سمساری چیست؟

کدخبر: 435747

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

سمساری در واقع جزو مشاغلی است که از گذشته تا به امروز در زمینه خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم فعالیت داشته است.

 در قدیم به مغازه ها و حجره هایی که خرید و فروش وسایل دست دوم را انجام می دادند، سمساری گفته می شد. سمساری به انواع مختلف و شکل های گوناگون از زمان گذشته و قدیم تا به امروز رایج بوده است. از متداول ترین نوع فعالیت سمساری که امروزه بیش تر شاهد آن هستیم، می توانیم به سمساری آنلاین اشاره کنیم. 

به طور معمول خرید از سمساری ها می تواند برای هر فردی مقرون به صرفه باشد. چرا که علاوه بر پرداخت هزینه کم تر برای استفاده از کالا، می تواند مقداری پول را پس انداز کند و یا با همان مقدار پول چندین کالا را به صورت دست دوم خریداری نماید. 

نیاز به چه کالایی دارید؟

آیا می دانید که در سمساری ها خرید و فروش چه نوع لوازم و وسایلی به صورت دست دوم انجام می شود؟ اگر نمی دانید، در این بخش از مطلب همراه ما باشید.

سمساری ها، همان طور که پیش تر گفته شد، به محل و یا مکانی گفته می شود که به خرید و فروش وسایل دست دوم مشغول می باشند. لازم است بدانید که از شیر مرغ تا جون آمیزاد، در سمساری قابل خرید و فروش است. اما تمرکز سمساری بر روی لوازم و وسایلی می باشد که ارزش استفاده مجدد را دارا باشد. 

به طور مثال غیر ممکن است شما برای خرید یک یخچال به سمساری مراجعه کنید و با کالا هایی مواجه شوید که علاوه بر نداشتن ظاهر مناسب، کارایی چندانی ندارند. مثلا یخچالی که شما برای خرید به صورت دست دوم انتخاب کرده اید، خراب بوده و نمی تواند مواد غذایی را به خوبی خنک و تازه نگه دارد.

به همین خاطر اگر تصمیم دارید که لوازم و وسایل خود را به سمساری بفروشید، باید اطمینان خاطر کسب کنید که فرد بعدی امکان استفاده مجدد از آن را داشته باشد. به همین خاطر اکثر سمساری هایی که در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشند، کالا هایی را به مشتریان ارائه می دهند که امکان استفاده دوباره در آن ها وجود داشته باشد. 

مشخصات یک سمساری معتبر

اگر می خواهید در مورد مشخصات یک سمساری معتبر بیش تر بدانید، در وهله اول باید بگوییم که، فعالیت این واحد صنفی، نیاز به کسب مجوز های لازم از برخی از ارگان های دولتی مانند شهرداری را دارد. به طور مثال اگر شخص سمسار بخواهد فعالیت خود را به صورت قانونی در سطح شهر گسترش دهد، باید مجوز های را برای این کار داشته باشد.س در غیر این صورت فعالیت آن غیر قانونی بوده و خرید کالا به صورت دست دوم از آن واحد صنفی، ریسک محسوب می شود. 

داشتن یک مغازه مرتب و منظم می تواند یکی از نشانه های سمساری معتبر باشد. همان طور که می دانید سمساری خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم را انجام می دهد. پس در نتیجه کالا هایی که برای فروش دارد، همگی فاقد بسته بندی مناسب و شاید برخی از آن ها ظاهری نامناسب داشته باشند. اما این که این کالا ها چگونه در مغازه چیدمان شده باشند تا مشتری بتواند به درستی آن را انتخاب کند و خرید خود را انجام دهد، نکته ای قابل تامل می باشد. 

به طور مثال یک سمسار باید بخشی از مغازه و واحد صنفی خود را به چیدمان بلورجات و شکستنی ها اختصاص دهد تا فرد بتواند به درستی و در میان تنوع کالایی که وجود دارد، خرید خود را انجام دهد. همین طور باید لوازم های آنتیک از لوازم های برقی جدا شوند تا ارزش هر کدام حفظ شده و مشتری در زمان خرید سردرگم نشود. 

یک سمسار می تواند با نصب طبقات درست و اصولی، تمامی محصولات و کالا های خود را به نمایش بگذارد. چرا که چیدمان سمساری، در واقع به عنوان ویترین آن شناخته می شود. 

قیمت گذاری مناسب و منصفانه از دیگر نشانه های سمساری در تهران می باشد. شما پیش از آن که کالای دست دوم خود را بفروشید باید از ارزش واقعی آن مطلع شوید. همین طور پیش از این که اقدام به خرید وسایل دست دوم کنید، باید بدانید که کالای مورد نیاز شما چه قیمتی دارد.

به طور مثال اگر یک تخته فرش دارای زدگی باشد، نباید آن را به قیمت نو خریداری کنید. یا حتی باید سمسار به شما بگوید که فرش دارای زدگی است. در صورتی که زدگی چندان در معرض دید نبود و ظاهر فرش را تحت تاثیر قرار نمی داد، می توانید آن را خریداری کنید.

البته نا گفته نماند که در زمان خرید کالای دست دوم از سوی سمسار، همیشه سعی می شود تا با حداقل قیمت خرید خود را انجام دهد. چرا که سمساری درآمد خود را از حاشیه سود خرید و فروش لوازم منزل دست دوم انجام می دهد. به همین خاطر این امکان وجود دارد که اصطلاحا تو سر مال بزند و در تلاش باشد تا با کم ترین قیمت آن را از شما خریداری نماید. 

درباره سمساری آریا

سمساری آریا، یکی از شناخته شده ترین سمساری ها در تهران می باشد که فعالیت خود را در مناطق مختلفی در سطح شهر تهران مانند، هروی، ولنجک، ستارخان، الهیه، شریعتی، سعادت آباد و... سعی نموده است خدمات خود را به راحتی به مشتریان عرضه دارد. 

سمساری آریا با سابقه ای 20 ساله در زمینه خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم، به عنوان یکی از با سابقه ترین واجد های صنفی در این صنعت به شمار می آید. تا به امروز در طی این 20 سال، سمساری آریا در تلاش بوده است تا با به کار گیری کارشناسان مجرب و متخصصین ماهر، خرید و فروش کالای دست دوم را امری راحت جلوه دهد و راحت ترین شرایط را برای مشتریان خود در این زمینه فراهم نماید.

البته نا گفته نماند که با گسترش استفاده از اینترنت، این سمساری، فعالیت خود را در بستر فضای مجازی نیز ادامه داده است و امروز به عنوان یکی از سمساری های آنلاین منتخب از سوی مصرف کنندگان محسوب می شود.

تمامی کالا های دست دوم موجود در سمساری آریا، دارای کیفیت مناسب بوده و تمامی آن ها به ارزش واقعی قیمت گذاری شده اند.  

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما