کدخبر: ۳۶۸۵۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا پیش‌بینی رشد بورس در آبان ماه محقق می‌شود؟

تمام پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که در نیمه دوم سال ۹۹ سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند همچنان پرسودترین و مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری به‌حساب بیاید.

سرمایه‌گذاری در بورس این روزها دل شیر می‌خواهد؛ در هفته چهارم مهرماه اگرچه تمام بازار‌های مالی با رشد مثبت همراه بودند اما کمترین میزان بازدهی برای سرمایه‌گذاران بورس رقم خود. در این مدت بیشترین سود نصیب آنهایی شد که به سراغ خرید سکه رفته بودند و بازدهی ۱۰.۱ درصدی را تجربه کردند.

بازدهی طلا در این مدت به ۸.۷ درصد می‌رسید و در بازار ارز شاهد بازدهی هفت درصدی دلار و 7.2 درصدی یورو بودیم و کمترین میزان بازدهی با 1.3 درصد به بورس رسید. با این حال تمام پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که در نیمه دوم سال 99 سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند همچنان پرسودترین و مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری به‌حساب بیاید.

چرا سرمایه‌گذاری در بورس همچنان سودآور خواهد بود؟

کارشناسان می‌گویند روند بورس در نیمه دوم سال 99 کمی نزولی و سپس صعودی خواهد بود تا جایی که میانگین بازدهی به 20 تا 25 درصد می‌رسد. این پیش‌بینی بر اساس تحرک مثبت برخی صنایع وابسته به دلار انجام می‌شود و می‌تواند سرمایه‌گذاران بورس را خوشحال کند.

آنها علاوه بر عوامل داخلی نیم‌نگاهی هم به انتخابات آمریکا دارند. جایی که قرار است با پیروزی یکی از دو طرف یعنی دونالد ترامپ یا جو بایدن به‌ پایان برسد اما نتیجه هرچه باشد، منافعی هم برای سرمایه‌گذاری در بورس خواهد داشت. شوک سیاسی ناشی از این اتفاق قادر است بازار بورس را با صف خرید روبرو کند.

برای همین کارشناسان بورس اصرار دارند روند بورس در آبان ماه متفاوت از چند ماه اخیر خواهد بود. سال گذشته هم رشد بورس در آبان‌ماه اتفاق افتاد و باعث شد سرمایه‌گذاری در بورس مورد توجه همه قرار بگیرد. 

پیش‌بینی بازدهی سرمایه‌گذاری در بورس تا پایان سال

سرمایه‌گذاری در بورس و بازدهی آن با عوامل فنی زیادی حمایت می‌شود. محدوده یک میلیون و 500 هزار واحدی می‌تواند عامل تعادل بازار به‌حساب بیاید. در کنار این مسئله رشد دلار بازار آزاد و تقویت پیوسته دلار نیمایی در کنار روند صعودی قیمت‌های جهانی فلزات اساسی، سهام شرکت‌های فلزی و معدنی را در شرایط خوبی قرار می‌دهد که با توجه به ارزنده بودن سهام این شرکت‌ها می‌توان به اتمام فرآیند اصلاح و برگشت روند صعودی منطقی و آرام بورس در نیمه دوم سال 99 امیدوار بود.

شاید دیگر شاهد رشد شارپی بازار مانند چیزی که در روزهای طلایی نیمه اول امسال رخ داد نباشم اما به احتمال زیاد بورس در پایان سال بازدهی بهتری نسبت به دلار داشته باشد و در مقایسه با طلا احتمال بازدهی مشابه وجود دارد. فراموش نکنیم که سرمایه‌گذاری در بازار طلا پر از خطر خواهد بود اما ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را می‌توان مدیریت کرد.

راهکارهای کارگزاری فارابی برای سرمایه‌گذاری در بورس

کارگزاری فارابی از جمله کارگزاری‌هایی است که می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را برای مردم مدیریت کند. این کارگزاری در 12 سال رشد سریعی داشته به یکی از برترین کارگزاری‌های ایران تبدیل شده است. فارابیکسو سامانه معاملاتی اختصاصی کارگزاری فارابی به‌گونه‌ای طراحی و توسعه داده می‌شود که تمام نیازهای کاربرانش را درون خود پاسخ دهد.

همچنین برای آنها که علاقمند به ماجراجویی در خرید سهام هستند، همیشه با این سوال روبرو می‌شوند که چه سهامی مناسب خرید است. کارگزاری فارابی به این سوالات پاسخ مناسبی در قالب ۱۰۰ تحلیل طراحی کرده‌ است که با کمک آنها می‌توان سیگنال‌های مناسب بازار را خریداری کنید و از همه مهمتر اینکه افراد سیگنال‌دهنده را ارزیابی کنید.

آموزش آنلاین بورس و پیگیری اخبار لحظه‌ای بورس از دیگر خدمات ویژه کارگزاری فارابی هستند. کارگزاری فارابی برای سرمایه‌گذاری مطمئن در بورس هم گزینه‌هایی ایده‌آل پیش‌روی کاربران خود می‌گذارد. آنهایی که به راهکار سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها علاقمند هستند می‌توانند از صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری بورس با عنوان صندوق اکسیر یکم و صندوق دوم اکسیر را انتخاب کنند که از بازدهی و نقدشوندگی بسیار بالایی برخوردار هستند. 

کارگزاری فارابی همچنین نخستین مرکز پاسخگویی 24 ساعته را راه‌اندازی کرده است. این مرکز با بهره‌مندی از نیروی انسانی آموزش‌دیده و استفاده از ابزارها و تکنولوژی‌های نوین، یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تماس و ارائه مشاوره بازار سرمایه ایران به‌حساب می‌آید که استانداردهای جدیدی را در این حوزه تعریف کرده است و کسانی که با شماره 1561 تماس می‌گیرند اطمینان دارند که در تمام طول شبانه‌روز و در تمام روزهای هفته بدون شنیدن بوق اشغال قادر هستند با مرکز تماس کارگزاری فارابی ارتباط برقرار کنند. 

این مطلب برایم مفید است
95 نفر این پست را پسندیده اند