منحنی بازدهی اوراق دولتی 16 مهر منتشر شد + نمودار

از سرگیری معاملات اوراق بدهی دولتی پس از یک روز توقف

کدخبر: 366006
اقتصادنیوز: معاملات اوراق بدهی دولتی امروز پس از یک روز توقف مجددا پیگیری شد.

 به گزارش اقتصادنیوز امروز چهارشنبه 16 مهرماه 1399 معاملات اوراق بدهی دولتی باز هم رکورد دیگری را ثبت کرد. معاملات این بازار با 4 درصد افزایش نسبت به روز دوشنبه به 235 میلیارد تومان رسید. 

امروز  نرخ‌های بازده با سررسید میان مدت در بازار اوراق افزایش داشتند در حالی که اوراق با سررسید کوتاه مدت تقریبا نرخ بازده شان بدون تغییر بود. نرخ اوراق با سررسید یکساله در سطح 18.1 باقی ماند. اوراق با سررسید دو ساله افزایش 0.6 درصدی داشت و به 20.2 رسید.

در همین زمینه

دیروز به سبب اختلال در هسته معاملات فرابورس یک اتفاق عجیب در بازارهای ایران رخ داد، هیچ خریدوفروشی بر روی اوراق دولتی که به اسناد خزانه معروف است صورت نگرفت.صفر شدن معاملات در بازار در حالی ثبت شد که در دو روز پیش‌از آنحجم معاملات در مقایسه با دوره‌های گذشته رکورد زده بود.

اتفاق روز سه‌شنبه  این پیام را در خود مستتر داشت که بازارهای مالی ایران به‌طور عام و بازار اوراق دولتی به‌طور خاص علاوه بر چالش‌های متعدد در ساختار و ابزار با ریسک‌های عملیاتی هم روبرو هستند.ممکن نشدن معاملات زمانی که ارزش آن در قله تاریخی قرار دارد یک پیام دارد معامله گران حتی اگر ریسک سوخت شدن مطالبات را صفر در نظر داشته باشند نمی‌تواند ریسک نقد شوندگی را صفر تصور کنند.آن‌هم در بازاری که قرار است پناهگاه سرمایه‌گذاران بدون ریسک باشد.

 

منحنی بازده نقدی اوراق 16 مهر

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما