چه نوعی از سیم و کابل برق را خریداری کنیم؟

کدخبر: ۵۵۸۵۳۵
در خصوص خرید بهترین نمونه سیم و کابل برق مانند خرید از برند های کابل ابهر و کابل همدان صحبت خواهیم نمود و آن ها را معرفی خواهیم کرد.

سیم و کابل برق در صنعت های متنوعی مورد استفاده قرار میگیرند. در بسیاری از مواقع شاید تصور کنید که تعداد کابل ها و سیم ها آنقدر زیاد است که نمی دانید برای نیاز خود چه نمونه ای از آن را خریداری کنید. در این حالت اگر از سیم و کابل صحیحی استفاده نکنید ممکن است سیستم برق خانه، محل کار و ... شما دچار اختلال شود.

در این حالت بهتر است با افراد توانا در این زمینه سخن بگویید. در این حالت می توانید سیم و کابل برق مد نظر خود را تهیه نمایید. همچنین بهتر است در خصوص برند تولید کننده مانند کابل ابهر و کابل همدان و ... نیز اطلاعاتی را دریافت نمایید. در ادامه به همه این موارد رسیدگی خواهیم کرد و اطلاعاتی دقیق را در این زمینه عنوان می کنیم.

چه نوعی از سیم و کابل برق را خریداری کنیم؟

سیم و کابل برق

چه نوعی از سیم و کابل برق را خریداری کنیم؟

اگر قصد دارید سیم و کابل برق خریداری کنید، باید ابتدا بدانید که چه نوعی از سیم و کابل مخصوص برق نیاز شما را رفع خواهد کرد. در صنعت هایی مانند انواع کارخانه های صنعتی و حتی در خانه نیز به سیم برق نیاز دارید. این نمونه محصولات دارای مدل های متنوعی هستند و هر کدام به روشی و برای مکانی خاص مورد استفاده قرار میگیرند. به همین دلیل باید ابتدا بدانید کابل ها با سیم ها متفاوت هستند.

تفاوت میان سیم و کابل برق در چیست؟

سیم ها معمولا تک رشته ای هستند و این رشته تک از یک هادی که دور تا دور آن یک عایق پیچیده شده باشد تشکیل شده است. این نمونه محصول به دلیل ظاهری که دارد به عنوان یک سیم ساده و برای کاربرد های ساده ای مورد استفاده قرار میگیرد. کابل ها با سیم ها متفاوت نیستند بلکه کابل ها چند رشته سیم را در خود جای داده اند. این نمونه محصولات چند دسته هادی موجود در یک عایق را تشکیل خواهند داد. کابل ها برای صنعت و جریان برق با ولتاژ بالا مورد استفاده قرار میگیرند. در هر شرایطی می توانید برای رفع نیاز خود برای خرید سیم و کابل برق اقدام نمایید.

انواع سیم و کابل برق کدامند؟

انواع سیم و کابل برق کدامند؟

انواع کابل برق کدامند؟

سیم و کابل برق با یکدیگر تفاوت هایی در نوع ساختار و کاربرد دارند. به همین منظور می توانیم عنوان کنیم که این محصولات دارای نمونه های مختلفی هستند. از انواع کابل های برق می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. کابل های NM-B

 2. کابل های مختلف AC

 3. کابل UF

 4. کابل هایی با روکش فلزی

 5. کابل HDMI، کابل بلندگو، کابل اترنت

 6. کابل های کواکسیال

هر کدام از این نمونه سیم ها کاربرد های مخصوص به خود را دارند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. برای نمونه کابل HDMI کابلی است برای انتقال تصویر از رسیور های پخش به سیستم های دیجیتالی مانند تلویزیون. در این حالت می توانید در صورت نیاز برای خرید این نمونه کابل ها اقدام کنید.

انواع سیم برق کدامند؟

درست است که در زمان معرفی و خرید بیان می کنیم سیم و کابل برق، اما در حالت عادی از این دو محصول به صورت جداگانه استفاده خواهد شد. سیم های برق نیز داری نمونه های مختلفی است. از مهمترین این نمونه ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. سیم های مفتولی تک رشته

 2. سیم های افشان و چند رشته ای

 3. سیم های نیمه افشان

 4. سیم های ارت

 5. سیم های لاکی

 6. سیم های آلومینیومی، فولادی، مسی

 7. سیم هایی با ترکیب چند عنصر فلزی

در نظر داشته باشید روکش هر کدام از این سیم ها متفاوت است و می توانیم در دسته های روکش قلع شده، نیکل اندود و نقره اندود آن ها را جای دهیم.

کاربرد سیم و کابل برق در صنعت

کاربرد سیم و کابل برق در صنعت

کاربرد های سیم و کابل برق در صنعت و در خانه چیست؟

سیم و کابل برق خریداری شده در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. این نمونه محصولات را در خانه، در محل کار، در صنعت، در مغازه های مخصوص تعمیرات وسایل و ... مورد استفاده قرار می دهیم. سیم و کابل هر دو به منظور انتقال جریان الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرند. این نمونه محصولات با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در زندگی روزمره ما استفاده های متنوعی مانند کابل شارژر، کابل تلویزیون و ... را خواهند داشت. همچنین در صنعت نیز از انواع کابل ها برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می شود.

بهترین برند های تولید کننده سیم و  انواع کابل برق کدامند؟

شرکت های متنوعی به دلیل کاربردهای مختلف سیم و کابل برق، برای تولید این محصولات اقدام نموده اند. شرکت های برتر و برند های برتری در ایران در حال تولید این محصولات در خط تولید خود هستند. از انواع این شرکت ها می توانیم به شرکت کابل ابهر، شرکت کابل همدان، سیمکو، متال و ... اشاره کنیم.

شرکت کابل ابهر تولید کننده سیم و انواع کابل برق با کیفیت عالی

این شرکت را می توانیم یکی از شرکت های بزرگ و فعال در زمینه تولید سیم و کابل برق معرفی کنیم. فعالیت های شرکت های متنوع صنعتی بستگی به تولیدات این نمونه شرکت ها خواهند داشت. در نتیجه می توانیم عنوان کنیم که در سی دهه اخیر این شرکت در پروژه های بزرگی فعالیت داشته است و کابل و سیم تمامی این نمونه پروژه ها را تامین نموده است. شما می توانید انواع سیم و کابل برق را در این شرکت بیابید و برای خرید آن ها نیز می توانید به آسانی و از طریق سایت ما اقدام نمایید.

خرید کال از شرکت کابل ابهر و شرکت کابل همدان

خرید کابل از شرکت کابل ابهر و شرکت کابل همدان

شرکت کابل همدان و همه آنچه که باید درباره آن بدانید

شرکت کابل همدان را می توانیم یکی از تولید کنندگان هوشمند در صنعت تولید سیم و کابل برق معرفی کنیم. دقت و ظرافت در زمینه تولیدات این شرکت، سبب شده است تا شرکت های حساسی مانند ایران خودرو و ... به این شرکت اعتماد کنند. در این حالت می توانیم عنوان کنیم که این شرکت در بخش خصوصی توانسته است در همدان بهترین نمونه سیم و کابل برق را تولید نماید. نه تنها در این زمینه بلکه در زمینه تولید کابل فشار ضعیف برای شرکت هایی مانند مخابرات نیز فعالیت می کند. شما نیز می توانید برای خرید انواع سیم و کابل برق تولید شده در این شرکت اقدام نمایید.

از نیرو مارکت به آسانی انواع سیم و کابل برق را خریداری نمایید

شما می توانید برای خرید انواع سیم و کابل برق از طریق سایت های اینترنتی معتبر نیز اقدام کنید. این مورد سبب می شود در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید بهترین کالا ها را تهیه نمایید. شما می توانید با مراجعه به سایت معتبر نیرو مارکت برای خرید انواع سیم و کابل برق تولید شده در شرکت های برتر اقدام نمایید. انواع محصولات شرکت کابل همدان، کابل ابهر و ... در این سایت موجود می باشد. شما می توانید بدون نگرانی به این سایت معتبر اعتماد کنید و برای خرید نهایی از طریق آن اقدام نمایید. 

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

تیتر یک
 • تلاطمات ارزی در مختصات اقتصاد ایران

  اقتصادنیوز: ساساً چرا دینامیکِ اقتصاد ایران تا این حد وابسته به تغییرات نرخ ارز شده است؟ پاسخ به این سوال را باید در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید