سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد:

جزئیات عملیات آزادسازی استان «البیضاء»

کدخبر: 442706
سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات موشکی و پهپادی در استان «البیضاء» تحت عنوان «فجرالحریه» علیه عناصر القاعده، داعش و همپیمانان ائتلاف سعودی را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن طی بیانیه‌ای ضمن تبریک به مردم یمن به مناسبت سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر یمن که از آن به عنوان «عید انقلاب آزادی و استقلال» یاد کرد، از پیروزی‌های جدید نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مناطق باقی مانده در استان‌های البیضاء طی عملیات «فجر الحریه» خبر داد.

به نوشته «المسیره»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که در عملیات فجر الحریه در درجه نخست، بقایای لانه‌های عناصر القاعده و داعش که با ائتلاف متجاوز به یمن در ارتباطند، هدف قرار گرفت. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ۴۸ ساعت، بخش‌های «الصومعه» و «مسوره» و بخش‌هایی از «مکیراس» را آزاد کردند که مساحت کلی آن به ۲۷۰۰ کیلومتر مربع می‌رسد.

وی تصریح کرد: «طی پیشروی نیروهای ما برای از بین بردن عناصر تکفیری، هواپیماهای ائتلاف متجاوز بیش از ۳۰ حمله را برای حمایت از این عناصر و جلوگیری از پیشرفت نیروهای ما انجام دادند. نیروی موشکی و پهپادی ما، ۱۰ عملیات برای هدف قرار دادن مواضع دشمن طی این عملیات انجام داد. با این عملیات استان البیضاء به طور کامل آزاد شد».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما