با علت های خارش گوش آشنا شوید

کدخبر: 431893

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

به زبان بدنتان توجه کنید! بدن شما از طریق درد به شما می گوید که مشکل دارد و باید به آن توجه کنید پس هر علائم کوچکی را جدی بگیرید.

 مثلا همین خارش گوش شاید به نظرتان پیش پا افتاده باشد و پیش خود می گویید بی خیال این که چیزی نیست و هر بار این جمله را با خود تکرار می کنید و یک دفعه به خود میایید و می بینید 1 سال گذشته است و شما بارها و بارها با این مسئله روبه رو شده اید و گاهی هم دچار کم شنوایی شده اید.

پس هر موقع احساس کم شنوایی ویا حس ناخوشایندی در گوش خود احساس کردید باید به متخصص مراجعه کنید تا با معاینه وانجام  انواع تست های شنوایی مشکل شما مشخص و بهترین راه درمان برایتان در نظر گرفته شود. با ما در این مقاله از مرکز شنوایی سمعک قلهک همراه باشید.

علل خارش گوش

شاید پیش خودتان بگویید خوب مشکل خارش گوش چیست؟  خارش گوش بسیار آزاردهنده است و گاهی به حدی می رسد که شما ترجیح می دهید که با یک شی گوش خود را بخارانید که از شر این خارش خلاص شوید و مشکل اینجا شروع می شود که آسیب های بسیار زیادی به گوش وارد می کنید و می خواهید خارش گوشتان کم شود به یکباره یک مشکل اساسی برای خود ایجاد می کنید. حالا در زیر به چند مورد از عواملی که  در خارش گوش موثر است می پردازیم.

گوش خشک 

شاید باورتان نشود ولی زیاد تمیز کردن گوش هم باعث دردسر می شود. گوش برای اینکه خود را سالم نگه دارد شروع به تولید جرم می کند. شما با زیاد تمیز کردن گوش این جرمها که برای گوش مفید هستند و باعث حفظ سلامتی گوش می شود را از بین می برید وباعث می شوید که گوش خشک شود و به دلیل همین خشکی، گوش شروع به خارش کند.

عفونت گوش

یکی از علت هایی که می تواند موجب خارش گوش شود عفونت گوش است. این عفونت ممکن است از طریق باکتری هایی که مربوط به سرماخوردگی هستند به وجود بیایند. دلیل دیگر عفونت گوش  می تواند  جمع شدن آب و جرم در گوش باشد.

حساسیت غذایی 

افراد زیادی هستند که حساسیت غذایی دارند که یکی از نشانه های آن می تواند، خارش در گوش باشد. مثلا برخی از افراد با خوردن بادام زمینی  علاوه بر خارش گوش کهیر می زنند و گاهی به حدی شدت دارد که تنفس فرد دچار مشکل می شود و سریع باید اقدامات لازم صورت بگیرد. بیشتر آلرژی ها مربوط به آجیل، سویا، شیر و ... می باشد.

انسداد مجرای گوش با جرم

همان طور که می دانید جرم گوش به طور طبیعی همراه با مواد زائد از گوش خارج می شود. بسیاری از افراد با گوش پاک کن یا حتی سر لوله خودکار شروع به خارج و تمیز کردن گوش می کنند که با این کار نه تنها به گوش آسیب می زنند بلکه باعث فشرده شدن جرم گوش و انسداد مجرای گوش می شوند.

وسایل کمک شنوایی 

سمعک

استفاده از سمعک نامناسب هم گاهی باعث ایجاد خارش در گوش می شود که دلیل آن می تواند ایجاد فشار در ناحیه ای از گوش و یا گیر افتادن آب در گوش ها باشد.  پس در انتخاب سمعک باید بسیار دقت کنید ما در مرکز شنوایی سمعک قلهک خدمات تجویز سمعک در خانه را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم  تا افراد به راحتی بتوانند از خدمان ما بهره گیرند دیگر درمان گوش خود را به پشت گوش نیندازند.

گوش شناگر 

هنگامی که آب در گوش جمع شود موجب عفونت گوش خارجی می شود که بیشتر در گوش شناگران این اتفاق می افتد. باکتری ها در آب جمع می شوند وسپس تکثیر می شوند و ایجاد عفونت میکند از علائم آن می توان به ترشح گوش، کم شنوایی، درد گوش و .. اشاره کرد.

سخن پایانی 

همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم هر مشکل کوچکی را جدی بگیرید. گوش انسان با اینکه کوچک است ولی عصب های بسیاری در آن قرار دارد که آسیب به هر کدام می تواند مشکلات جدی به بار آورد برای هرگونه مشکل در گوش خود فقط کافیست به مرکز ما یعنی شنوایی قلهک مراجعه کنید. در کلینیک ما در صورت نیاز وتجویز سمعک، برای شما بهترین قیمت سمعک با شرایط اقساطی هم فراهم است. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما