مردم شناسی در استرالیا

کدخبر: 472702

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اگر به دنبال مهاجرت به استرالیا هستید، کسب آگاهی در ارتباط با مردم شناسی این کشور می‌تواند به شما در آشنایی با محیط و شرایط زندگی در آن کمک شایانی کند.

 از این طریق شما قادر خواهید بود تا تصمیمی قاطع و مناسب در ارتباط با اقدام و یا عدم اقدام برای مهاجرت به این کشور اتخاذ کنید. برای بررسی مردم شناسی استرالیا، آشنایی با مسائلی نظیر نژاد، مذهب و زبان مردم این کشور ضروری است. 

نژاد

نژاد مردم

این کشور به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می‌شود که در طی دوره‌های تاریخی مختلف، مهاجران بسیاری به آن وارد شده‌اند. همین امر نیز باعث تنوع نژادهای موجود و ترکیب آنها شده است. به همین سبب نمی‌توان به صورت دقیق به بررسی نژاد مردم این کشور پرداخت؛ اما لازم به ذکر است که بگوییم، مردم اصلی این کشور را بومیان آن تشکیل می‌دهند که قبل از کشف این قاره توسط هلندی‌ها و مورد استعمار قرار گرفتنش توسط بریتانیایی‌ها، در آن زندگی می‌کردند.

مذهب

با هجوم مهاجرانی از سراسر نقاط جهان به این کشور، فرهنگ‌های مختلف در استرالیا با یکدیگر ترکیب شدند. در کشور مورد بحث دین قالب مسیحیت است اما می‌توان گفت، تقریباً پیروان تمامی ادیان در حال زندگی در این کشور هستند. از جمله ادیان موجود در استرالیا می‌توان به مسیحیت، اسلام، بوداییسم، هندوییسم و یهودیت اشاره کرد.

زبان

زبان رسمی و مورد استفاده در استرالیا، انگلیسی است. به هنگامی که در این کشور زندگی کنید، بدون شک با افرادی آشنا خواهید شد که به زبان‌های کشورهای مختلف دنیا صحبت می‌کنند. دلیل این تنوع زبانی را می‌توان تنوع نژاد و زیاد بودن مهاجران در این کشور دانست؛ علاوه بر این، بومیان که در گذشته به زبان‌های مختلفی صحبت می‌کرده‌اند، امروزه تقریباً 20 نوع زبان و گویش در میان نسل‌های جوان آنها باقی مانده است.

فرهنگ مردم استرالیا

بررسی فرهنگ مردم در این کشور کاری ساده نیست زیرا آن، از موارد بسیار متنوعی تاثیر گرفته است. به طور کلی می‌توان گفت فرهنگ مردم استرالیا، ترکیبی از فرهنگ مردم غربی به ویژه بریتانیایی‌ها با مردم بومی این کشور و سایر مهاجرین به حساب می‌آید. به صورت کلی می‌توان گفت، این مردم، مردمی عدالت جو و صمیمی هستند که به دنبال خودنمایی نبوده و سلیقه‌شان در سرگرمی‌ها به مردم آمریکا و اروپا شباهت بالایی دارد.

نقشه استرالیا 

استرالیا

با نگاه کردن به نقشه استرالیا، شما سرزمینی وسیع و پهناور را مشاهده خواهید کرد که به 8 ایالت تقسیم بندی شده است. تراکم جمعیتی در این کشور، در شهرهای بزرگ که مراکز ایالت‌ها هستند بسیار بیشتر است، به گونه‌ای که می‌توان گفت در برخی از ایالت‌ها، بیشتر از نصف جمعیت در این شهرها توزیع شده‌اند.

مساحت این کشور چیزی در حدود 6 تا 7 میلیون متر مربع است. اگر بخواهیم به صورت کلی وضعیت جغرافیایی کشور مورد بحث را توصیف کنیم باید بگوییم که این جزیره تمامی اکوسیستم‌ها را در دل خود جای داده است؛ از جنگل گرفته تا کوهستان، کویر و مناطق ساحلی.

ایالت‌های استرالیا شامل استرالیای جنوبی، استرالیای غربی، قلمرو شمالی، ایالت کوئینزلند، نیو ساوت ولز، ویکتوریا، تاسمانی و ایالت مرکزی می‌شوند. از نظر جمعیتی می‌توان ایالت‌های نیو ساوت ولز و ویکتوریا را با داشتن تقریباً 8 و 6.5 میلیون نفر جمعیت، به عنوان پر جمعیت‌ترین مناطق استرالیا بر شمرد. ایالت‌های تاسمانی، شمالی و مرکزی این کشور را نیز می‌توان با داشتن جمعیتی بالغ بر 541000 ، 246000 و 39000 نفر به عنوان کم جمعیت‌ترین ایالت‌های این کشور به حساب آورد.

حال اگر بخواهیم ایالت‌های معرفی شده را از نظر مساحت با یکدیگر مقایسه کنیم، می‌توان گفت ایالت‌های استرالیای غربی و کوئینزلند بزرگ‌ترین و ایالت‌های مرکزی و تاسمانی نیز کوچک‌ترین قلمروهای این کشور هستند. دامداری، کشاورزی، صنعت معدن و گردشگری به عنوان اصلی‌ترین منابع درآمد مردم این کشور به حساب می‌آیند. 

وضعیت اشتغال در استرالیا

برای بررسی وضعیت اشتغال در استرالیا، بهتر است به بررسی آمار ارائه شده در ارتباط با این وضعیت توسط اداره آمار این کشور بپردازیم. در حال حاضر می‌توان گفت نرخ بیکاری در استرالیا کاهش 0.5 درصدی داشته که بر این اساس، 574000 نفر از مردم این کشور بیکار هستند( منبع).  این رقم نشان دهنده آن است که 4.2 درصد جمعیت این کشور در این گروه قرار گرفته‌اند. در نمودار زیر، شما قادر خواهید بود تا نمودار وضعیت نرخ بیکاری در این کشور را مشاهده کنید که بر اساس تغییرات فصلی تنظیم شده است.

نرخ بیکاری

کاهش0.5 درصدی نرخ بیکاری باعث افزایش نرخ اشتغال به همین اندازه در این کشور شده که این تغییرات منجر به مشغول شدن 64000 نفر دیگر به کار شده است. بر همین اساس می‌توان گفت بیش از 13 میلیون نفر در این کشور مشغول به کار هستند. در صورتی که به بررسی دقیق‌تر روند اشتغال شهروندان و افراد مقیم این کشور علاقه‌مند هستید، بهتر است نمودار زیر را بررسی کنید.

هزینه زندگی

هزینه زندگی

اگر به زندگی در استرالیا علاقه‌مند شده‌اید، یکی از مواردی که ممکن است باعث سردرگمی شما شود هزینه‌های زندگی و متوسط میزان درآمد، در این کشور است. در جدول زیر، هزینه‌های مختلف زندگی در استرالیا آن هم به صورت میانگین بیان شده‌اند.

هزینه زندگی

البته لازم به ذکر است که هزینه‌های زندگی در استرالیا، به عوامل مختلفی بستگی دارند. از جمله برخی از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به شهر محل سکونت و سبک زندگی افراد اشاره کرد. بر این اساس، زندگی در استرالیا می‌تواند هزینه‌های به مراتب بیشتر و یا کمتری را برای افراد به همراه داشته باشد.

شرایط مهاجرت به استرالیا

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و می‌خواهید با شرایط مهاجرت به کشور استرالیا بیشتر آشنا شوید، بهتر است بگوییم مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزاهای مختلفی امکان‌پذیر است. هر یک از این ویزاها دارای شرایط خاص خود هستند. شما می‌توانید با اقدام برای اخذ ویزاهای دائم و یا موقت از طریق روش‌هایی مانند سرمایه گذاری، تحصیل، اشتغال و یا ویزاهای خانوادگی به کشور مورد بحث مهاجرت کنید.

اگر اخذ شهروندی این کشور هدف اصلی شماست، باید ابتدا از طریق ویزاهای دائم یا موقت به این کشور وارد شده و سپس با فراهم کردن شرایطی مناسب و متناسب با روشی که از طریق آن وارد این کشور شده‌اید، برای اخذ شهروندی اقدام کنید.

