پیش‌بینی قیمت سکه امروز دوشنبه/ سکه منتظر یک چشمک

کدخبر: 363968
اقتصاد نیوز:امروز بازار سکه منتظر یک چشمک از بازار طلا یا دلار برای صعود است. اگر این علامت داده نشود سکه باید برای فرود خود را آماده کند.

به گزارش اقتصاد نیوز،برخی معامله گران می‌گویند: امروز برای سکه زمان مهمی است، چراکه می‌تواند وقت سقوط یا پرواز این فلز گران‌بها باشد.

پیش‌بینی قیمت سکه از رفتار معامله­ گران

اکثر بازیگران رسمی بازار روی پرش سکه شرط بسته‌اند؛ آن‌ها سکه را با قیمت‌های نزدیک به کف بازار، از افراد عادی می‌خرند و رغبتی هم ندارند که به‌آسانی این فلز گران‌بها را به فروش برسانند.

در کنار این قیمت سکه‌های کوچک‌تر نیم و ربع هم سیگنال دیگری است که نشان می‌دهد، سکه بازان روی افزایش سکه امامی حساب می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، نیم‌سکه در بازار زیر ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته نمی‌شود که معادل سکه امامی بالای ۱۴ میلیون است.

سه عامل احتیاط در بازار سکه

چرا معامله گران سکه باوجود چنین انتظاراتی خریدهای خود را ریسکی بالا نمی‌برند؟ به نظر می‌رسد، آن‌ها سه دلیل دارند.

اول اینکه بازار جهانی طلا تعطیل است و خرید سکه در شرایطی که اونس در هفته گذشته حدود ۱۰۰ دلار ریزش کرده است، ریسک دارد. معامله گران سکه صبر می‌کنند که فردا کمی جهت بازار طلای جهانی مشخص شود.

عامل دوم احتیاط معامله گران بزرگ سکه، رسیدن دلار به سوپر مقاومت ۲۹ هزار تومانی است. سکه بازان تصور می‌کنند دلار از این بیشتر رشد کند ولی حاضر نشده‌اند بر سر این انتظار ریسک کنند. آن‌ها رفتار دلار در کانال ۲۹ هزارتومانی را رصد خواهند کرد.

عامل احتیاطی دیگر خریداران سکه، حبابی است که قیمت این فلز گران‌بها دچار آن است. ارزش بازاری سکه همین‌الان از ارزش ذاتی آن بیشتر است و به همین دلیل، معامله گران بزرگ علاقه نداشتند خریدهای خود را افزایش دهند.

امروز هر سیگنال صعودی از سمت اونس طلا و دلار می‌تواند قیمت سکه را دچار جهش کند. این در حالی است که افت دلار به زیر ۲۹ هزار تومان و ادامه کاهش طلای جهانی می‌تواند سکه را با افت شدیدی مواجه کند که منجر به کاهش حباب شود. البته عده‌ای باور دارند، معامله گران سکه خیلی زود در برابر عوامل کاهش تسلیم نخواهند شد و حداقل سعی می‌کنند تا وقت تسویه معاملات فردایی کمی مقاومت کنند.

 

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما