کدخبر: ۳۶۵۹۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رکوردشکنی پیاپی شمار بیماران بدحال مبتلا به کرونا؛

قرمزترین قاب هفتگی کرونا

اقتصادنیوز : ۱۶ مهرماه ۹۹ با ۲۳۹ قربانی ابتلا به کرونا، بالاترین میزان جانباختگان را از شروع کرونا تاکنون به نام خود ثبت کرد. روزی سیاه در تقویم کرونایی ایران.

به گزارش اقتصادنیوز، آمار رسمی وزارت بهداشت از میزان مبتلایان و فوت شدگان به کرونا، حکایت از آن دارد که میزان فوت‌شدگان کرونایی به بالاترین میزان خود رسیده است. آمار کرونا در روز جاری -16 مهرماه 99- دو رکورد نگران کننده دیگر را نیز به ثبت رساند، براین اساس تعداد «بیماران وخیم» و مجموع «مبتلایان هفتگی» امروز به بیشترین میزان خود رسید.

میزان مرگ و میر بی سابقه در کرونا

آمار وزارت بهداشت از 16 مهر یک تصویر سیاه از میزان شیوع کرونا در ایران را ارائه می کند، براین اساس روز جاری  با 239 نفر فوتی، بالاترین رتبه را در میان تمام روزهای کرونازده داشته است. این رقم در شرایطی به ثبت رسیده که از ابتدای هفته جاری میزان جانباختگان بالای 200 نفر بود، که خود آماری نگران کننده بود.

آمار مبتلایان به کرونا

قرمزترین قاب هفتگی مبتلایان به کرونا

آمار هفتگی مبتلایان به کرونا امروز با عبور از قله نسبی 20 هزار و 335 نفر که در هفته سوم فروردین به ثبت رسیده بود، رکورد جدیدی را ثبت کرد. براساس آماری که تاکنون منتشر شده است، از هفته سوم فروردین تعداد مبتلایان به کرونا روندی نسبتا ملایم داشت و میزان ابتلا در سطح پایین تر از 21 هزار نفر بود اما در پاییز عبور از این سطح کم کم کلید زده شد تا امروز که آمار سیاه و نگران کننده ای به ثبت رسید. براین اساس میزان مبتلایان یک هفته گذشته به رقم 26 هزار و 625 نفر رسیده است که بالاترین رقم تاکنون بوده است.

سومین رکورد متوالی بیماران بدحال کرونایی

فارغ از آمار به ثبت رسیده، تعداد بیماران بدحال کرونایی نیز در هفته های اخیر شرایط را برای بیمارستان ها بسیار سخت کرده است. تعداد بیماران وخیم در روز جاری به 4 هزار و 274 نفر رسید که این رقم پس از دو رکوردی که در دو روز گذشته به ثبت رسیده بود، سومین رکوردشکنی برای سومین روز متوالی محسوب می شود. آماری که حکایت از روزهای سختی که پیش روی بیمارستان ها و کادر درمان است، دارد.

رکورد شکنی های کرونا در روزهای پاییز زده، باردیگر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شستشوی مداوم دست ها، پرهیز از حضور در اجتماعات و ...را ضروری می کند. 

این مطلب برایم مفید است
53 نفر این پست را پسندیده اند