تولید شیرآلات بهداشتی، فرصتی ایده‌آل برای ارزآوری و صادرات

کدخبر: 387806
تولید شیرآلات بهداشتی در کشور ما توسط برندهای متنوعی انجام می‌پذیرد و ما شاهد حضور بیش از ۳۰ برند مختلف داخلی در این صنعت هستیم. صنعتی که تولیداتش در سال ۹۸ بیش از ۳۰ میلیون دلار برای ایران ارزآوری داشته است. در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است افزایش تولید و صادرات یکی از اهداف صنایع مختلف بوده و کاهش وابستگی به نفت و خام فروشی دورنمای آن چیزی است که ما دنبال می‌کنیم.

کالایی تحت عنوان شیرآلات بهداشتی ساختمان که در واقع مهم‌ترین وظیفه‌اش جریان آب به عنوان مایه حیات است. بنابراین زندگی امروز بشر بدون این شیرآلات بهداشتی قابل تصور نیست و پسوند بهداشتی هم که به آنها اضافه شده، نقش حیاتی‌شان را بیشتر نشان می‌دهد. حال در این میان چیزی که در مورد این کالاها در بازار ایران شایسته تحسین است، توانمندی بالای تولیدکنندگان داخلی ست که توانسته‌اند حجم بالایی از سهم بازار را در اختیار بگیرند و علاوه بر آن میزان صادرات مطلوب و قابل توجهی داشته باشند.

اما ایران شیرآلات تولیدی خود را به چه کشورهایی صادر می کند؟

مقصد صادرات شیرآلات ایرانی جالب و متنوع است. کشورهایی مثل آذربایجان، ازبکستان، استرالیا، افغانستان، آلمان، امارات متحده، بحرین، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، لیبی، ساحل عاج، عراق، قرقیزستان، قزاقستان، کویت، گرجستان و لبنان تا کنون خریدار شیرآلات بهداشتی تولید شده در ایران بوده اند. 

ظرفیت تولید 

میزان تولید این محصول در ایران تقریبا سالانه ۲۰ هزار تن است. ولی ظرفیت تولید و پتانسیل فروش در بازارهای جهانی برای این محصول بسیار بالاتر از این اعداد است. به طوری که نشان می‌دهد چه فرصت بزرگی برای افزایش تولید و افزایش صادرات و ارزآوری برای ایران در این صنعت وجود دارد. 

صادرکننده‌ها بزرگ در دنیا

بزرگترین کشورهای صادرکننده‌ی این محصول در دنیا چینی‌ها، آلمانی‌ها، ایتالیایی‌ها و ژاپنی‌ها هستند. به طور مثال آلمان سالانه ۶/۵ میلیارد دلار شیرآلات بهداشتی صادر می کند و مکزیک سالانه ۱/۵ میلیارد دلار صادرات این محصولات را داراست. این یعنی ما هنوز می‌توانیم سهم بسیار بالاتری از بازار جهانی برای خود بدست آوریم. 

برای اینکه درک کنیم بازار بالقوه‌ای که می‌تواند در اختیار ما قرار بگیرد چه ظرفیتی دارد باید بگوییم فقط کشورهای همسایه شامل ترکیه، عراق، عمان، آذربایجان، قطر، پاکستان و بحرین سالانه ۲ میلیارد دلار شیرآلات بهداشتی وارد می‌کنند.

شیرآلات بهداشتی شودر، چون جزئیات مهم است

در این میان باید نگاهی هم به برندهای معتبر داخلی‌مان بیندازیم که با ارتقای کیفیت محصولات خود توانسته‌اند علاوه بر بازارهای داخلی، در بازارهای بین‌المللی هم از اعتبار بالایی برخوردار شوند و صادراتی در مقایس میلیون دلاری برای ایران انجام دهند. از جمله آن‌ها می‌توانیم به برند شیرآلات بهداشتی شودر اشاره کنیم که یکی از قوی‌ترین‌ها در زمینه تولید مرغوب‌ترین محصولات بهداشتی در این صنعت می‌باشد.

در این صنعت ۹۰ درصد مواد اولیه در ایران تولید می‌شود و شودر توانسته علاوه بر اشتغال‌زایی برای جوانان ایران تولیدی با کیفیت و با استانداردهای جهانی را روانه‌ی بازار بین‌المللی کند. برندی که توانسته با دقت به جزئیات و رعایت تمام اصول حرفه‌ای محصولی تولید کند که در آن اجزایی مثل پرلاتور و کارتریج بیشترین کیفیت را دارند و به بهترین نحو آبکاری شده‌اند.

شودر در طول ۲۹ سال فعالیت خود از سال ۱۳۷۰ تا به امروز همواره با هدف خلق محصولات با کیفیت و کسب رضایت مشتریان داخلی و خارجی، دوام، زیبایی و دانش مهندسیِ مطابق با فناوری روز دنیا را تلفیق کرده تا شاهد درخشیدن نام شودر در بین سایر رقبایش باشد. ضمن اینکه شودر برای جلب توجه مشتریان داخلی و بین‌المللی‌اش توانایی طراحان آلمانی کمک گرفته و قدرت تولید مهندسین ایرانی را در کنارش قرار داده تا با تلفیق این دو به نقطه‌ی موفقیت‌آمیز کنونی دست پیدا کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما