اسکراب برای چه سنی مناسب است؟

کدخبر: ۶۴۷۰۲۱
به طور طبیعی پوست در تمامی سنین در هر 30 روز یکبار سلول های مرده خود را از دست می دهد و سلول های جدید و جوان را جایگزین می کند. اما لایه برداری طبیعی صورت باعث از بین رفتن تمامی سلول های مرده پوست نمی شود و این آغاز استفاده از اسکراب ها است.
اسکراب برای چه سنی مناسب است؟

رپرتاژ آگهی: نوجوانی زمانی است که افراد متوجه می شوند پوست آنها دچار تیرگی شده و جوش ها و لکه های سیاه روی پوست ایجاد می شود، در این زمان نیاز است که از اسکراب استفاده کنند. تا زمانی که این لکه ها روی پوست مشاهده نشده اند نیازی به استفاده از لایه بردار ها نخواهید داشت.

استفاده از اسکراب صورت با توجه به سن

نوع اسکراب در هر سنی متفاوت است و عوامل مختلفی برای شروع آن تاثیر دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم. با اسکراب صورت مناسب سن خود می توانید باعث بهبود پوست خود شوید.

استفاده از اسکراب صورت در دوره نوجوانی

افرادی که در دوره نوجوانی بین 14 تا 19 سال هستند بهتر است از اسکراب صورت ملایم برای پوست خود استفاده کنند. محصولاتی که به کاهش چربی پوست کمک کرده و از ایجاد جوش جلوگیری کند و باعث تمیز شدن منافذ پوست شود.

استفاده از اسکراب صورت در دوره جوانی

افرادی که در دوره بزرگسالی بین 20 تا 40 سال هستند بهتر است از اسکراب های دارای فرمولاسیون قوی استفاده کنند زیرا باعث کاهش خطوط ریز، رفع تیرگی و بهبود بافت پوست در این سنین می شود.

استفاده از اسکراب صورت در دوره بزرگسالی

افرادی که در دوره بالغی و از 40 سال به بالا هستند دارای چروک ها و افتادگی پوست بیشتری هستند به همین دلیل باید برای بهبود وضعیت پوست، کاهش چین و چروک و سریع تر شدن روند ایجاد سلول های جدید روی پوست از لایه بردارهای قوی تری استفاده کنند.

اسکراب صورت مناسب سن بزرگسالی

استفاده از اسکراب صورت با توجه به نوع پوست

استفاده از لایه بردار باعث بهبود پوست می شود اما نوع پوست افراد در سنین مختلف مشخص می کند که چندبار نیاز به لایه بردای صورت خود خواهید داشت.

این روزها اغلب مردم فکر می کنند لایه برداری شیمیایی برای پوست مضر است اما هیچ چیزی بهتر از این محصولات به عنوان لایه بردار نمی تواند عمل کند.

برای هر نوع پوستی لایه بردار شیمیایی متفاوتی وجود دارد که در ادامه برای شما بهترین گزینه را با توجه به نوع پوست شما توضیح می دهیم.

اسکراب صورت مناسب برای پوست چرب

اگر پوست شما چرب و دارای هر نوع جوشی از جوش های سرسیاه، سر سفید و غیره است بهتر است از لایه بردارهای حاوی سالیسیلیک اسید استفاده کنید. این محصولات نه تنها به عنوان یک لایه بردار عمل می کند بلکه به صورت عمقی منافذ شما را تمیز می کند و از ایجاد جوش و مشکلات دیگر پوست جلوگیری می کند. همچنین التهاب و قرمزی پوست را کاهش داده و به کنترل تولید چربی پوست کمک می کند. استفاده از اسکراب تا دوبار در هفته باعث شفاف شدن پوست می شود و همچنین باعث می شود تا محصولات مراقبتی نیز موثرتر عمل کند.

اسکراب صورت مناسب برای پوست خشک

اگر دارای پوستی خشک هستید از لایه بردارهای حاوی گلیکولیک اسید استفاده کنید. گلیکولیک اسید کوچکترین عضو خانواده آلفا هیدروکسی اسید است که از اسیدهای طبیعی بوده و در غذاها نیز وجود دارند. گلیکولیک اسید محرک تولید سلول های پوست، حفظ رطوبت پوست، لایه بردار و درخشان کننده پوست است.

این اسیدهای طبیعی بوده که از گیاهان گرفته می شود و دارای ذرات و ملکول های ریزی هستند که به سادگی جذب پوست شده و علاوه بر لایه برداری باعث از بین بردن لکه های تیره پوست، آبرسانی، کاهش چین و چروک شده از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست نیز جلوگیری می کند. همچنین از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند. افرادی که دارای پوست خشکی هستند نیاز است تا یکبار در هفته از اسکراب استفاده کنند.

اسکراب صورت مناسب برای پوست حساس

اگر پوستی حساس دارید از لایه بردارهای حاوی اسید لاکتیک استفاده کنید. این ماده به طور طبیعی در شیر وجود دارد و باعث تحریک سلول های پوست و تولید کلاژن شده که در نتیجه آن باعث از بین بردن سلول های مرده از سطح پوست و روشن سازی پوست می شود. به حفظ رطوبت پوست کمک می کند و روی پوست ملایم عمل می کند که برای پوست های حساس مناسب است.

