ناهماهمنگی ها را گردن بانک مرکزی نیندازید

حمله همتی به ادعای روان‌سازی تجاری

کدخبر: 370900
اقتصادنیوز : ​رییس کل بانک مرکزی در یاداشتی اینستاگرامی نوشت: ناهماهنگی های دستگاهای دیگر را گردن بانک مرکزی نیندازید.فارغ از توقعات برخی زیاده خواهان و تلاش کسانی که بطور مدام با هدف عدم شفافیت، دنبال دور زدن سیاست های ارزی و ریالی هستند، بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای تامین نیازها انجام داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بانک مرکزی؛  عبدالناصر همتی در دومین سالگرد اجرای تحریم های سنگین آمریکا و علی رغم فشار سخت معیشتی به دهکهای پایین تر درآمدی جامعه، که بخشی از آن هم بی تردید ناشی از مشکلات و ناهماهنگی داخلی بود، ملت بزرگ ایران با سربلندی ایستادگی کرد و امروز نظاره گر جدال دو جناح داخلی آمریکا علیه یکدیگر است.

بانک مرکزی هم روزهای سختی را پشت سر گذارند ولی با تخصیص و تأمین به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و ضروری کشور، اجازه نداد که کمبود جدی در نیازهای اساسی مردم  ایجاد شود.

انصاف نیست برخی ناهماهنگی های موجود  بین برخی دستگاهها و نیز تلاشهایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می گیرد، به دلیل صبوری و رعایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی، غیر واقع، تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا..به حساب بانک مرکزی گذاشته شود.

فارغ از توقعات وفشارهای بی موردی که برخی زیاده خواهان دارند و تلاش کسانی که بطور مدام با هدف عدم شفافیت، دنبال دور زدن سیاست های ارزی و ریالی هستند، بانک مرکزی ضمن تأکید بر برنامه های اصولی خود، پیگیر سیاستها و اهداف مهم کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و کمک به رشد تولید خواهد بود.

دولت آمریکا تحریم های جامعی را با هدف فروپاشی اقتصادی ایران علیه کشورمان به اجرا درآورد که در این خصوص می توان به « ...فعالیت بندرگاهی، کشتیرانی و صنایع کشتی سازی ایران از جمله خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران...، مبادلات نفتی و هرگونه خرید مواد پتروشیمی از ایران، شرکت ملی نفت ایران ...، هر گونه مبادله بین موسسات مالی بین المللی با بانک مرکزی ایران یا موسسات مالی ایرانی..» اشاره کرد.

 

 

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما