کاهش تقاضای خرید طلا و سکه در پی سقوط قیمت‌ها

کدخبر: 371990
اقتصادنیوز: رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: نوسانات اخیر بازار طلا و افت قیمت‌ها سبب شده تا تقاضای خرید آن با کاهش مواجه شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،«ابراهیم محمدولی»با بیان اینکه قیمت طلا، سکه و ارز طی روزهای گذشته با نوسانات بسیاری همراه بوده است، افزود: زمانی که نرخ طلا در بازار با افزایش و کاهش مداوم روبه‌رو باشد، تقاضای خرید آن کاهش پیدا می‌کند و مردم در انتظار ثبات قیمت‌ها می‌مانند.

وی اظهار داشت: امروز در مقایسه با روز مشابه در هفته گذشته، خریدار کمتری به بازار آمده است و شاهد مبادلات اندکی در بازار بودیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه روزهای شنبه و یکشنبه بازارهای جهانی تعطیل است، خاطرنشان‌کرد: امروز قیمت انس جهانی طلا ثابت مانده است، اما فردا با تغییراتی مواجه خواهد شد که پیش‌بینی ما کاهش اندک آن است.

وی تاکیدکرد: در صورتی که رویداد متفاوتی پس از انتخاب «جو بایدن» به عنوان رییس جمهوری آمریکا رخ ندهد، انس جهانی طلا با تغییر زیادی مواجه نخواهد شد.

محمدولی ادامه‌داد: در صورتی که فردا انس جهانی طلا نوسان بسیاری داشته باشد در بازار داخل ایران نیز تاثیر خواهد گذاشت، اما در غیر این صورت قیمت‌ها تغییر بسیاری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه امروز قیمت انس جهانی طلا یک‌هزار و ۹۵۰ بوده است، اظهار داشت: هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به قیمت یک میلیون و ۱۳۸ هزار تومان در بازار مبادله شد.

این مقام صنفی خاطرنشان کرد: طلا نیز بر اساس نوسانات بازار ارز با تغییراتی همراه است و امکان کاهش اندکی در روزهای آینده وجود دارد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما