مهم ترین تفاوت های فرنور و چندلر که تا به حال نمی دانسته اید!

کدخبر: ۶۲۷۰۴۶
گردو فرنور و چندلر دو نوع گردو پیوندی خارجی از نهال گردو هستند که ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارند. سرمایه گذاری برای احداث باغ گردو، سرمایه گذاری سودآوری است که بسیاری از باغداران به دنبال آن هستند. برای احداث باغ گردو و خرید نهال، گزینه های متعددی؛ مانند گردو فرنور و چندلر پیش رو دارید که باید با توجه به شرایط خود، یکی از آن ها را انتخاب نمایید.
مهم ترین تفاوت های فرنور و چندلر که تا به حال نمی دانسته اید!

رپرتاژ آگهی: آگاهی از این موضوع که کدام واریته گردو می تواند بیشترین باردهی را برای منطقه زندگی ما داشته باشد، موضوعی است که باید توسط متخصصان در حوزه کشاورزی تعیین شود. اگر به کاشت گردو علاقه مند هستید و می خواهید زمین خشک خود را به باغستانی آباد و پر بازده تبدیل کنید، از کارشناسان نهال رویال کمک بگیرید. نهال رویال با داشتن تیمی متخصص و با تجربه در حوزه کشاورزی، می توانند صفر تا صد باغداری را به شما آموزش دهند.

همین الان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان نهال رویال بهره مند شوید.

5 گام برای مقایسه گردو ژنوتیپ فرنور و چندلر

درخت گردو بسیار مقاوم است و عمر طولانی دارد و می تواند شرایط آب و هوایی سخت را به راحتی آب خوردن، تحمل کند. ارزش اقتصادی بالای این محصول و عرضه آن در بازارهای جهانی سبب شده است تا بسیاری از باغداران به فکر پرورش نهال آن بیفتند. اگر تصمیم شما برای احداث باغ گردو حتمی شده است، باید نوع گردو را هم انتخاب کنید تا بتوانید شرایط مخصوص رشد آن را فراهم کنید. اگر در انتخاب بین گردو فرنور و چندلر دچار تردید هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

گردوی چندلر؛ گردو کاغذی آمریکایی

گردوی چندلر؛ گردو کاغذی آمریکایی

یکی از مهم ترین جهات برای مقایسه گردو فرنور و چندلر، بررسی زادگاه این دو واریته است. نهال گردو چندلر برای اولین بار توسط محققان دانشگاه UC Davis در آمریکا ساخته شده و به عنوان پر بار ترین درخت گردو در آمریکا شناخته می شود.

گردوی فرنور برای اولین بار در کشور فرانسه و پس از سال ها تحقیق در خصوص این نهال ارزشمند شناسایی شد. این گردو در تمام اقلیم های سردسیر و نیمه سردسیر رشد کرده و بهترین محصول را تقدیم باغداران می کند. البته کاشت و پرورش این نهال نیازمند دانش و تخصص است که باید از متخصصان کاربلد، یاد بگیرید.

اگر برای باردهی گردو عجله دارید، چندلر را انتخاب کنید

نهال گردو چندلر در همان سال اول کاشت میوه می دهد؛ اما کارشناسان کشاورزی بر این باور هستند برای افزایش راندمان درخت گردو، نباید میوه های سال اول را برداشت کنید. این نهال در سال ابتدایی کاشت خود، رشد تصاعدی دارد، اما با آغاز دهه دوم کاشت درخت، میزان میوه دهی درخت ثابت می شود.

گردو فرنور برای باردهی نیاز به 2 تا 3 سال زمان دارد. پس از طی شدن این زمان، وارد دوره باردهی اقتصادی شده و گردوهای بسیار مرغوبی تولید می کند. باغداران عزیز توجه داشته باشند که با رسیدگی منظم و آبیاری به موقع، می توانند شروع باردهی نهال گردو ژنوتیپ فرنور را به حداقل ممکن برسانند.

یکی از مهم ترین نکاتی که طرفداران گردو مدنظر دارند، خرید گردوهای پوست کاغذی است. پوست این گردوها به راحتی و با فشار دست شکسته می شود و نیازی به اهرم هایی مانند گردوشکن ندارند. پوست گردو چندلر به مراتب نازک تر از پوست گردو فرنور است و این مورد می تواند یک امتیاز ویژه برای پرورش دهندگان گردو چندلر باشد.

رقابت میزان چربی و مواد تشکیل دهنده این دو نوع گردو

رقابت میزان چربی و مواد تشکیل دهنده این دو نوع گردو

رقابت بین میزان روغن به دست آمده از گردو و حجم مغز آن، یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای مقایسه گردو چندلر و فرنور است. هر دو نوع گردو، دارای میوه هایی با مغز درشت، رنگ سفید روشن و پوسته نازک هستند. به طور قطع می توان گفت مغز گردوی حاصل از نهال چندلر، نزدیک به 60 درصد کل میوه را به خود اختصاص می دهد؛ در حالی که درصد مغز گردوی فرنور کمتر از 50 درصد است. با این وجود معلوم می شود که مغز حاصل از نهال گردو چندلر مقرون به صرفه تر از مغز گردوی فرنور است.

فواصل کاشت گردو چندلر و فرنور

کاشت نهال ها در فواصل مناسب یکی از مهم ترین فاکتورها برای باغداران حرفه ای است. اگر به این فواصل توجه نکنید نمی توانید محصول خوب و باکیفیتی برداشت کنید. این امر برای کاشت نهال گردو فرنور و چندلر نیز حائز اهمیت است. نهال چندلر شاخه های متراکم تری دارد ولی نهال های فرنور به شکل صاف رشد می کنند.

بر اساس تجربه های به دست آمده در زمینه کاشت این دو واریته، مشخص شده است که سیستم کاشت گردو چندلر به صورت 6 در 7 و سیستم کاشت گردو فرنور به صورت 6 در 6 می باشد؛ یعنی در هر هکتار از باغ می توانید درخت های فرنور بیشتری پرورش دهید.

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال

با کمک کارشناسان رویال نهال، باغداری پر سود را تجربه کنید

موفقیت در کاشت گردو تنها زمانی حاصل می شود که این کار را با دانش کافی و کمک متخصصان حوزه کشاورزی انجام دهید. در این میان خرید نهال گردو با کیفیت و عاری از هر گونه آفت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. نهالستان رویال با بیش از 3 دهه تجربه در زمینه کاشت انواع نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگ ترین تولیدکننده نهال گردو با کیفیت و از ارقام اصلاح شده تجاری است.

کارشناسان رویال نهال از ابتدای احداث باغ گردو تا زمان بهره وری کامل از نهال ها در کنار شما هستند تا بتوانید یک سرمایه گذاری مطمئن را تجربه کنید. نهال رویال به صورت تخصصی در زمینه نهال گردو فعال بوده و سالیانه 10 هکتار از انواع گردو پیوندی و غیر پیوندی را تولید می کند. نهال های ما همگی شناسنامه دار هستند و با قیمت مناسب به باغداران عرضه می شوند. تیم پشتیبانی رویال نهال به صورت به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات شما عزیزان هستند؛ پس همین الان تماس بگیرید و بعد از مشاوره رایگان سفارش خود را ثبت کنید.

04445231520

09141811520

09141832100

09201811520

09301811520

جهت خرید نهال و مشاوره لطفا به سایت نهالستان به آدرس ROYALNAHAL.COM مراجعه نمایید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید