کدخبر: ۳۶۴۴۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دانگ فنگ ix۵ ؛ کراس اوور جدید شرکت بهمن موتور در راه بازار+ مشخصات فنی و تصاویر

اقتصادنیوز : این روز‌ها شایعه حضور محصولات برند چینی دانگ فنگ در خط تولید گروه بهمن به گوش می‌رسد. بر اساس این گزارش‌ها قرار است در وهله اول کراس اوور دانگ فنگ ix۵ در این خودروساز خصوصی به تولید برسد. از همین رو قصد داریم در مقاله پیش رو به بررسی اجمالی این خودرو پیش از حضور در بازار ایران بپردازیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دیجیاتو، کمپانی چینی دانگ فنگ به تازگی محصول جدیدی با نام ix5 را معرفی کرده که یک کراس اور کوپه محسوب می‌شود و بر اساس شواهد قرار است تا در آینده نزدیک در گروه بهمن خودرو مونتاژ شود. با توجه به قرارداد‌های جدید خودرویی، کراس اوور چینی دانگ فنگ ix5 با برخی تغییرات به بازار ایران می‌آید و گویا قرار است تا نشان تجاری گروه بهمن به جای لوگوی دانگ فنگ بر روی آن نصب شود.
دانگ فنگ ix5؛ محصول جدید بهمن موتور برای بازار ایران معرفی شد
 
دانگ فنگ ix5؛ محصول جدید بهمن موتور برای بازار ایران معرفی شد

طراحی بدنه ix5 ساده و زیباست و تقریبا هیچ اثری از اغراق‌های متدوال در طراحی‌های قبلی محصولات این برند را در آن نمیتوان یافت. طراحی فضای داخلی و داشبورد نیز ساده، اما مدرن و جذاب به نظر می‌رسد و نمایشگر لمسی کنسول میانی حسی مدرن و اروپایی به آن بخشیده است.

بر اساس برخی اخبار غیر رسمی، دانگ فنگ ix5 با پیشرانه SFG15T توربو ۱.۵ لیتری در ایران تولید خواهد شد. با توجه به انتخاب این پیشرانه برای ix5 گروه بهمن، مشخص است که سیاست DFM و DFL، مشابه سازی فنی میان محصولات مونتاژ بازار ایران است. زیرا در سایر قرارداد‌ها و فرایند مذاکره میان خودروسازان ایرانی و دانگ فنگ لیوژو، طرف چینی محصولاتش را با دو پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو (۴A91T و SFG15T) و ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی ۴A92 معرفی کرده است.

 
دانگ فنگ ix5؛ محصول جدید بهمن موتور برای بازار ایران معرفی شد

کراس اور فوق در کنار استایل زیبا و مدرن آن که بر اساس زبان طراحی جدید این شرکت شکل گرفته لیست کاملی از امکانات رفاهی و ایمنی را همراه خود دارد البته مشخص نیست در نسخه مونتاژ ایران با چه امکانات و آپشن‌هایی عرضه خواهد شد.

دانگ فنگ ix5؛ محصول جدید بهمن موتور برای بازار ایران معرفی شد

طبیعتا با شرایط فعلی و با توجه به نامشخص بودن آپشن‌ها و درصد داخلی سازی احتمالی، تخمین قیمت تمام شده برای این خودرو به هیچ عنوان ساده نیست، اما در خوشبینانه‌ترین حالت نیز بعید است که بهمن موتور بتواند این خودرو را با قیمتی کمتر از ۴۵۰ میلیون تومان به بازار عرضه کند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند