سایه شوم ورشکستگی بر سر نیوریورک به واسطه کرونا

کدخبر: 364411
اقتصاد نیوز : کرونا هم اکنون موجب بسته شدن کرکره فروشگاه‌های مناطق تجاری هر پنج بخش نیویورک شده است و شرایط در این شهر بدتر نیز خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه بلومبرگ گزارش داد که ورشکستگی در نیویورک در زمان همه‌گیری ویروس کرونا در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

بلومبرگ سه شنبه شب افزود: شیوع ویروس کرونا تجارت در شهر نیویورک را زمین گیر کرده و تقریبا ۶هزار کسب و کار در مدت شیوع کرونا در این شهر تعطیل شده و درصد ورشکستگی در نیویورک نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش، کرونا هم اکنون موجب بسته شدن کرکره فروشگاه‌های مناطق تجاری هر پنج بخش نیویورک شده است و شرایط در این شهر بدتر نیز خواهد شد.

به نوشته بلومبرگ، از ۱۶ مارس تا ۲۷ سپتامبر (۲۶ اسفند تا ۶ مهر) بیش از ۶۰۰ کسب و کار فقط در مناطق جنوبی و شرقی نیویورک اعلام ورشکستگی کرده‌اند.

اداره خدمات تجارت‌های کوچک نیویورک نیز از ماه ژوئن (تیر) از طرف مشاغل کوچک حدود ۳۵ هزار درخواست کمک دریافت کرده است.

سازمان غیرانتفاعی مشارکت برای شهر نیویورک همچنین پیش بینی می‌کند که این بیماری همه گیر منجر به توقف دائمی حدود یک سوم ۲۳۰ هزار کسب و کار تجاری در نیویورک خواهد شد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در شهر نیویورک روز یکشنبه برای اولین بار پس از سه ماه شمار مبتلایان جدید به بیماری کرونا در نیویورک به بیش از یک هزار نفر رسید.

آخرین بار در ماه ژوئن (خرداد) شمار مبتلایان کرونایی نیویورک به بیش از یک هزار نفر رسید.

افزایش مبتلایان کرونا در نیویوک در حالی روند صعودی دارد که هنوز فصل آنفلونزا در این شهر آغاز نشده و کارشناسان پیش از این در مورد ادغام آنفلونزا با کرونا هشدار داده بودند.

آخرین آمار نشان می‌دهد که تا بامداد چهارشنبه (۹ مهرماه ۹۹)  هفت میلیون و ۳۶۵ هزارو ۴۲۷ نفر در آمریکا به بیماری کرونا مبتلا شده و ۲۰۹ هزارو ۹۲۲ نفر نیز بر اثر این بیماری فوت شده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما