بنیان‌گذار تسلا دومین فرد ثروتمند جهان شد؛

سبقت ثروت ایلان ماسک از بیل گیتس/کرونا ثروتمندان را غنی تر کرد

کدخبر: 375102
اقتصادنیوز : ایلان ماسک بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس با درآمد خیره کننده خود در سال ۲۰۲۰ به دومین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فورچون، سال صعودهای سرگیجه آور ایلان ماسک روز دوشنبه اوج جدیدی گرفت، چرا که بنیان‌گذار شرکت تسلا (Tesla Motors) از بیل گیتس بنیان‌گذار غول بزرگ مایکروسافت (Microsoft) عبور کرد تا مقام ثروتمند ترین فرد جهان را پس از جف بزوس، بنیان‌گذار آمازون (Amazon) از آن خود کند.

elon-musk-twitter-advice

درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری ماسک در ۲۰۲۰

ثروت خالص این کارآفرین ۴۹ ساله در روز دوشنبه ۷.۲ میلیارد دلار افزایش یافت و به ۱۲۷.۹ میلیارد دلار رسید و این امر نیز منجر به افزایش مجدد قیمت سهام تسلا شد. ماسک در سال ۲۰۲۰  تقریبا ۱۰۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به ثروت خالص خود اضافه کرده است که بیشترین درآمد در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ را به ثبت رسانده که رتبه بندی ۵۰۰ فرد ثروتمند جهان را انجام می‌دهد. در ماه ژانویه این میلیاردر پر سر و صدای آمریکایی ۳۳ رتبه پایین تر بود و در رده ۳۵ افراد ثروتمند جهان قرار گرفت.


بیشتر بخوانید؛

تسلا در جمع ۵۰۰ شرکت بزرگ بورسی آمریکا


پیشرفت ماسک در رده بندی ثروتمندترین های جهان عمدتا مدیون تسلا است که اکنون ارزش بازار آن در حال نزدیک شدن به ۵۰۰ میلیارد دلار است. حدود سه چهارم دارایی‌های خالص ماسک را سهام تسلا تشکیل می‌دهد که بیش از چهار برابر سهام او در شرکت اسپیس ایکسSpaceX ارزش گذاری شده است.

GettyImages-1183851343_435081

طرفدار تئوری‌های توطئه از گیتس بشر دوست پیشی گرفت

با این پیشرفت ایلان ماسک، این دومین بار در تاریخ ۸ ساله این فهرست است که بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس در رتبه‌ای پایین‌تر از دوم قرار می‌گیرد. او سال‌ها مقام اول را در اختیار داشت قبل از اینکه توسط جف بزوس در سال ۲۰۱۷ به دست گرفته شود. البته ثروت ۱۲۷ میلیارد دلاری بیل گیتس اگر طی سال‌های اخیر کمتر به مسائل بشر دوستانه و خیریه کمک می‌کرد، اکنون بسیار بیشتر می‌بود. او از سال ۲۰۰۶ تاکنون بیش از ۲۷ میلیارد دلار به بنیاد گیتس داده است.

با تغییرات روز دوشنبه ماسک یک رقیب گاه به گاه خود را از رتبه دوم دور می‌کند، میلیاردر تسلا در توییتر بارها بیل گیتس را مورد تمسخر قرار داده است. این دو همچنین بر سر کووید-۱۹ نیز مانند دو دشمن به نظر می‌رسند. بنیاد خیریه گیتس یکی از ارگان‌های برجسته در زمینه تحقیق برای واکسن و مبارزه با بیماری کرونا و کمک به فقرا است. خود بیل گیتس نیز قبلا در مصاحبه‌ای گفت ماسک به مروج اطلاعات جعلی درباره کرونا تبدیل شده است و  تئوری‌های توطئه او را نگران کننده می‌دانند.

5f73623974fe5b0018a8dfd1

کرونا؛ ثروتمندان را غنی‌تر و فقرا را ضعیف‌تر کرد

سال ۲۰۲۰ برای ثروتمندترین افراد جهان یک سال بسیار پردرآمد بوده است. به رغم آنکه همه گیر شدن ویروس کرونا باعث اخراج های گسترده کارگران و فشار اقتصادی و فقر بیشتر بر طبقه کارگر و فقیر جهان شده است، اعضای شاخص ثروتمندان بلومبرگ از زمان شروع سال گذشته تاکنون مجموعاً ۲۳ درصد غنی تر شده اند و ۱ تریلیون و ۳۰۰ میلیارد دلار بدست آورده‌اند.

shutterstock_175274807

تیتر یک
  • اونس طلا، سکه را زمین گیر کرد

    اقتصادنیوز: بیشتر معامله گران در روزهای اخیر احساس هراسی را تجربه می کنند که حاصل ابهام آمیز بودن روند آتی قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما