آشنایی با چراغ محوطه و سردری

کدخبر: ۶۲۲۶۱۶
نورپردازی مناسب و دقیق می تواند زیبایی یک ساختمان را چندین برابر کند.
آشنایی با چراغ محوطه و سردری

رپرتاژ آگهیچراغ محوطه و چراغ های سردری می توانند این زیبایی را برای ساختمان شما به وجود آورند. طراحان با نصب چراغ های مختلف در محوطه خارجی یک ساختمان نور مناسب و زیبایی آن را تامین می کنند. این چراغ ها در محوطه علاوه بر افزایش روشنایی محیط، مزایای دیگری نیز دارند. با انتخاب صحیح چراغ های محوطه می توانید از زیبایی و روشنایی آنها بهره کامل را ببرید. انتخاب و خرید یک چراغ محوطه باید با توجه به جنس، کاربرد، محیط نصب و طراحی آن انجام شود.

درباره چراغ محوطه

چراغ محوطه می تواند در هر محیطی برای نورپردازی مورد استفاده قرار بگیرد. از چراغ های محوطه ای در حیاط خانه ها، حیاط خانه باغ ها، پارک ها، باغ ها و ... استفاده می شود. طراحی و جنس بدنه چراغ های محوطه ای باید به گونه ای باشند که در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم باشند. لامپ های ال ای دی درون یک پوششی از جنس فلز و یا پلاستیک مقاوم قرار می گیرند. این پوشش باید به گونه ای باشد که در برابر حرارت نور خورشید، برف و باران از لامپ محافظت کند. لامپ های ال ای دی نور بسیار خوبی را تولید می کنند و علاوه بر آن در کاهش مصرف انرژی نقش بسیار مهمی دارند. شما می توانید لامپ های درون چراغ را متناسب با فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

انواع چراغ های محوطه ای

چراغ محوطه دارای تنوع مختلفی است بر همین اساس می توانید متناسب با نیاز خود چراغ مورد نظر را انتخاب کنید.

 • دسته ای از چراغ های محوطه ای، خورشیدی هستند. این چراغ ها با جذب انرژی خورشید نور و روشنایی لازم را به محیط می دهند.

 • نوع دیگری از چراغ های محوطه، چراغ هایی هستند که با برق ساختمان کار می کنند. این چراغ ها به سیستم برق کشی ساختمان متصل می شوند.

 • جنس بدنه چراغ های محوطه ای نیز می تواند تنوعی برای این چراغ ها به وجود آورد. بدنه ای از جنس فلز، پلاستیک و یا آهن ضد زنگ برای این چراغ ها وجود دارد. انتخاب بدنه مناسب باید بر اساس محیط مورد نظر، کارایی چراغ و محل نصب آن باشد.

 • چراغ های محوطه ای ایستاده، دیواری و دفنی نیز می توانند از انواع این چراغ ها باشند.

ویژگی های چراغ محوطه

چراغ محوطه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که افراد را برای خرید ترغیب می کند. این چراغ ها قابلیت نصب در هر محیطی را دارند. مقاوم و سبک بودن از ویژگی های بارز چراغ های محوطه ای می باشد. این چراغ ها در برابر رطوبت و آلودگی بسیار مقاوم هستند. چراغ محوطه با طراحی های مختلفی در بازار وجود دارد. به همین دلیل می توانید به راحتی طرح و رنگ مورد نظر از این چراغ ها را متناسب با محوطه خود انتخاب کنید.

علاوه بر ایجاد زیبایی محیط، چراغ محوطه می تواند امنیت را برای شما به وجود آورد. با نصب این چراغ ها در محوطه مورد نظر خود می توانید تا ساعت های طولانی از شب از محیط خود لذت ببرید. با وجود این چراغ ها دیگر لازم نیست نگران سارقان و یا تاریکی شب باشید.

تنوع چراغ محوطه

تنوع چراغ محوطه

چراغ سردری و ویژگی های آن

تنوع چراغ محوطه

چراغ سردری تقریبا ویژگی های مشابه چراغ محوطه را دارد. این چراغ علاوه بر تامین نور کافی به زیبایی محیط نیز کمک می کند. چراغ سردری برخی از ویژگی های خاص خود را دارد. معمولا از چراغ های سردری برای تزیین و نورپردازی بیشتر محیط استفاده می کنند. برخی از مهم ترین ویژگی های چراغ سردری شامل موارد زیر می باشد.

 • چراغ های سردری معمولا در میان گیاهان، بر روی دیوار، کنار درب ورودی و یا یک مکان خاص نصب می شوند. در واقع از این چراغ ها برای افزایش جلوه یک قسمت از محوطه استفاده می شود. علاوه بر زیبایی، این چراغ ها نور کافی برای محوطه در زمان تاریکی را تامین می کنند.

 • تنوع و طراحی چراغ های سردری بسیار زیاد است. شما می توانید متناسب با محیط و ساختمان خود نوع چراغ و طراحی آن را انتخاب کنید.

 • طراحی چراغ سردری به گونه است که مقاومت بالایی در برابر نفوذ گرد و غبار و رطوبت دارد.

 • بسیار سبک و زیبا هستند.

نکته پایانی

برای تهیه و خرید چراغ محوطه و چراغ سردری لازم است به نکات مهم آنها توجه کنید. خرید شما باید بر اساس محیط مورد نظر و ویژگی های چراغ باشد. شما می توانید در هنگام خرید از فروشنده اطلاعات لازم را کسب کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.  

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی