کدخبر: ۳۶۹۶۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس‌کل بانک‌مرکزی مطرح کرد؛

تزریق ۲۰هزارمیلیارد تومانی به وزارت بهداشت

اقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی از واریز حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به حساب خزانه برای پرداخت به وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، به دنبال تصویب تخصیص ۱ میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای هزینه‌های مربوط به شیوع کرونا در ایران، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی از تحقق حدود ۶۰ درصد از این تعهد خبر داده است.

امروز سه‌شنبه ۱۳ آبان روابط عمومی بانک مرکزی به نقل از عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی گزارش داد تا روز گذشته معادل ریالی ۶۰۰ میلیون یورو از یک میلیارد یورو اختصاص یافته بابت هزینه های مقابله با بیماری کرونا به درخواست سازمان برنامه و بودجه به خزانه واریز شده است.

در صورتی که نرخ یورو بین ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان در نظر گرفته شود، مبلغ واریزی از محل منابع صندوق توسعه ملی، تاکنون چیزی در حدود ۱۹هزار و ۸۰۰ میلیارد تا ۲۰هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت برای هزینه‌های پیشگیری، درمان و مهار ویروس کرونا اختصاص یافته است.

به گفته عبدالناصر همتی به زودی معادل ۸ هزار میلیارد تومان دیگر نیز به حساب خزانه واریز می شود تا به وزارت بهداشت پرداخت شود. چنانچه مبلغ یاد شده نیز به خزانه تزریق شود، حدوداً بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان از تعهد حدود ۳۴ هزار میلیارد تومانی، محقق خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند