کدخبر: ۳۶۵۶۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش خبر داد:

افزایش حقوق معلمان؛ رتبه بندی معلمان انجام خواهد شد

اقتصادنیوز : قاسم احمدی لاشکی گفت: اگر لایحه رتبه بندی معلمان تبدیل به قانون شود باعث افزایش حقوق معلمان می‌شود. بر اساس این قانون اگر فردی دو سال سابقه کاری در وزارت آموزش و پرورش داشته باشد شامل رتبه بندی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازبرنا، قاسم احمدی لاشکی، معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی درباره آخرین اقدامات در زمینه لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: بر اساس ماده 63 قانون اقدامات برای لایحه رتبه‌بندی معلمان به  زودی انجام می‌شود.

او در خصوص اقدامات انجام شده افزود: تاکنون در سازمان برنامه‌وبودجه اتفاقات متعدد رقم خورده است. امیدواریم نتیجه این اقدامات سریع‌تر به مجلس برسد تا در دولت نهایی شود.

قاسم احمدی لاشکی

 احمدی لاشکی افزود: اگر لایحه رتبه بندی معلمان تبدیل به قانون شود باعث افزایش حقوق معلمان می‌شود. بر اساس این قانون اگر فردی دو سال سابقه کاری در وزارت آموزش و پرورش داشته باشد شامل رتبه بندی می‌شود. که از درجه یک تا درجه 5  است.

به گفته او اختلاف ما با وزارت علوم در این است که کارکنان آنها جدا محاسبه شوند و کارکنان اداری و معلمان آموزش و پرورش هم جدا بررسی شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش تاکید کرد: وزیر آموزش و پرورش به جد پیگیر لایحه رتبه‌بندی معلمان است. در پی سرعت بخشی در قانون شدن رتبه‌بندی معلمان هستیم. هر چقدر این لایحه زودتر به مجلس برود بهتر است، چون این لایحه نیازمند چکش کاری است.

به گفته او بر اساس آخرین نشست‌ها در وزارت آموزش‌وپرورش هماهنگ شد تا سازمان برنامه بودجه در زمینه استخدامی‌ها به فعالیت بپردازد.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند