عملکرد مناسب «افرا» در مقایسه با رقبا

کدخبر: 361279

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

این صندوق که با نماد «افران» در تارنمای شرکت مدیریت فناوری بورس تهران درج شده، از جمله موقعیت‌های کم ریسک بازار سرمایه است که در مقایسه با رقبا عملکرد خوبی را از حیث سود سازی دارد.

صندوق سرمایه گذاری افرا از جمله صندوق‌های با درآمد ثابت است که به سبب نحوه معاملات آن به شکل ETF از شرایط آسانی برای خرید و فروش برخوردار است و مانند سهام قابل معامله می‌شود.

در یک ماه اخیر افت قیمت‌ها در بازار سرمایه سبب شده تا بسیاری از سرمایه گذاران به خصوص اشخاص حقیقی تازه وارد به چرخه معاملات  تا حد قابل توجهی ضرر کنند و به دلیل آنکه نسبت به شرایط ماهوی بازار سرمایه اطلاعات چندانی ندارند از این بازار دلسرد شوند.

این در حالی است که در بسیاری از بازارهای مالی پیشرفته جهان ورود اشخاص حقیقی بدون داشتن سواد مالی کافی به صورت مستقیم به بازارهای سهام و بدهی بسیار سخت و پیچیده است و همین امر سبب می شود تا آنها از ابزارهای موجود برای سرمایه گذاری غیرمستقیم در جهت افزایش ثروت خود و کسب بازده استفاده کنند.

از جمله این ابزارها می‌توان به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد که به روش های مختلف و با داشتن ترکیب های گوناگونی از دارایی در سبد سرمایه‌گذاری خود ضمن کاهش ریسک فعالان بازار به خصوص سرمایه گذاران خرد آنها را با کمترین زحمت به سود می رسانند.

از جمله این صندوق‌ها می‌توان به صندوق‌های با درآمد ثابت صندوق سرمایه گذاری افرا اشاره کرد که نقش مهمی در پوشش ریسک سرمایه گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی دارند. این صندوق ها با سرمایه گذاری در دارایی های کم ریسک نظیر اوراق بدهی در عمل شرایطی مناسب را برای افراد ریسک گریز پدید می آورند.

صندوق‌های با درآمد ثابت صندوق‌هایی هستند که در بسیاری از کشورهای جهان ضمن فعالیت در بازار بدهی مخاطبان بسیاری در بازارهای نظیر سهام دارند. این صندوق‌ها ابرازی مهم برای ایجاد تنوع در پرتفوی سرمایه گذاری هستند و بر خلاف ایران عمری طولانی در بازارهای تامین مالی دارند.

صندوق سرمایه گذاری افرا نماد پایدار که در بازار سرمایه با نماد «افران» داد و ستد می‌شود، به واسطه ماهیت خود توانسته از بدو ورود به جمع نمادهای مورد معامله در بازار سرمایه ضمن پوشش ریسک سرمایه گذاران، به دلیل آنکه در بازار سرمایه قابل معامله است گامی مهم در جهت سهولت انجام معاملات برای سرمایه گذاران عادی بر دارد.

این صندوق کارنامه‌ای مناسب در کسب بازده دارد و در حال حاضر زیر خالص ارزش دارایی ها معامله می شود که معنای ارزندگی آن نسبت به دارایی‌های موجود در پرتفوی است. در حال حاضر هر واحد آن قیمتی برابر با هزار و ۱۶۵ تومان دارد. این صندوق با دارا بودن جریان پایدار عرضه و تقاضا از بدو شکل گیری تا کنون مورد نقاضای اشخاص حقیقی و حقوقی بوده است و توانسته به دلیل شیوه آسان معاملاتی توجه مخاطبان و مشتاقان سرمایه گذاری غیر مستقیم را به خود جلب کند.

تیتر یک
  • اندازه شکاف دلار آزاد و سنا نصف اندازه شکاف یورو است

    قیمت متوسط دلار متشکل از هفته دوم تا هفتم سال جدید ۱۴ درصد افت کرد و قیمت یورو متشکل نیز حدود ۱۰ درصد پایین آمد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما