گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار رمزارزها

افت قیمت بیت کوین در راه است؟/رشد 6 درصدی اپتیمیسم

کدخبر: ۵۸۹۴۰۰
بیت کوین نسبت به دیروز حدود 100 دلار بالا رفته که این افزایش قیمت، به نیم درصد هم نمی رسد.
افت قیمت بیت کوین در راه است؟/رشد 6 درصدی اپتیمیسم

به گزارش اقتصادنیوز، امروز بیت کوین مثبت است اما رشد آن نیم درصد هم نمی شود و هم اکنون در حدود نرخ 29400 دلار معامله می شود. این ارز دیجیتال در مقیاس هفتگی رشد کمتر از نیم درصد داشته و در مقیاس ماهانه 4.5 درصد کاهش قیمت داشته است.

ارزش معاملات بیت کوین در مقایسه با دیروز حدودا دو برابر شده و طی 24 ساعت گذشته حدود 11 میلیارد دلار معامله در این ارز دیجیتال انجام شده است. ارزش بازار آن نیز عدد 571 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

بیت کوین با توجه به وضعیت معاملاتی که طی مدت اخیر داشته، از نظر بسیاری از تحلیلگران فعلا مناسب سرمایه گذاری بلند مدت نیست و بیشتر توصیه به معاملات روزانه در این نماد می شود. بسیاری از تحلیلگران در حال حاضر معتقدند که این ارز دیجیتال احتمالا یک افت قیمت چند هزار دلاری خواهد داشت.

اتریوم منفی است

اتریوم امروز برخلاف بیت کوین منفی است که البته میزان افت آن به نیم درصد هم نمی رسد. این آلت کوین در حال حاضر با نرخ حدود 1870 دلار معامله می شود.

اتریوم در مقیاس هفتگی حدود یک درصد رشد داشته و در مقیاس ماهانه یک درصد افت کرده است. ارزش بازار اتریوم عدد 224 میلیارد دلار را نمایش می دهد و ارزش معاملات آن نیز کمتر از 5 میلیارد دلار طی شبانه روز گذشته بوده است.

عملکرد عالی میکر در مقیاس هفتگی و ماهانه

در فهرست 50 ارز برتر بازار، امروز اکثر نمادها منفی هستند. البته تعدادی از آن ها هم رشد کرده اند اما تعداد نمادهای منفی بیشتر است. در میان نمادهای مثبت، اپتیمیسم با رشد 6 درصدی بهترین وضعیت را دارد. بیت کوین کش هم 3 درصد افزایش قیمت داشته و مابقی آلت کوین های مثبت رشد کمتر از 3 درصد را ثبت کرده اند.

در میان نمادهای منفی، ترون و آوی با افت 4 درصدی بیشترین کاهش قیمت را دارند. کوانت، استلار و ریپل هم 2 درصد افت کرده اند و مابقی نمادهای منفی افتی کمتر از 2 درصد داشته اند.

در مقیاس هفتگی و ماهانه، تقریبا تعداد نمادهایی که افت داشته اند و نمادهایی که رشد کرده اند برابر است. بیشترین افت ماهانه را بیت کوین کش داشته که طی این مدت 17 درصد سقوط کرده. بیشترین افت هفتگی هم مربوط به تون کوین با کاهش قیمت 13 درصدی است.

بیشترین رشد ماهانه مربوط به نماد میکر با رشد 57 درصدی است که در مقیاس هفتگی هم همین نماد با رشد 22 درصدی بهترین وضعیت را دارد.

رشد 57 درصدی ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز با 2 دهم درصد افت به 1.18 تریلیون دلار رسیده است. اما ارزش معاملات 57 درصد رشد داشته و رقم 28 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای طی شبانه روز گذشته 2.6 میلیارد دلار بوده و در استیبل کوین ها هم 24 میلیارد دلار معامله انجام شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید