کدخبر: ۳۶۴۵۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات افزایش سرمایه ۱۶۶شرکت بورسی

اقتصادنیوز : مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:سازمان بورس و اوراق بهادار در طی ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۶۶ شرکت را صادر کرده است.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی بیگ زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص افزایش سرمایه‌های درخواست شده از ابتدای سال تا کنون گفت: مدیریت نظارت بر بازار اولیه در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه، طی ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام و مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۱۶شرکت را صادر کرده است که مبلغ کل مجوز‌های ارائه شده در این بازه زمانی معادل ۵۵۰ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۶۶ میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس مجوز‌های صادره، ۴۷ درصد افزایش سرمایه‌ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، ۲۵ درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، ۱۶ درصد از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته‌ها تأمین شده اند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس افزود: به این ترتیب، تعداد مجوز‌های صادره افزایش سرمایه در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری ۸۰ درصد تعداد مجوز‌های صادره در کل سال ۹۸ بوده است.

علی بیگ زاده به مجوز افزایش سرمایه‌های صادر شده سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۸ تعداد ۵۱ مجوز افزایش سرمایه در سازمان بورس به ثبت رسید که مبلغ آن بالغ بر ۶۸ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۹۵۵ میلیون ریال بود و در پایان سال ۹۸ این تعداد مجوز‌ها به ۱۴۶ عدد و مبلغ آن نیز به یک میلیارد و ۹۷ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۶۶ میلیون ریال رسید.

وی در خصوص روند پذیره نویسی اوراق بدهی نیز گفت: در سال جاری دو اوراق اجاره به مبلغ ۱۲ میلیون میلیون ریال و ۶ اوراق سلف موازی استاندارد به مبلغ ۶۰میلیون میلیون ریال و همچنین ۲۳ اوراق مرابحه عام به مبلغ ۷۱۸ میلیون و ۳۵ هزار و ۶۲۵ میلیون ریال در سازمان بورس پذیره نویسی شده است.

 آمار ارائه شده در جدول‌های زیر قابل مشاهده است:

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۶۶شرکت طی ۶ماهه ابتدای سال

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۶۶شرکت طی ۶ماهه ابتدای سال

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۶۶شرکت طی ۶ماهه ابتدای سال

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۶۶شرکت طی ۶ماهه ابتدای سال

انتهای پیام/

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند