کدخبر: ۳۶۵۲۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترکیه به دنبال کشف منابع جدید نفت و گاز/ ارسال دومین کشتی حفاری به دریای سیاه

اقتصادنیوز : وزیر نفت ترکیه گفت کشتی حفاری «کانونی» در اوایل سال آینده میلادی به کشتی حفاری دیگری در دریای سیاه می پیوندد که به دنبال کشف منابع جدید نفت و گاز است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، ترکیه به دنبال اکتشاف بزرگترین ذخایر گاز طبیعی قصد دارد دومین کشتی حفاری را در اوایل سال آینده میلادی به دریای سیاه بفرستد.

 فاتح دونمز، وزیر نفت ترکیه طی مصاحبه با خبرگزاری دولتی آناتولی این کشور گفت این کشتی با نام «کانونی» به کشتی حفاری دیگری در این منطقه می پیوندد که به دنبال کشف منابع جدید نفت و گاز است.

ترکیه

 رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درماه اوت کشف 320 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را اعلام کرد و گفت تولید از این منابع گازی در 2023 آغاز می‌شود. کشتی فاتح که این اکتشاف بزرگ را انجام داده بود هنوز در جستجوی منابع جدید در میدان نفتی ساکاریا در دریای سیاه است.

امیدواری ترکیه به کاهش واردات گاز پس از اکتشاف در دریای سیاه

بنا بر گزارش تسنیم، ترکیه طی سال های اخیر سه کشتی حفاری خریداری کرده تا اکتشاف منابع انرژی در دریای سیاه و آب‌های مورد مناقشه در شرق مدیترانه را گسترش دهد. کشتی حفاری کانونی در حال حاضر جهت تعمیرات و نگهداری در بندر مرسین در دریای مدیترانه قرار دارد. این کشتی که در 2012 در کره جنوبی ساخته شده، قبلاً در اختیار شرکت پتروبراس برزیل بوده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند