جزئیات تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادارت غیر نفتی+ جدول

کدخبر: 365280
اقتصادنیوز: به منظور تامین مالی و تشویق و حمایت از صادرات، بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی توسط معاون اول محترم رئیس جمهور در تاریخ 1398.11.03 ابلاغ شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ در راستای هدایت منابع به منظور تحقق اهداف صادراتی و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی –صادراتی در راستای صادارت محصولات اولویت دار به کشورهای هدف، سامانه یکپارچه  اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک های عامل طرف قرار داد در سایت www.behinyab.ir  وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد.

متقاضیان استفاده از تسهیلات در سامانه موصوف ثبت نام و درخواست آنها  به صورت خودکار مورد پردازش قرار گرفته و پس از تایید به یکی از بانک‌های عامل (پارسیان، توسعه صادرات ایران، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات ایران و بانک مشترک ایران و ونزوئلا،  جهت تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد.

منابع در نظر گرفته شده برای تسهیلات بسته موصوف از منابع صندوق توسعه ملی مبلغ 20.000 میلیارد ریال است  که با لحاظ کردن سهم آورده بانک ها به همین میزان، کل منابع ایجادی به مبلغ 40.000 میلیارد ریال خواهد رسید.

جدول بسته حمایتی

 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما