با پربارترین نهال گردو و نهال بادام در ایران آشنا شوید!

کدخبر: 481879

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

زمانی که صحبت از پرورش پربارترین درخت گردو یا درخت بادام به میان می آید، یکی از تصورات هر باغدار و یا کشاورز می تواند رسیدن به سود دهی میلیاردی باشد که البته این تصور هم درست است.

 اگر در انتخاب و خرید نهال گردو و یا نهال بادام دقت و تحقیقات لازم را صورت دهیم می توانیم به این امر دست بیابیم. 

از همین روی در این مقاله به نقل از نهالستان گلد نهال قصد داریم به معرفی پربارترین ارقام نهال گردو و نهال بادام در ایران بپردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

نهال گردو پکان، مناسب مناطق گرمسیر و شرجی

بی شک هیچ نژادی در آب و هوای گرمسیری نمی تواند همانند درخت گردو پکان باردهی و مقاومت داشته باشد. این نژاد گردو مختص کشور آمریکا بوده و از ارقام پیوندی و محبوب در مناطق گرمسیر و شرجی یاد می شود. از نهال گردوی پکان می توانید از ارتفاع 0 تا 500 متر از سطح دریا این نهال گردو را کاشت نمایید.

نهال گردو ژنوتیپ گلد نهال، مناسب مناطق معتدل

بی جهت نیست که میگویند سودی که توی خرید نهال گردو هست ، تو خرید خونه فرمانیه نیست ! نهال گردو ژنوتیپ گلد نهال از ارتفاع حدود 600 متر مناسب کاشت می باشد تا حداکثر ارتفاع 1000 متر پاسخ می دهد.

نهال گردو

نهال گردو چندلر پیوندی، مناسب مناطق معتدل تا نسبتا سردسیر

نهال گردو چندلر یک رقم نهال گردو پیوندی می باشد که اصالت ان بر می گردد به کشور امریکا ، که چند سالی می شود کشاورزان و باغدران با توجه به باردهی فوق العاده و درشت بودن مغز این گردو به خرید و کاشت آن پرداخته اند.

درخت گردو چندلر از دیگر ارقام پیوندی نهال گردو محسوب می گردد که دارای اصالتی آمریکایی است. این نهال در دومین سال پس از کاشت باردهی خود را اغاز می کند و با باردهی بی نظیر محبوبیت بالایی نزد باغداران و کشاورزان یافته است. 

ارتفاع مناسب کاشت نهال گردو چندلر از 900 متر آغاز و تا 1500 متر ادامه می یابد. نهال چندلر از ارقام دیرگل نهال محسوب می گردد.

جهت مشاهده قیمت و خرید بیش از 30 نهال گردوی پربار لینک زیر را کلیک نمایید:

https://goldnahal.ir/لیست-ارقام-نهال-گردو/

جهت مشاهده و خرید نهال گردو از گلد نهال به لینک بالا مراجعه نمایید.

نهال گردو فرنور پیوندی، مناسب برای مناطق سردسیر

درخت گردو فرنور یکی از بهترین و دیرگل ترین ارقام گردو در دنیا محسوب می شود. این نهال گردو بومی کشور فرانسه می باشد.

این نژاد دیرگل است و در فصل بهار دچار هیچ گونه زیرش و افتی بابت سرما نخواهد شد. از دیگر ارقام سردسیری که می توان به آن اشاره کرد نهال های گردویی همچون:

1. نهال گردو تویسرکان

2. نهال گردو خوشه ای

3. نهال گردو اسرائیلی 

اشاره داشت که به علت مقدار باردهی بی نظیر نهال گردو فرنور، بیش از ارقام دیگر مورد استقبال قرار می گیرد.

نهال بادام

حال قصد داریم به معرفی 3 نهال بادام پربار بپردازیم :

اما چرا نهال بادام در بعضی از جوانب به نهال گردو برتری دارد ؟ نهال بادام بسیار مقاوم به کم آبی می باشد بر همین حسب است که کشاورزان نسبت به خرید نهال بادام تردید کمتری دارند آن هم با توجه به قیمت پایین تر نسبت به ارقام نهال دیگر بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است. بی جهت نیست که می گویند: سود حاصل از خرید نهال بادام میتونه تصوراتت رو از کشاورزی تغییر بده!

معرفی بهترین ارقام نهال بادام در ایران

پر بارترین نهال بادام ها را میتوان با معرفی نهال بادام دیرگل آذر شروع کرد. نهال بادام دیرگل اذر که از اسم آن هم مشخص است، یکی از ارقام نهال بادام دیرگل بوده که در نتیجه در برابر سرما مقاومت بسیار خوبی در خود نشان می دهد زیرا با دیرگل دادن عملا خود را از سرمای زودرس در امان نگه می دارد.

به نقل از گلد نهال؛ خرید نهال بادام دیگری که بسیار مورد علاقه ی کشاورزان قرار گرفته است نهال بادام مامایی می باشد. این نهال بادام از دیرباز معرف تمام کشاورزان و باغداران عزیز بوده است به علت پربار بودن آن و همچنین مقاومت بسیار خوبی که از خود در برابر انواع بیماری نشان می دهد.

نهال بادام دیگر نهال بادام سنگی می باشد ! شاید در ابتدا نسبت به خرید نهال بادام کاغذی تصور خوبی داشته باشید اما اگر بدانید درخت بادام کاغذی بسیار مورد علاقه ی پرندگان هستند، شاید نسبت به خرید آن کمی تردید به خرج دهید!

اما نکته ی بسیار مهم در جهت خرید نهال این است که نهال ها را از نهالستانی معتبر با مجوز رسمی جهاد کشاورزی تهیه نمایید.

معتبرترین مرکز خرید نهال نهالستان گلد نهال

نهالستان گلد نهال واقع شده در استان زیبای آذربایجان غربی در شهر میاندوآب که به قطب نهالستان های ایران هم شهرت دارد، قرار گرفته است.

نهالستان گلد نهال با صداقت کامل بهترین و سالم ترین نهال گردو و یا بادامی که مناسب منطقه ی کاشت شما باشد را به فروش می رساند. فروش تمامی ارقام هم با ضمانت بازگشت کالا و هم گواهی قرنطینه صورت می پذیرد.

خرید نهال به صورت آنلاین تنها مراجعه به نشانی وب سایت گلد نهال (goldnahal) امکان پذیر است و با برقراری تماس با شماره های (09144812739) میسر می شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی