بیانیه مأموریت

مأموریتِ اصلیِ گروهِ رسانه‌ای «دنیای اقتصاد»؛ آگاهی بخشی، بسط دانش اقتصادی و ترویجِ کاربستِ آن در سیاست‌گذاری با هدف افزایش رفاهِ همگانی است. پایبندی به «اقتصاد آزاد» اصلِ بنیادینِ «دنیای اقتصاد» است.
گروهِ رسانه‌ای «دنیای اقتصاد»، مباحث و تحولاتِ اقتصادی را با رعایت حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی به مخاطبان خود عرضه می‌کند.
‌هدف ما ارائهِ مفیدترین و دقیق‌ترین بسته‌های خبری- تحلیلی دربارهِ رویدادهایِ مهّم ایران و جهان در سریع‌ترین زمان ممکن است. تمرکز تحلیل‌ها بر مباحث  اقتصادی و مالی است؛ در عینِ‌ِ‌حال اخبار مهم حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و فناوری را نیز منعکس می‌کنیم و عمدتاً از نگاهِ اقتصادی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌‌دهیم.
ما محصولاتِ خود را در قالب روزنامه، هفته‌نامه، رسانه صوتی- تصویری، فضای مجازی، همایش، آموزش، کتاب، ویژ‌ه‌نامه و گزارش های تخصصی و محصولات جانبی عرضه می‌کنیم. 
ما تلاش می‌کنیم برای ارائهِ اخبار و تحلیل‌ها، از واژه‌ها و عبارت‌هایِ مناسب و بدیع استفاده ‌کنیم و از بهترین کارشناسان وگروه‌های تخصصی و خلاقانه‌ترین روش‌های ممکن با رعایتِ اصول حرفه‌ای و اخلاقی بهره‌مند شویم.
گروهِ رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» به عنوان مرجعِ اصلی و معتبرِ اطلاع رسانی و تحلیلِ مباحث اقتصاد ایران، خود را متعهد می‌داند که روندهای اقتصادی را به شکلی کاربردی ارائه کند تا این امکان برای مخاطبان فراهم شود که علاوه بر درک بهترِ تحولاتِ اقتصادی، در مورد چشم‌اندازِ بازارها دید وسیع‌تری یافته و قدرتِ پیش‌بینی‌شان افزایش یابد.
مبانی حرفه ای ما در انجام مأموریتِ خود عبارتند از:
الف) صحت و درستی:
ما صحت و درستی را سرلوحهِ برنامه‌های خود قرار داده‌ایم و تلاش می‌کنیم همهِ واقعیت را به مخاطبان خود ارائه کنیم. به این منظور اصول زیر را رعایت می‌کنیم:

  1. دقت در ارائهِ مطالب و انعکاس بهنگام اطلاعات مهم.
  2. بررسی و بازبینی داده‌ها و اطلاعات.
  3. اجتناب از دستکاری‌ محتوایی؛ از جمله تغییر در متن، صدا و تصویر. 
  4. اصلاح اشتباهات احتمالی به محض پی‌بردن به آن‌ها.
  5. حصول اطمینان از معتبر بودنِ منابع و در صورت لزوم مستند بودنِ شواهد. 

ب) استقلال حرفه‌ای:
استقلال حرفه‌ای، مبنای فعالیت‌های «دنیای اقتصاد» است. هیچ‌گونه وابستگی تجاری، سیاسی و مالی بر جهت‌گیری‌های«دنیای اقتصاد» حاکم نیست. همچنین مدیریت و تحریریه «دنیای اقتصاد» در فعالیت‌هایی که مغایر با استقلال حرفه‌ای و دارای شائبه تعارض منافع باشد، مشارکت نخواهند کرد.
ما به هیچ حزب یا جریانِ سیاسی وابسته نیستیم. بر این اساس، مواضع دولت، جریان‌ها، اشخاص، و تشکل‌های اقتصادی و سیاسی وکنشِ آن‌ها در برابر انحصار، ائتلاف، تبانی، و دیگر عوامل اختلال در نظم درونی بازارِ رقابتی را براساس اصلِ بنیادینِ «دنیای اقتصاد» ، بررسی و نقد می‌کنیم. 

 

صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی