رفتارتان را راحت‌تر کند. به‌عنوان مثال، اگر این تست به شما بگوید که «درون‌گرا» هستید، ممکن است تمایل بیشتری به معاشرت‌ها و جمع‌های کوچک‌تر و ساختاریافته نشان دهید؛ در حالی که همکاران «برون‌گرا»ی شما، ممکن است جمع‌های بزرگ و گروه‌های دوستانه بیشتری را داشته باشند.

۲. چرا باید اعتماد به نفستان را بازیابید؟

کاربوم2

آیا همیشه احساس کرده‌اید که به‌طور ذاتی، همیشه در نقش رهبری تیم، مشتاق و مؤثر هستید یا تفکر خلاقانه شما می‌تواند سرمایه عالی در تیم باشد؟ نوع شخصیت شما، با مشاهدات و تفسیرهای مختلفی همراه است که می‌تواند شما را در تقویت اعتماد به نفس و نقاط قوتتان یاری کند.

۳. در چه زمینه‌هایی باید خودتان را تقویت کنید

اگر این آزمون نشان دهد که شما در پیروی از دستورالعمل‌های ساختاری، ایفای نقش رهبری یا درخواست کمک از دیگران ضعف دارید، می‌توانید از این نقاط ضعف آگاهی کسب کرده و در دراز مدت برای بهبود آنها تلاش کنید.

این مطلب برایم مفید است
190 نفر این پست را پسندیده اند