با مصرف مداوم اسکراب های حاوی اسید لاکتیک قسمت هایی از پوست که دچار لک و تغییر رنگ هستند را با استفاده از عمل لایه برداری حذف و سپس بازسازی می کند و همچنین کلاژن را تحریک کرده که باعث سفت شدن و کاهش علائم پیری می شود. افرادی که دارای پوستی خشک و حساس هستند بهتر است از محصولاتی با فرمولاسیون ملایم و یکبار در هفته از لایه بردار استفاده کنند.

اسکراب بدن برای چه سنی مناسب است؟

پوست شما به خودی خود در هر ماه لایه برداری انجام می دهد و به همین دلیل است که وقتی جوان تر هستید پوستی نرم تر و روشن تر دارید. با افزایش سن، زمان بیشتری طول می کشد تا پوست شما به طور طبیعی لایه برداری کند و به همین دلیل سلول های مرده روی پوست تجمع می کنند و پوست را تیره تر نشان داده و ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند.

بسیاری از افراد در دوره نوجوانی و به محض رسیدن به دوره بلوغ دچار آکنه می شوند. در این زمان نیاز است که از لایه بردار و اسکراب بدن استفاده کنید تا دچار پوستی کدر و زخمت تر از حد معمول نشوید. اما اگر در این دوران دچار آکنه نشده اید می توانید از لایه بردارها را تا زمانی که آکنه روی پوست شما ظاهر نشده است، استفاده نکنید.

استفاده از اسکراب بدن با توجه به سن

در سنین مختلف استفاده از اسکراب ها متفاوت است و در هر سنی نیاز است تا از اسکراب مناسب سن خود استفاده کنید.

استفاده از اسکراب بدن در دوره نوجوانی

می توان از سن نوجوانی از 12 تا 20 سالگی از لایه بردارها استفاده کرد. از محصولاتی ملایم و با ذرات درشت تر برای بدن استفاده کنید و یک یا دوبار در هفته این عمل را انجام دهید.

استفاده از اسکراب بدن در دوره جوانی

در دوره بزرگسالی 20 تا 40 سال روند بازسازی پوست کند می شود به همین دلیل استفاده از لایه بردارهای قوی یک یا دوبار در هفته به پوست کمک می کند تا درخشندگی خود را در سنین بالا دوباره بدست آورد.

اسکراب بدن مناسب سنین جوانی

استفاده از اسکراب بدن در دوره بزرگسالی

افرادی که در دوره بزرگسالی و از 40 سال به بالا هستند نیاز به لایه برداری تا سه بار در هفته دارند. اما باید جنس پوست آنها و میزان چین و چروک روی پوست نیز توجه داشت. با استفاده از اسکراب بدن لایه بردارهای ضعیف تر واکنش پوست خود را بسنجید و سپس محصول مناسب پوست خود را استفاده کنید.

استفاده از اسکراب بدن با توجه به نوع پوست

استفاده از اسکراب برای هر نوع پوست متفاوت است. انتخاب لایه بردار مناسب پوست شما، خطر مشکلات پوستی را کاهش می دهد و به شما برای دستیابی به بهترین نتیجه کمک می کند.

اسکراب بدن مناسب برای پوست چرب

پوست های چرب بهتر است از دوران جوانی و سن بلوغ شروع به استفاده از اسکراب کنند زیرا در سن بلوغ، پوست های چرب ممکن است دارای PH نامتعادل باشند و چرب تر شوند که باعث ایجاد لکه ها و جوش های سرسیاه بیشتری می شود به همین دلیل برای این نوع پوست لایه برداری باید دو تا سه بار در هفته انجام شود.

بهتر است از اسکراب های بر پایه آب و فاقد روغن استفاده کنند تا چربی اضافی روی پوست را پاک کرده و باعث کنترل چربی و از ترشح چربی اضافی جلوگیری کند و احتمال ایجاد آکنه کاهش پیدا کند. اسکراب های قوی و حاوی رتینوئید، اسید سالیسیلیک یا برای این نوع پوست بهتر هستند.

اسکراب بدن مناسب برای پوست خشک

استفاده از اسکراب های ملایم برای این نوع پوست مناسب است زیرا از خشکی و تحریک پوست جلوگیری می شود و همچنین باید تعداد دفعات استفاده از اسکراب نیز کمتر باشد. AHA ها مانند اسید گلیکولیک برای پوسته پوسته شدن و خشکی پوست مناسب اند زیرا به مرطوب کننده ها اجازه می دهند تا سلول های جدید پوست را به طور موثرتری آبرسانی کرده و از خشکی آن جلوگیری شود.

اسکراب بدن مناسب برای پوست حساس

استفاده از اسکراب برای پوست های حساس ممکن است موجب تشدید التهاب و آسیب بیشتر به پوست شود. محصولاتی که حاوی BHA هستند با داشتن مولکول‌های بزرگ، کمتر از دیگر لایه بردارها پوست را تحریک می‌کنند و یک محلول در چربی اند و می توانند از مولکول‌های چربی نیز عبور کنند.

BHA یا بتاهیدروکسی اسید نوعی اسید طبیعی است که از برگ درختان زمستانی مانند بید بدست می آیند. استفاده از آن در لایه بردارها باعث می شود تا سلول های مرده به راحتی از بین برود. بتاهیدروکسی اسید فقط پیوند بین سلول های مرده پوست را شل می کند و آنها را از بین نمی برد به همین دلیل باعث ایجاد حساسیت و زخم شدن پوست نمی شود و دارای خاصیت ضدالتهابی است.

شما از چه سنی شروع به استفاده از اسکراب کردید؟

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی