مراحل درخواست مهاجرت به استرالیا در سال 2023 تغییر می‌کند؟

کدخبر: ۵۵۶۶۵۸
استرالیا یکی از کشورهایی است که به دلیل ارائه برنامه‌های متنوع مهاجرتی شناخته شده است. هرچند گزینه‌های متعددی پیش‌روی شما قرار دارد، اما مهاجرت همیشه هم کار ساده‌ای نیست.
مراحل درخواست مهاجرت به استرالیا در سال 2023 تغییر می‌کند؟

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید باید با بررسی مراحل و شرایط اخذ ویزا، ارائه مدارک، اخذ اقامت و ... آشنایی داشته باشید. زمانی که بدون اطلاع و آگاهی کافی مهاجرت کنید، شرایط می‌تواند بسیار سخت‌تر باشد. به همین دلیل، در ادامه با بررسی مراحل قدم به قدم درخواست مهاجرت به استرالیا به شما برای افزایش شانس پذیرش درخواست‌تان کمک می‌کنیم.

چرا مهاجرت به استرالیا؟

پیش از آن که با روند مهاجرت به استرالیا در سال 2023 آشنا شویم، بیایید ببینیم چرا این کشور انتخاب مناسبی برای مهاجرت است. استرالیا یک گزینه جذاب برای افرادی است که دنبال زندگی در یک کشور پیشرفته هستند. شرایط اقتصادی و اجتماعی استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی واقعا بهتر است و جای خوبی برای زندگی است. وضعیت اشتغال در کشور استرالیا مطلوب است و نیروهای کاری به خصوص آن‌ها که تخصص و مهارت خاصی دارند، به راحتی می‌توانند شغل مناسب پیدا کنند.

موارد زیر، مهمترین دلایلی هستند که باید استرالیا را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنید.

 1. امکان بهره‌مندی از سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان یا یارانه‌ای در بهترین بیمارستان‌های جهان

 2. سیستم آموزشی رایگان یا یارانه‌ای

 3. فراهم بودن مسیر اخذ شهروندی پس از دریافت اقامت دائم

 4. شرایط اقتصادی مطلوب و ارزش بالای دلار استرالیا

مراحل قدم به قدم مهاجرت به استرالیا

مراحل قدم به قدم مهاجرت به استرالیا

مراحل کلی درخواست مهاجرت به استرالیا در سال 2023 نسبت به سال‌های قبل با تغییرات چشمگیری مواجه نبوده و شامل یک فرآیند اساسی است. البته روند مهاجرت بسته به روش مهاجرتی شما، نوع ویزا و هدف شما متفاوت است. برای مثال، در روش مهاجرت تحصیلی یکی از مراحل انتخاب دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر و دریافت پذیرش از آن است. طبیعتاً برای روش‌های دیگر به این مرحله نیازی نیست. در مطلب مهاجرت به استرالیا می‌توانید درباره روش‌های مهاجرتی بیشتر بخوانید.

مراحل اصلی مهاجرت به استرالیا اما در اغلب مواقع یکسان بوده و شامل موارد زیر است:

1.انتخاب بهترین روش مهاجرت

روش‌های متنوعی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که بسته به هدف شما از مهاجرت، می‌توانید هر یک را انتخاب کنید. همچنین هر روش ممکن است مسیرهای مختلفی داشته باشد. برای مثال، برای مهاجرت کاری به استرالیا انواع مختلفی از مسیرهای مهاجرت اسکیل ورکر (Skilled Worker Programs)، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و ... وجود دارد. برای انتخاب روش و مسیر مهاجرت خود، می‌توانید با وکلای مهاجرتی مشورت کنید تا با بررسی شرایط شما، مناسب‌ترین مسیر را برایتان تعیین کنند.

2.اقدام برای اخذ ویزا

بررسی و انتخاب نوع ویزا، مهمترین قدم برای مهاجرت است. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین مسیر ممکن را انتخاب کنید. کمک گرفتن از وکلای مهاجرت می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین نوع ویزا و برنامه مهاجرتی کمک کند. انواع ویزای استرالیا عبارت است از:

 • ویزاهای توریستی

این نوع ویزا برای اهداف گردشگری صادر شده و اغلب کوتاه مدت است.

