کدخبر: ۳۶۵۳۰۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمار رسمی کرونا در ایران ۴ رکورد جدید را ثبت کرد

سیاه‌ترین هفته کرونا در دوماه اخیر + نمودار

اقتصادنیوز : آمار کرونا در ایران روز یکشنبه ۴ رکورد را ثبت کرد. مهمترین آن کاهش درصد بهبودی به ابتلاست که می‌تواند ضرورت اجرای جدی‌تر سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی را گوش‌زد کند.

به گزارش اقتصادنیوز آمار امروز 13 مهر چهار رکورد جدید را ثبت کرد. در مقایسه‌ای که مجموع آمار هفتگی از ابتدای ورود کرونا به ایران تا نیمه مهر را در بر می‌گیرد مشاهده می‌شود که مجموع آمار هفتگی ابتلا به کرونا در روز جاری به بالاترین حد خود رسیده است.

قرمزترین هفته کرونا؛ رکورد مبتلایان هفتگی شکست

وزارت بهداشت آمار جانباختگان بر اثر کرونا را در روز جاری 211 نفر و مبتلایان روزانه به این بیماری را 3 هزار و 653 نفر اعلام کرد. در همین خصوص آمار هفتگی کرونا نشان می‌دهد مجموع مبتلایان از یکشنبه گذشته تاکنون به 25 هزار و 324 نفر رسیده است که این رقم رکوردی دراین حوزه محسوب می شود.

رکورد کرونا

سیاه‌ترین هفته کرونا در دوماه اخیر

مجموع آمار جانباختگان کرونا نیز در یک هفته گذشته به میزان هزار و 368 نفر رسید این رقم بیشترین مقدار دو ماه اخیر است. پیش از آن قله فوتی‌های هفتگی کرونا در نیمه مرداد رخ داده بود. روند این آمار نشان می‌دهد که مجموع فوتی‌های هفتگی در حال نزدیک شدن به قله میانه تابستان 99 است.

دومین رکورد تست‌های هفتگی کرونا

مجموع تست‌های روزانه در یک هفته نیز در روز جاری رکورد دیگری را ثبت کرد.  هفته اخیر با مجموع 190 هزار و 602 تست دومین رکورد بالاترین تست را ازآن خود کرد. در این خصوص اولین هفته تابستان با 191 هزار و 256 مورد دارای بیشترین میزان هفتگی تست از ابتدا تاکنون بوده است. 

رکورد کرونا

 نسبت بهبودی به ابتلای روزانه در محدوده قرمز

در بررسی روزانه آمار، نتایج یک شاخص دیگر نیز وضعیت را قرمز توصیف می‌کند. در آمار اعلام شده در حوزه کرونا متغیری که می‌تواند دریچه دیگری از آمار کرونا را بروی تحلیلگران بگشاید نسبت بهبودی روزانه به ابتلای روزانه است. این متغیر هر چه مقدار بالاتری داشته باشد وضعیت بهتری را توصیف می‌کند. پایین آمدن این متغیر می‌تواند نتیجه این دو عامل باشدکاهش میزان بهبودی روزانه یا افزایش ابتلای روزانه.

در مقایسه روزانه این آمار از نیمه فروردین تا نیمه مهر مشاهده می‌شود که پس از آنکه این نسبت قله ای را در اوایل تابستان تجربه کرد اکنون دوباره در حال کاهش بوده و به 82.6 درصد رسیده است. این رقم می تواند نگران کننده باشد.

با بررسی آمار موجود به نظر می‌رسد وضعیت قرمز در ادامه فصل پاییز پایدار بماند. این آمار هشداری به مردم و مسئولان است که در سیاست‌های کلی مبارزه با کرونا اصلاحات اساسی ایجاد کنند.رکورد کرونا

 

این مطلب برایم مفید است
76 نفر این پست را پسندیده اند