کدخبر: ۳۶۳۰۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات جدید از اعطای کارت اعتباری به ۶۰ میلیون ایرانی/ چه کسانی مشمول دریافت یارانه جدید می شوند؟

اقتصادنیوز : عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در مرحله اول بنای کمیسیون بر این است که حداقل تا پایان اسفندماه حداقل سه نوبت این کارت برای شهروندان شارژ شود تا این اقشار بتوانند بخشی از کالاهای مصرفی خود را از این طریق تامین کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، بهروز محبی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد: بر اساس بررسی‌ها ۶۰میلیون ایرانی ذیل طرح حمایت معیشتی مجلس برای تامین اقلام اساسی با کارت الکترونیکی ویژه کالا قرار خواهند گرفت و منابع مورد نیاز این طرح نیز با استفاده از ظرفیت‌های درونی بودجه با تغییر اولویت‌های بودجه‌ای تامین خواهد شد.

مجلس

محبی با اشاره به رویکرد کلی مجلس در خصوص طراحی، تدوین و تصویب این طرح گفت: در مرحله اول بنای کمیسیون بر این است که حداقل تا پایان اسفندماه حداقل سه نوبت این کارت برای شهروندان شارژ شود تا این اقشار بتوانند بخشی از کالاهای مصرفی خود را از این طریق تامین کنند. مباحث گوناگونی درخصوص راهکارهای اجرایی طرح، چگونگی تامین منابع مورد نیاز و تبعاتی که ممکن است این تصمیم در اتمسفر اقتصادی و فضای کلی بازارها داشته باشد، مطرح و بحث و تبادل‌نظر درباره آنها صورت گرفت.

در نهایت کمیسیون به یک مکانیزم مشخص برای اجرای طرح رسید تا با استفاده از الگوهای کاملا اقتصادی به گونه‌ای عمل شود که ضمن حمایت از اقشار کمتربرخوردار، تبعات اقتصادی منفی نیز ایجاد نشود.

این مطلب برایم مفید است
222 نفر این پست را پسندیده اند