 • ویزای تحصیلی و آموزشی

دانشجویان و یا دانش‌آموزانی که می‌خواهند برای ادامه تحصیل به استرالیا مهاجرت کنند، باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. در مطلب مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره شرایط اخذ این ویزا و سایر جزئیات تحصیل در استرالیا را کسب کنید. 

 • ویزای خانواده و شریک زندگی

این نوع ویزا برای والدین، فرزندان و یا شریک زندگی کسانی است که در استرالیا اقامت دارند.

 • ویزای کار و مهارت

کسانی که از طریق تجربه کاری یا مدارک تحصیلی خود به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند، می‌توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. همچنین انواع ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی نیز در این دسته قرار می‌گیرد.

3.بررسی و تکمیل مدارک و شرایط

پس از اقدام برای ویزا و دریافت آن، حالا باید برای مهاجرت به استرالیا آماده شوید. مطمئن شوید که تمام مدارک تحصیلی، شغلی، شناسایی و ... را که لازم دارید، همراه خود داشته باشید. البته مدارکی که برای مهاجرت نیاز دارید، بسته به روش مهاجرتی شما متفاوت هستند. یعنی اگرچه برای مهاجرت تحصیلی به ارائه ریزنمرات و مدارک تحصیلی نیاز دارید، اما ممکن است برای سایر روش‌ها به این مدارک نیاز نداشته باشید. برخی مدارک عمومی و اساسی برای مهاجرت عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر

 • مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی و نسخه‌های ترجمه شده آن‌ها)

 • سند ازدواج (در صورت تأهل)

 • تکمیل فرم‌های مهاجرت

 • پرداخت هزینه‌های مربوطه (هزینه ویزا، بلیط سفر به استرالیا و ...)

 • گواهی تمکن مالی از سوی بانک (برای اطمینان از توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در استرالیا)

4.سفر به استرالیا و فراهم کردن شرایط اخذ اقامت

آخرین و مهمترین مرحله پس از مهاجرت به استرالیا اخذ اقامت این کشور است. برای کسانی که استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، بسیار مهم است که بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند. در وب سایت موسسه مهاجرتی پارسی کانادا (www.parsicanada.com) می‌توانید جزئیات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا و شرایط اخذ اقامت دائم این کشور را بررسی کنید.

جمع‌بندی نهایی

یکی از نگرانی‌های اصلی کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، عدم آشنایی با روند انجام این کار است. مراحل و شرایط مهاجرتی در روش‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. با مطالعه مطالب گفته شده می‌توانید با انواع ویزا برای مهاجرت به استرالیا آشنا شده و مراحل کلی مهاجرت را بررسی کنید.

به‌علاوه دیدیم که چگونه می‌توان اقامت استرالیا را دریافت کرد. می‌توانید از طریق ارتباط با مشاوران موسسه پارسی کانادا اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. همچنین می‌توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

پست الکترونیک: info@parsicanada.com 

آدرس (دفتر تهران) : خیابان ولیعصر، بین چهار راه پسیان و زعفرانیه، ساختمان آرته دیزاین – پلاک 1574

شماره تماس:  02143000071

آدرس (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج تقاطع توحید 3، پلاک ۴

شماره تماس: 02191003558

شعبه کانادا (ونکوور): 2411 Dollarton Hwy, North Vancouver, BC V7H 1W7

شماره تماس:  0016049732176

شعبه اصفهان: خیابان آزادی، خیابان سعادت آباد، هولدینگ پارس پندار نهاد

شماره تماس: 02191300007

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

تیتر یک
 • بررسی تورم دهک های پایین در ۱۴۰۱

  در سال ۱۴۰۱ روند تورم در کشور افت و خیز های قابل توجهی را ثبت کرد. در ماه های نخست سال گدشته به دلیل سیاست حذف ارز…

از دست ندهید
کارگزاری مفید