پیشنهاد شگفت انگیز بیمه دات کام؛ خرید بیمه شخص ثالث رانا با کد تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی!

کدخبر: 482778

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

رانا از جمله خودروهایی است که در دهه گذشته توانسته نرخ فروش بالایی را به دست بیاورد. به احتمال زیاد حداقل یک نمونه از آن را در خیابان‌های سطح شهر یا جاده‌ها مشاهده کرده‌اید.

بیمه شخص ثالث، پشتوانه مالی رانندگان در تصادفات

دو عامل باعث شده توجه بسیاری به این مدل خودرو جلب شود: یکی ظاهر به روز و دیگری داشتن امکانات جدیدتری از جمله: سنسور فاصله سنج عقب، شیشه بالابر برقی عقب، نمایشگر کامپیوتر سفری روی داشبورد و اضافه شدن بلندگو روی درهای عقب است. یکی از مهم­ترین چالش­های مالکان این خودرو، خرید بیمه شخص ثالث رانا است.  بیمه شخص ثالث که اجباری است و همه خودروها باید داشته باشند؛ اما در رانا این مسئله کمی متفاوت است.

دلیل آن هم استفاده زیاد آن و همچنین داشتن ویژگی­های فنی و ظاهری جدید است. خودرو رانا خودرو پس از سمند و تیبا، سومین خودرو ملی به‌شمار می‌رود رانا ابتدا به عنوان جایگزینی برای پیکان، تحت عنوان پروژه «نیو پیکان» طراحی شد. بعد از عرضه پژو ۲۰۶ صندوقدار این خودرو برای مدتی مسکوت ماند و در نهایت در سال ۱۳۹۱ رانا جایگزین تیپ‌های ارزان‌تر پژو ۲۰۶ اس‌دی شد.

از اواخر 1392 تیپ LX  رانا به بازار آمد که نسبت به مدل پایه‌ای رانا، یعنی تیپ EL، ویژگی‌های جدیدی مانند بهبود و تغییر رنگ تریم داخلی، سنسور عقب، شیشه بالابر برقی عقب، اسپیکرهای درب عقب و نمایشگر کامپیوتر سفری روی داشبورد داشت. در این مقاله به نحوه خرید بیمه شخص رانا با بهترین قیمت و پوشش‌ها می پردازیم با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث رانا چیست؟

بیمه شخص ثالث، خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد.  در هر تصادفی،  اشخاص ثالث شامل راننده خودروی مقابل یا همان زیان دیده همراه با سرنشینان آن، راکب موتور مقصر و یک ترک‌نشین آن و سرنشینان خودروی مقصر و عابران هستند. خرید بیمه شخص ثالث رانا  برای کاهش و جبران خسارت‌ها ضروری است. غیر از توقیف پلیس و جریمه دیرکرد، در صورتی که بیمه‌نامه فرد تمام شده و آن شخص اقدام به تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث رانا  نکرده‌باشد، باید تمامی خسارات را از جیب بپردازد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث رانا

پوشش‌های بیمه شخص ثالث رانا شامل سه دسته زیر خواهد بود:

 • خسارت‌های جانی شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو وارد شده از طرف خودروی رانا به افراد

 • خسارت‌های مالی وارد شده از طرف رانا به خودرو و اموال افراد

 • خسارت‌های جانی وارد شده به راننده خودروی رانای مقصر

بیمه دات کام 6

جبران خسارات مالی خودرو شخص ثالث با داشتن بیمه ثالث

استثنائات بیمه شخص ثالث رانا شامل موارد زیر است:

 • خسارت واردشده به خودرو راننده رانا

 • خسارت واردشده به وسایل خودروی راننده رانا

 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور (پوشش ترانزیت)

 • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای

 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم

تخفیف بیمه شخص ثالث ارائه شده از طرف شرکت بیمه‌گر

شرکت های بیمه‌گر در بازۀ قیمتی که بیمۀ مرکزی هر ساله به آن ها ابلاغ می‎کند، مبلغ مطلوب را به عنوان حق بیمه ثالث خودرو به بیمه‌گزاران اعلام می‌‌کنند. بعضی از شرکت‌ها با لحاظ تخفیف‌های مجاز، قیمت بیمه شخص ثالث پایین تری به بیمه‌گزاران پیشنهاد می‌دهند؛ البته حق بیمه شخص ثالث پرداختی بیمه‌گزار، نباید از حداقل مبلغ حق بیمه‌ای که بیمۀ مرکزی اعلام کرده است، کمتر باشد.

به عنوان مثال، حتی سامانه های فروش آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام، در برخی از مناسبت ها نظیر پایان سال 1400 و نوروز تخفیفات ویژه ای برای تمدید و خرید بیمه شخص ثالث در نظر می گیرند. شما می‌توانید برای استعلام، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث خودروی خود به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty

قیمت بیمه شخص ثالث رانا

عواملی متعددی هستند که می‌توانند بر افزایش یا کاهش بیمه شخص ثالث رانا تاثیر بگذارند. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

بیمه دات کام 7

تعداد سیلندر و کاربری خودرو از عوامل موثر بر قیمت بیمه شخص ثالث است.

 • اولین مورد کاربری خودروی رانا است. در صورتی که از این خودرو برای کاربری اداری یا تاکسی استفاده شود، مالک خودرو باید به دلیل افزایش نرخ تصادفات در این مورد، حق بیمه بیشتری را بپردازد.

 • تعداد سیلندر یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث رانا است.

 • در صورتی که راننده رانا تصادف نکند و در نتیجه خسارتی را هم از شرکت بیمه دریافت نکند، در هنگام تمدید مشمول تخفیف عدم دریافت خسارت خواهد شد. با توجه به اینکه این مدل حدود یک دهه است که در کشور عرضه می شود، برای آن هایی که در سال های گذشته خریداری کرده و تصادفی نکرده اند، درصد تخفیف بیشتری وجود دارد. البته حداقل و حداکثر درصد تخفیف برابر با 5 و 70 درصد است.

 • اگر به هر دلیلی، مالک خودروی رانا اقدام به تمدید به موقع بیمه شخص ثالث خودروی نکند، باید جریمه دیرکرد را پرداخت کند. این مقدار از طریق تقسیم میزان حق‌بیمه یک سال بدون تخفیف بر عدد 12 و ضرب در تعداد روزهای دیرکرد به دست خواهد آمد.

 • حق‌بیمه شخص ثالث رانا بر اساس نرخ دیه مرد در ماه حرام محاسبه خواهد شد. البته تعداد سیلندر هم تاثیرگذار خواهد بود. قوه قضاییه نرخ دیه هر سال را اعلام می‌کند. در سال 1400، میزان دیه در ماه حرام و غیرحرام برابر با 640 و 480 میلیون تومان است. بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها، مقدار پوشش مالی و حق بیمه را اعلام می کند. در سال 1400 حداقل و حداکثر پوشش مالی برابر با 16 و 320 میلیون است که البته تمامی شرکت ها باید حداقل پوشش را داشته باشند. در خصوص حداکثر محدودیتی وجود ندارد. فقط نکته مهم اینکه مالک رانا می تواند با پرداخت حق بیمه اضافه تر، پوشش مالی بیشتری را دریافت کند.

کد تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی

خبر خوب برای خریداران بیمه خودرو؛ بیمه دات کام، سامانه استعلام و خرید انواع بیمه، برای رفاه حال خریداران در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ در نظر دارد تا سقف ۵۰۰ هزار تومان، برای خرید انواع بیمه خودرو از جمله بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث، تخفیف ارائه دهد. کافیست هنگام خرید کد bimeh500 را وارد نمایید تا از این هدیه و عیدی بیمه دات کام، بهره‌مند شوید.

بیمه دات کام 8

خرید بیمه خودرو با بیمه دات کام به صورت آنی و آنلاین

خرید بیمه شخص ثالث رانا از بیمه دات کام

میزان رضایت، توانگری، تعداد واحدهای دریافت خسارت، قیمت و بیشترین امتیاز از جمله عواملی هستند که باید برای خرید بیمه شخص ثالث رانا در نظر گرفت. مقایسه آن­ها به صورت عادی خیلی زمان‌گیر خواهد بود. نمی توان به تمامی شرکت­ها مراجعه کرد و در یک لحظه همه آن­ها را با هم مقایسه کرد؛ اما شما می توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام و استعلام و مقایسه تمامی شرکت‌های بیمه، بهترین را انتخاب کنید.

تمامی مراحل خرید به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد. سایت بیمه دات کام به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته در خدمت شما برای خرید بیمه شخص ثالث رانا است. برای خرید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. کارشناسان بیمه دات کام در کنار شما هستند تا بتوانید بهترین بیمه خودرو را تهیه کنید.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی