خلق آینده

کدخبر: 424286
اقتصاد نیوز : ناحیه‌ نوآوری شریف جایی‌است که در آن آینده به وسیله نوآوری خلق می‌شود. فضایی به ابعاد 250 هکتار در مجاورت دانشگاه صنعتی شریف که به خوبی فرهنگ کارآفرینی را از دل دانشگاه به ناحیه اطراف منتقل کرده است.

در دنیایی سرشار از عدم قطعیت‌ها به سر می‌بریم. دنیایی که با همه‌گیری ویروس کرونا نشان داد همچنان راه درازی در تجهیز آدمی به سلاح علم و فناوری داریم. به نظر می‌رسد رجوع به گذشته در این شرایط اثرگذاری خاصی نداشته باشد. لازم است خلاقانه فکر کرد و خلاقانه عمل کرد و به آینده بازگشت. آینده‌ای که بتواند خالق اتفاقات مثبت و اثربخش باشد. جستجو برای شناسایی یا کشف چنین آینده‌‌ای، کمکی در پیشبرد موضوعات نخواهد داشت. در این شرایط پرتلاطم، بهترین راه پیش‌بینی آینده همان جمله مشهور پیتر دراکر است؛ خلق آینده.

ناحیه‌ نوآوری شریف جایی‌است که در آن آینده به وسیله نوآوری خلق می‌شود. فضایی به ابعاد 250 هکتار در مجاورت دانشگاه صنعتی شریف که به خوبی فرهنگ کارآفرینی را از دل دانشگاه به ناحیه اطراف منتقل کرده است. تا جاییکه 500 شرکت فناور در همسایگی دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته است. نوآوران، فناوران و کارآفرینان، آینده‌سازان این ناحیه هستند. در این ناحیه، مهمترین سلاح آدمی، امید است! امید به ایجاد تغییرات ارزش‌آفرین. امید به ثروت‌آفرینی از محصولات دانش‌بنیان. امید به ارائه راهکارهای نوآورانه برای حل مسائل و مشکلات کشور و امید به آینده‌ای زیبا برای کشور عزیزمان، ایران.

ناحیه نوآوری شریف میزبان خالقان و آفرینشگران آینده است. زمان بازگشت به آینده از طریق نوآوری فرارسیده است.

ناحیه نوآوری شریف

 پی دی اف

 پی دی اف ویژه نامه ناحیه نوآوری شریف

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما