کدخبر: ۳۷۲۲۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازار ارز محل نزاع خبرها شده است

ترس معامله‌گران از خرید و فروش دلار

اقتصاد نیوز : ​بازار ارز دچار نوسانات شدیدی شده است. با اینکه بسیاری با انتخاب بایدن انتظار کاهش مداوم بازار ارز را داشتند، اما این اتفاق تنها به شکل مقطعی افتاد.

به گزارش اقتصادنیوز، خیلی زود، پس از موج خبری بایدن، امواج منفی خبر بر فرکانس بازار ارز قرار گرفتند، از تحریم های جدید تا حاشیه سازی پیرامون بانک مرکزی. تا جایی که در روز گذشته بانک مرکزی در یک بیانیه کم سابقه موضع رسمی در خصوص اتفاقات بازار اتخاذ کرد. بیانیه دیروز عملا حاوی 2 نکته مشخص بود، نخست اینکه بانک مرکزی هیچ کفی برای نرخ ارز در نظر نگرفته، و دوم اینکه، تمایلش به تداوم روند کاهشی را به هیچ وجه پنهان نکرده است.

با اینحال، نوسان روز گذشته، این هفته را  به نوسانی ترین هفته دلار تبدیل کرد. ریسک خرید و فروش، اکنون به اوج خود رسیده و در چنین شرایطی، بازار ارز می‌تواند برای هر خرید و فروشی ترسناک‌تر از گذشته باشد. این هفته بازار نشان داد که می‌تواند 30 هزار تومان و 24 هزار تومان را در کمتر از 3 روز ببینید. روند قیمتی دلار در روز گذشته را در ویدئوی «اکوایران» ببینید. 

فعلا وزن اخبار منفی در بازار ارز سنگین تر است. پس باید انتظار طول موج بالای قیمت را در روزهای باقیمانده هفته داشت. با اینحال، هر خبر مثبتی از سوی تیم سیاسی جدید آمریکا هم می‌تواند برج قیمت دلار را دچار ریزش کند. انتخاب بایدن نشان داد که دلار دچار حباب شده است. برخی هم از گشایش‌ هایی از سوی دولت ترامپ نسبت به ایران خبر می دهند، اگر این خبر مورد تایید قرار گیرد، دلار راهی جز ورود به دره را نخواهد داشت. 

باند قیمتی دلار

درهم فعلا مسیر صعودی دارد، در قیمت های فعلی درهم، دلار تهران می تواند 27 هزار و 800 تومان معامله شود. هدف های قیمتی دلار در بازار امروز 27,900 تومان در وهله اول است. هدف دوم قیمت در 28,400 تومان قرار دارد. اگر هدف دوم فتح شود دلار برای لمس دوباره کانال 29 هزار تومان آماده خواهد شد. با این اوصاف، کف قیمت دلار امروز می‌ تواند 26,400 تومان باشد. شکست این کف به سمت پایین روند نزولی را تایید خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
153 نفر این پست را پسندیده اند