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به این کشور را می‌توان پس از سرمایه گذاری، به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به حساب آورد. برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت از این طریق، شما باید ابتدا شرایط کلی خود را بررسی کرده و سپس از طریق یکی از ویزاهای این زمینه مانند ویزاهای 189،190، 491، 476 و یا ویزاهای اسپانسر کارفرما، دست به مهاجرت بزنید.

با ورود به این کشور از طریق یکی از روش‌های بیان شده، شما قادر خواهید بود تا در کشوری با وضعیت اقتصادی و نرخ اشتغال مناسب مشغول به کار شده و زندگی‌ای آرام، آن هم در کنار اعضای خانواده خود داشته باشید.

مهاجرت پرستاری و پزشکی به استرالیا

مهاجرت پرستاری و پزشکی، یکی از مواردی است که می‌تواند زمینه مناسبی را برای اشتغال و زندگی در کشور مورد نظر برای متخصصان این حرفه فراهم کند. مهاجرت از این طریق را می‌توان به عنوان زیر شاخه‌ای از ویزای کاری به حساب آورد با این تفاوت که این کار، روندی متفاوت و تا حدی دشوار دارد. فاکتورهایی که در این زمینه کاری اهمیت بالایی دارند شامل، داشتن سابقه کار مناسب، تخصص و توانایی بالا در زمینه کاری می‌شوند.

برای این که بتوانید از این طریق به راحتی به استرالیا مهاجرت کنید، باید تسلط بالایی را در زبان انگلیسی داشته باشید. علاوه بر این، باید از ارزیابی‌های انجام شده برای اطمینان از توانایی بالای شما در کار و حرفه مورد بحث، سربلند بیرون بیایید.

پناهندگی

یکی از روش‌هایی که برخی از افراد برای مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله استرالیا مورد استفاده قرار می‌دهند، پناهندگی است. این روش، روشی غیر قانونی و خطرناک بوده و تقریباً می‌توان گفت، از طریق آن شانسی برای اخذ اقامت یا شهروندی این کشور را نخواهید داشت. دولت استرالیا نیز در برابر افرادی که از طریق پناهندگی و ورود غیر قانونی به این کشور قصد اقامت در آن را دارند با قاطعیت برخورد می‌کند.

سایت‌های کاریابی در استرالیا

کاریابی در کشوری خارجی را می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین چالش‌های مهاجران پس از ورود به کشور جدید دانست. علاوه بر این، اگر به دنبال اخذ اقامت از طریق کاری یا اسپانسر کارفرما هستید، باید بدانید که برای استفاده از این روش‌ها، پیدا کردن شغل در کشور هدف بالاترین اولویت را دارد. اگر به دنبال پیدا کردن کار در استرالیا هستید، برای این کار می‌توانید از سایت‌های کاریابی، روزنامه‌های محلی و یا مراکز کاریابی تایید شده در این کشور استفاده کنید.

بهترین راه برای افرادی که وارد استرالیا نشده‌اند، استفاده از سایت‌های کاریابی است. در ادامه لیست برخی از سایت‌های شناخته شده در این زمینه را مشاهده می‌کنید: 

MAXConnect Jobs

Government Job Hubs

SEEK

Indeed

Ethical jobs

Grad connection

Gumtree

استفاده از وکیل برای مهاجرت به استرالیا

استفاده از وکیل برای مهاجرت، الزامی نیست؛ اما در صورتی که قصد دارید تا از طی شدن تمامی روندهای مهاجرت خود به درستی، اطمینان حاصل کنید و آشنایی کاملی با تمامی مراحل انجام این کار داشته باشید، بهتر است از وکیل مهاجرتی تایید شده برای استرالیا و دارای دانش، تجربه کافی و حسن شهرت استفاده کنید. با انتخاب وکیل مهاجرتی مناسب که دارای ویژگی‌های بیان شده باشد، ریسک پرونده شما به حداقل رسیده و می‌توانید این مسیر دشوار را با دلگرمی پشت سر بگذارید.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی