رئیس جمهوری به علت دوتابعیتی بودن استعفا داد؟

کدخبر: 471843
دادستانی ارمنستان پرونده دو تابعیتی بودن رئیس جمهوری مستعفی را به سرویس امنیت ملی این کشور ارسال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دادستانی ارمنستان اعلام کرد مسئله دو تابعیتی بودن آرمن سارگسیان با دقت توسط نهاد‌های امنیتی و قضایی این کشور بررسی خواهد شد.

از سال گذشته این پرونده در حال بررسی است و نتایج تحقیقات خبرگزاری "هتک" همراه این پرونده به سرویس امنیت ملی ارمنستان ارسال شده است.

خبرگزاری "هتک" ارمنستان بعد از استعفای رئیس جمهوری این کشور مطلبی را منتشر کرد که بر اساس آن او در دوران زمامداری شهروند "سنت کیتس و نویس"، کشوری در جزایر کارائیب بوده است و در نامه نگاری‌هایی که داشته این موضوع برملا شده است. امری که خلاف قانون اساسی است و اگر ثابت شود، احتمالا او محاکمه خواهد شد، زیرا بر اساس قانون اساسی، نامزد ریاست جمهوری می‌بایست فقط تابعیت و اقامت دائم ارمنستان را داشته باشد.

سارگسیان که سه روز قبل در خارج از ارمنستان استعفا کرد، اعلام کرده که تحت درمان قرار دارد. او گفته است از آنجا که رئیس جمهور دارای ابزار کافی برای تاثیرگذاری بر سیاست‌های داخلی و خارجی در شرایط حساس کنونی کشور و ملت نیست، استعفا کرده است، اما خبرگزاری " هتک" مدعی شده که او بخاطر برملا شدن موضوع دو تابعیتی بودن استعفا کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی