کدخبر: ۳۸۳۶۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت گذاری هتل ها بر چه اساسی انجام میشود؟

در هتل ها معمولا یک قیمت به عنوان قیمت اتحادیه تعیین می شود و به اصطلاح به آن قیمت برد می گویند و هتل ها اجازه ندارند اتاقی را بالاتر از آن قیمت به مسافران رزرو دهند.

ابتدا بهتر است بدانیم قیمت های مختلف برای یک نوع اتاق کاملا عادی است و تقریبا میتوانید مطمئن باشید قیمت پایینتر به معنی اتاق با کیفیت پایینتر یا دارای کم و کاستی نیست. اگر اتاق مشکلی داشته باشد مطمئنا آژانس یا وبسایت فروشنده قبل از خرید به شما اطلاع می دهد چون دردسرهای بعدی به مراتب بیشتر از سود فروش آن اتاق خواهد بود و هیچ فروشنده ای دنبال دردسر و بد نامی نیست.

حالا مسئول هر هتلی ممکن است تصمیمی بگیرد، یک هتلدار ممکن است بالاترین قیمت را در نظر بگیرد و ترجیح بدهند که اتاق های کمتری رزرو دهند و یک هتلدار ممکن است به جذب مشتری بیشتر و رزرو بیشتر و سود کمتر فکر کند و قیمت را پایین بیاورد برای همین ممکن است دو هتل مثلا 3 ستاره و شبیه به هم تفاوت قیمت بسیار داشته باشند.

این مورد هم در قیمت گذاری هتلهای ایران بسیار متداول است و گاهی هتلها قیمت مصوب متفاوتی را برای مسافر ایرانی و خارجی دارند.

بعضی از مسافران می گویند به دنبال هتل ارزان در تهران هستند، در برخی از هتل ها ممکن است اتاق هایی باشد که مثلا سرویس بهداشتی و حمام و یا یکی از آنها بیرون از اتاق باشد و به صورت اختصاصی نباشد و مشترک باشد، معمولا آن اتاق ها از بقیه اتاق های آن هتل ارزانتر است و یا ممکن است یک اتاق دارای پنجره نباشد و یا متراژی کوچکتر از بقیه اتاق های هتل داشته باشد معمولا این اتاق ها ارزانتر از بقیه اتاق های هتل هستند. با استفاده از سامانه رزرواسیون اسنپ روم می توانید تمامی قیمت ها و تمام امکانات را ببینید و به صورت آنلاین هتل ارزان مورد نظر خود را رزرو نمایید.

در واقع اگر دنبال هتل خیلی ارزان در تهران هستید باید بدانید در برخی از مناسبت ها و تاریخ ها ممکن هست تخفیفات بسیار  مناسبی روی بعضی از هتل ها قرار داده شود و می توانید از طریق سایت از آن مطلع شوید و اقامتتان را در آن روزها برنامه ریزی کنید و هتل ارزان مورد نظر خود را رزرو نمایید.

تخفیف ویژه

مهمانپذیرها

در تعریف مهمانسرا باید گفت که مهمانسراها به واقع تغییر شکل یافته مسافرخانه‌های قدیمی هستند که نسبت به هتل‌ها از امکانات کمتری برخوردارند و پرسنل آن محدود تر ازهتل‌ها هستند.

در مهمان پذیر ها برخی از اتاق ها دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند و در برخی اتاق ها سرویس بهداشتی و حمام مشترک هستند و ممکن است هر دو نوع اتاق در یک مهمانپذیر موجود باشد یعنی یکسری از اتاق ها با سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی و بعضی از اتاق های همان مهمانپذیر مشترک است.

مهمانپذیر

با توجه به اینکه امکانات مهمانپدیرها از هتل ها پایین تر است ولی امکاناتشان مناسب اقامت است و می توانید آن ها را هم برای اقامت خود انتخاب نمایید.در اسنپ روم می توانید مهمانپذیر یا هتل ارزان قیمت و تمیز و مناسب را بیابید و با خیالی راحت در آن اقامت داشته باشید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند