دکتر وحید فرزانه‌فر از دستاورد جدید صنعت داورسازی ایران می گوید:

خبر خوش برای مبتلایان به صرع و اختلالات خلقی

کدخبر: 386760
واحد تحقیق و توسعه ابیان فارمد در زمینه تلاش برای تسریع تولید داروهای حیاتی در حوزه های درمانی مختلف، رفع نگرانی بیماران در تامین به موقع و دسترسی آسان به دارو و کاهش هزینه های درمان برای آن ها که از اهداف بلند مدت این مجموعه دارویی است فعالیت می نماید.

دکتر وحید فرزانه فر داروساز و متخصص داروشناسی، از شرکت داروسازی «ابیان فارمد» که تولید کننده سیمیوال است درباره نحوه عملکرد آن می‌گوید: «داروی سیمیوال، حاوی ماده موثره سدیم والپروات و والپروئیک اسید است و با تعدیل فعالیت سلول‌های مغز موجب کنترل علائم بیماری صرع می‌شود.»

به گفته وی: «داروی سیمیوال به شکل پیوسته رهش (Extended Release (ER)) تولید می‌شود؛ فرمولاسیون پیوسته رهش یکی از اشکال دارویی است که ماده موثره دارو را به صورت آهسته و پیوسته در بدن آزاد می‌نماید، درنتیجه با ایجاد غلظت ثابت و بدون نوسان در بدن باعث اثرات درمانی پایدارتر و عوارض جانبی کمتر نسبت به انواع فرمولاسیون‌های قدیمی‌ می‌شود. شکل دارویی پیوسته رهش سیمیوال موجب کاهش تعداد دفعات مصرف دارو در طول شبانه روز نسبت به فرمولاسیون های قدیمی و در نتیجه سهولت مصرف دارو برای بیمار می شود.»

در ادامه دکتر وحید فرزانه فر اضافه می کند: «این مجموعه با هدف نقش آفرینی در صنعت سلامت آغاز به کار کرده است، شرکت داروسازی «ابیان فارمد» علاوه بر داروی «سیمیوال» طیف گسترده‌ای از داروها را در حوزه مغز و اعصاب و روانپزشکی منطبق بر نیاز جامعه و دانش روز دنیا در شرف تولید و عرضه دارد. سایر حوزه‌های فعالیت این مجموعه شامل تامین داروهای فوریتی، داروهای بیهوشی، مواد اولیه و مواد جانبی دارویی با همکاری شرکای تجاری معتبر خارجی است.»

شرکت داروسازی ابیان فارمد مجموعه ای نوآور و متعهد به کیفیت است و با آگاهی از کمبودها تلاش می‌کند با عرضه محصولاتی متناسب با نیاز صنعت داروی کشور، گامی موثر در جهت ارتقاء سلامت جامعه بردارد.

واحد تحقیق و توسعه ابیان فارمد در زمینه تلاش برای تسریع تولید داروهای حیاتی در حوزه های درمانی مختلف، رفع نگرانی بیماران در تامین به موقع و دسترسی آسان به دارو و کاهش هزینه های درمان برای آن ها که از اهداف بلند مدت این مجموعه دارویی است فعالیت می نماید.

آنچه مجموعه «ابیان» به عنوان چشم انداز توسعه و نقشه راه خود ترسیم کرده است و درحال حرکت به سمت آن است، بهره گیری از دانش محققان ایرانی جهت تولید و توسعه صادرات محصولات به بازار‌های منطقه و جهان، تامین بازار داخلی و بی‌نیازی از واردات دارو است که در نهایت موجب کاهش ارزبری برای کشور در زمینه واردات دارو خواهد شد. آنچه در تولید و عرضه داروی «سیمیوال» به عنوان یکی از موثرترین داروهای کنترل کننده صرع تحقق یافته، درواقع یکی از اهداف و دستاوردهایی است که می¬تواند آرامش خاطر و کیفیت زندگی را به بیماران هدیه نماید. 

تیتر یک
  • نرخ سود مداخله در قله زمستان ۹۹

    اقتصادنیوز: تزریق نقدینگی در بازار باز با هدف تثبیت در عملیات این هفته بازار باز رخ داد. این در حالی است که اعتبارات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما