کدخبر: ۳۶۸۹۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش بهای طلای سیاه در بازار جهانی

اقتصادنیوز : بهای طلای سیاه در بازار انرژی شاهد رشد بود و علت افزایش بهای نفت در پایان معاملات روز گذشته انتشار گزارش آژانس اطلاع رسانی انرژی آمریکا درباره میزان نفت خام ذخیره سازی شده این کشور در این هفته بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به خبر‌های امیدوار کننده‌ای که درباره تقاضا برای نفت در سطح جهان منتشر شده است، بهای نفت خام سبک ‌برنت دریای شمال افزایش یافت.

بر  اساس گزارش خبرگزاری فرانسه ، در پایان معاملات روز کاری لندن‌‌، بهای نفت خام سبک ‌برنت دریای شمال‌، که ‌از آن به عنوان ‌یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری ‌ نفت داد و ستد شده در ‌‌بازار اروپا ‌استفاده می‌شود برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۳۵ درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین‌، به ۴۱ دلار و ۸۹ سنت رسید.

در معاملات الکترونیک بازار نیویورک هم بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‌‌شیرین وست تگزاس اینترمیدیت ‌برای تحویل ‌در ماه دسامبر با ۰.۳۷ درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین‌، به ۴۰ دلار و ۱۸ سنت رسید.

این در حالی است که بهای دو شاخص عمده نفتی جهان، یعنی ‌نفت ‌خام سبک ‌‌برنت دریای شمال و ‌‌نفت خام سبک و شیرین شاخص ‌‌نیویورک، در پایان معاملات روز گذشته بیش از چهار درصد افزایش یافته بود. علت افزایش بهای نفت در پایان معاملات روز گذشته انتشار گزارش آژانس اطلاع رسانی انرژی آمریکا درباره میزان نفت خام ذخیره سازی شده این کشور در این هفته بود.

بر اساس گزارش آژانس اطلاع رسانی انرژی آمریکا میزان نفت خام ذخیره سازی شده در هفته منتهی به ۱۶ اکتبر کاهش یافته است. هنگامی که ذخیره نفت خام، بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی (‌گازوئیل و سوخت گرمایشی) در آمریکا کاهش می‌یابد نشان دهنده آن است که تقاضا برای نفت در اقتصاد نخست جهان افزایش خواهد یافت و این امر زمینه ساز افزایش قیمت نفت در بازار جهانی است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند