خرس های ارز دیجیتال دوباره قدرت می گیرند؟

بیت کوین مثبت شد /ترس رمز ارزها ریخت

کدخبر: 469230
اقتصادنیوز: قیمت بیت کوین به حدود 43 هزار دلار رسیده و بازدهی هفتگی آن هم پس از چند روز بالاخره مثبت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت بیت کوین امروز حدودا 2.5 درصد مثبت شد و با قیمت حدود 43 هزار دلار، بازدهی هفتگی مثبت 2.8 درصد را نشان می دهد. ارزش معاملات آن هم طی 24 ساعت گذشته بیش از 22 میلیارد دلار بوده است. 

روند معاملات بیت کوین طی دو سه روز گذشته به گونه ای بوده که دیگر آن ترس زیادی که در بازار وجود داشت، دیده نمی شود، مگر اینکه دوباره خرس ها قدرت زیادی پیدا کنند و بازار را ناگهان به پایین بکشند. 

اتریوم دوباره به 3300 دلار رسید

اتریوم هم امروز مثبت است و رشد بیش از 3 درصدی را ثبت کرده. این ارز هم در مقیاس هفتگی توانسته بازدهی خود را دوباره مثبت کند و به حدود مثبت سه درصد برساند. ارزش معاملات اتریوم طی شبانه روز گذشته بیش از 11 میلیارد دلار بوده که نشان دهنده کاهش ارزش معاملات است. 

برای اتریوم، حفظ قیمت 3000 دلار اهمیت بالایی داشت تا دوباره وارد یک روند نزولی نشود. همین اتفاق هم رخ داد و این ارز با حفظ محدوده حمایتی خود، توانست دوباره به حوالی قیمت 3300 دلار برسد تا معامله گران را به احتمال آغاز یک روند صعودی دیگر امیدوار کند. گرچه فعلا برای اینکه گفته شود اتریوم وارد روند صعودی شده زود است و گاوها باید قدرت خود را یک بار با جدیت به نمایش بگذارند تا بتوان گفت که اتریوم قصد آغاز یک روند صعودی را دارد.

روز خوب آلت کوین ها

وضعیت آلت کوین ها هم امروز خوب است. با مثبت شدن بیت کوین و اتریوم، کلیت بازار ارزهای دیجیتال وضعیت خوبی پیدا کرده و در میان 50 ارز برتر بازار، Aave با رشد 13 درصدی بهترین بازدهی را داشته است. FTX Token هم بیش از 10 درصد رشد کرده است.

نکته قابل توجه اینجاست که در میان 50 ارز برتر بازار، در حال حاضر تنها سه نماد منفی هستند و مابقی آن ها بازدهی مثبت را نشان می دهند. 

در مقیاس هفتگی هم بهترین عملکرد را NEAR Protocol با ثبت بازدهی مثبت 28 درصد داشته. پس از آنکه ایلان ماسک اعلام کرد شرکت تسلا برای خرید برخی از محصولات خود دوج کوین را قبول می کند، این ارز مثبت شده و هم اکنون 21 درصد بازدهی هفتگی را نشان می دهد. FTX Token  هم رشد 20 درصدی در مقیاس هفتگی را ثبت کرده است.

حرکت معکوس ارزش بازار و ارزش معاملات

طی 24 ساعت گذشته ارزش بازار با رشد 2.8 درصدی، به عدد 2.06 تریلیون دلار رسیده است. اما ارزش معاملات روندی معکوس داشته و کاهشی شده است.

روز گذشته ارزش معاملات حدود 73 میلیارد دلار بوده که نسبت به روز قبل کاهش 28 درصدی را نمایش می دهد. از این رقم حدود 59 میلیارد دلار مربوط به معاملات استیبل کوین ها بوده که معادل 80 درصد ارزش کل معاملات است.

دامیننس بیت کوین (نسبت بین سهم بازار بیت کوین در مقایسه با ارزهای دیگر) نیز دوباره به زیر عدد 40 رسیده و هم اکنون 39.54 درصد است.

 

تیتر یک
  • در نظرسنجی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تحلیلگران کیتکونیوز به آینده طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند و پیش‌بینی می‌کنند این فلز گرانبها شاهد افزایش…

از دست ندهید
فلای تودی