کدخبر: ۳۶۵۱۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کاهش شدید قیمت سکه در یک روز

اقتصاد نیوز : در حالی که در روز پنجشنبه قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی تا مرز ۱۵ میلیون تومان پیشروی کرده بود، بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز کاهشی قابل توجه را تجربه کرد و از نیمه کانال ۱۴ میلیون تومان عقب تر نشست .

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین: امروز بازار ارز روز پرالتهابی را پشت سر گذاشت  از پس روزهای متمادی افزایش قیمت، شاهد نزول محسوس قیمت ها بود . ریش بهای ارز در بازارهای داخلی و نوسان قیمت هر اونس طلا  در بازارهای جهانی زمینه را برای تغییر این وضعیت فراهم کرد به طوری که قیمت سکه بهار آزادی که در روز پنجشنبه حتی به ۱۵ میلیون تومان رسیده بود و در این محدوده قیمتی نیز فروشنده نداشت نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان کاهش را در یک روز تجربه کرد که رکوردی قابل توجه در یک روز محسوب می‌شود.

 برخی از فعالان این بازار می گویند فشار تقاضا در بازار کم شده است و مهمترین دلیل عقب نشینی نیز همین موضوع است. قیمت تمام سکه امروز برابر با ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ، قیمت سکه طرح قدیم برابر با ۱۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و قیمت نیم‌سکه هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه گرمی دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود.

 قیمت ارز نیز امروز با کاهشی محسوس روبرو شد . صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۲۸ هزار و ۴۵۰ تومان می خرند و به بهای ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان می فروشند . این صرافی‌ها هر یورو را معادل ۳۳ هزار و ۳۰۰  تومان می‌خرند و به قیمت ۳۳ هزار و ۴۰۰ تومان می‌فروشند که نرخ خرید و فروش یورو نیز در مقایسه با معاملات روز گذشته افزایش یافته است.

این مطلب برایم مفید است
46 نفر این پست را پسندیده اند